Solárko

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Nounejm 31. 7. 2005 20:35

Co si myslíte ano / ne? Nezajima me zdravotni hledisko, spis jestli neni blby chodit v zime opalenej jak Havajan.
Nounejm

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 7. 2005 22:21

já do solárka nechodím, jestli někdo chce ať si tam chodím... já se s takovýma lidma nebavím, takže nevím jestli jsou teplí nebo ne...
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 7. 2005 23:20

Já osobně nemusím moc ani vysolárkovaný ženský.. ale já jsem divný, bavím se jen ze ztracenýma existencema jako jsem já :)
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod adamek.jan 31. 7. 2005 23:30

Ja do solaria chodim v lete i v zime a pripada mi to uplne normalni.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Master74 31. 7. 2005 23:54

Solarium je pro baby a metrosexualy-aspon v zime je to docela neprirozeny.Nothing for me,myslim ze chlap muze vypadat dobre,bez toho aby se chodil nekam umele smazit,to si radsi zajdu na masaz :)
Směj se, svět se bude smát s tebou.Plač a budeš plakat sám.
Laugh and the world Laughs with you.Weep and you weep alone.
Useora, onsesangi neowa hamkke useul keosida.Ureora, neo honja ul keosida.
Master74
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nounejm 31. 7. 2005 23:55

No dobre, ale vem to tak ze muzu v zime letet na dovolenou do tropu a taky chytnu barvu ne?
nounejm

Odeslat příspěvekod Master74 31. 7. 2005 23:58

Jj,to je jasny,tak radsi to tropu nez do solarka :).IMHO jezdit v zime k mori je ujety :)
Směj se, svět se bude smát s tebou.Plač a budeš plakat sám.
Laugh and the world Laughs with you.Weep and you weep alone.
Useora, onsesangi neowa hamkke useul keosida.Ureora, neo honja ul keosida.
Master74
Nadšenec

Odeslat příspěvekod adams 31. 7. 2005 23:58

Tady fakt miznou posty, asi nějakej bug či co. To snad ani memá cenu přispívat :) Jo v zimě to vypadá kůůl, protože můžeš vykládat, žes strávil měsíc v Thajsku :) za sto tisíc :)
Já už čéče nevylízám na slunko ani když je to zadara, tak proč to v zimě nahánět v solárku. IMHO, decentně, a stejně spíš u bab..
Jo, takoví modelové tam se to ztratí.. Ale kdo má takovou kliku, aby se o něm vědělo, že je model, že jo... A potkat ho na ulici, tak taky na první pohled nepoznáš, že je model. Obzvláště, když je vyholenej. Doba holt u nás ještě nedozrála.

Master74> Proč v zimě nedovolovat u moře? Není lepší způsob, jak vyléčit rýmu. :mrgreen:
Naposledy upravil adams dne 1. 8. 2005 00:00, celkově upraveno 2
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 7. 2005 23:59

nounejm: klidně do toho solárka choď, jestli se ti nevadí vynaložené peníze a čas... dneska se nad tím nikdo nepozastaví, je to asi běžné... sice to asi dost lidem připadne divné, ale pokud o to stojí, tak se asi v takových kruzích nepohybuješ.. já tvrdím, že každý má chodit oblečený a upravený jak se mu líbí...
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ivo M. 1. 8. 2005 00:00

//Posty nemizí - offtopic bez upozornění mažeme. Pokud máte výhrady, posílejte mi je přes SZ
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 8. 2005 00:23

Vzhledem k tomu, ze ani letni slunce nema na mou bilou barvu prakticky zadnej ucinek tak jsem solarko ani nikdy nezkousel. Pochybuju, ze by neco zmohlo.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nounejm 1. 8. 2005 00:26

AndrewJ píše:nounejm: klidně do toho solárka choď, jestli se ti nevadí vynaložené peníze a čas... dneska se nad tím nikdo nepozastaví, je to asi běžné... sice to asi dost lidem připadne divné, ale pokud o to stojí, tak se asi v takových kruzích nepohybuješ.. já tvrdím, že každý má chodit oblečený a upravený jak se mu líbí... /quote]

No nejsem tak uplne rozhodnutej a navic sem v solarku nikdy nebyl, takze asi tak. Proste zjistuju situaci a nalady ve spolecnosti, protoze neznam zadnyho metrosexualna nebo tak nekoho no.. :mrgreen:
nounejm

Odeslat příspěvekod AndrewJ 1. 8. 2005 00:37

nounejm: jestli tě to láká, tak to prostě zkus... určitě je to pro většinovou společnost přijatelnější než dredy, roztrhané oblečení, látané punkovými nášivkami... a i to společnost zkousne.. :mrgreen:
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod adamek.jan 1. 8. 2005 06:31

To nounejm: Ty z navstevy solaria delas zalezitost jen pro urcitou skupinu lidi, ale vsude v zapadni Evrope je to brane jako samozrejma vec pro vsechny. Chces se opalit, stravis dve hodiny cisteho casu v solariu a jsi jak uhel. Me by zajimalo, kdy uz vsichni pochopi, ze je rok 2005.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 1. 8. 2005 08:27

adamek.jan: a v roku 2006 sa budes ponosovat ze kazdy nema nafoteny book ;)
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndrewJ 1. 8. 2005 10:39

[noflame]adamek.jan: některým lidem třeba nevyhovuje západní styl života a tak se nesnaží sopičit se v každé krávovině... :mrgreen:[/noflame]
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod adamek.jan 1. 8. 2005 12:09

To a: Az priste budes chtit reagovat, tak si prosim nejdrive tu vetu na kterou reagujes poradne precti a teprve az si budes jisty tim, ze jsi ji pochopil, se ozvy!

To AndrewJ: Ja to nikomu nevnucuju, jen porad nemuzu pochopit ze vecina naroda ma zafixovane solarium = pouze pro zeny, nebo homosexualy.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 1. 8. 2005 12:53

adamek.jan: klidek, len trocha srandujem. ja osobne tiez zacinam uvazovat nad zjednocujucim solarkom
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 8. 2005 16:11

Solárko? Na co. To je venku tak málo sluníčka?
Pokud vím tak je tolik slunce, že doktoři doporučují se před ním co nejvíce schovávat.
Člověk se opálí dostatečně u vody, do solárka chodit nemusí. Já jsem u vody tak 5x za prázdniny a jsem černý jak šutr. To mi vyrdží až do jara. (Ale člověk se nesmí tolik sprchovat, jinak to rychle smyje :-)

PS: K tomu ještě přeliv a nagelované vlasy a bude tak teplo až se z toho všíchni roztopíme :-):-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lemur 1. 8. 2005 17:46

UV zareni clovek potrebuje pro produkcui vitaminu D. Ale na zcela dostatecne zasobovani staci Slunci vystavit plochu odpovidajici obliceji a rukam na cca. 15-25 minut, takze pokud nezijete nekde pod zemi jako krtci, tak s vitaminem D neni problem. Chozeni do solaria ze zdravotnich duvodu je tedy zbytecnost. A podle mne je kazde zbytecne vystavei se UV zareni jen "zadost" o vznik maligniho melanomu (=rakovina kuze).

Proto bych do solaria nikdy nesel - pri dnesnim stavu ozonove vrstvy je bezny pobyt venku az az.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 1. 8. 2005 17:51

Být opálený je imho vhodné jenom v létě, zmenšuje se tak nutnost používat UV filtrové krémy atd.

Já se aktivně neopaluji vůbec. Ať v létě nebo v zimě. Solárium jsou zbytečně vyhozené peníze.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod adamek.jan 1. 8. 2005 21:19

Melanom opravdu muze vzniknout, musis proto vedet jak dlouho muzes v solariu byt a pouzivat ochranne pripravky.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 8. 2005 14:24

Big.alda: Ja taky ne. Vic nez par minut na slunci nevydrzim a nechapu lidi co se dokazou grilovat cely den. Nehlede na to, ze stejne nezhnednu a kdyz tak jen nepatrne a behem par dni je to pryc. Ani ted v lete napr. neni patrny prechod mezi nechranenou casti ruky a zbytkem pod rukavem. U nohou to same.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elit 14. 9. 2005 12:19

Jasne obcas zajdu, proc ne.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kubakod 14. 9. 2005 13:49

podle meho nazoru UPLNA ZBYTECNOST, ne ktere se da vydelat
nechapu, kam lidi davaji mozky - nejvice penez se investuje prave do zbytecnosti...
kubakod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elit 14. 9. 2005 14:30

Vis, neci kuzi to docela prospiva...ale jak si rekl, je to tvuj nazor, tudiz to nemusi byt nutne pravda.
A stejne je to s ostatnima vecma. Nekdo muze tvrdit, ze do mesta dojde pesky o sousedovi tvrdi, ze je blb, protoze dal pryc mozek a plati si MHD. Stejne je to s cigaretami, alkoholem, kavou, sladkosti....kam jen Ti lidi dali mozek.

//iwi:spojeny 2 příspěvky
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod iwigirl 14. 9. 2005 14:36

solárko rulezzz:-) krásně mě prohřeje, nabije energií a navíc nevypadám tak sejratě:-) samozřejmě se chráním spec. kosmetikou do solárka a nevylehávám tam 3/4 hodiny.. Myslím, že na rakovinu kůže je úplně šumák, jestli se válím na sluníčku nebo v solárku. Pokud se člověk chrání.....
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod mbing 14. 9. 2005 16:31

Rychlejší stárnutí kůže rulez!
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 14. 9. 2005 16:32

mbing:mas to jiste necim podlozene, ze?
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod mbing 14. 9. 2005 16:44

No, ale jistě, s radostí:
Solárium - co je potřeba vědět. -- Moda.cz
Mýty o kráse nebo krásné lži? | Žena | Atlas.cz:
LEŽ
V biosoláriu nehrozí žádné riziko.

PRAVDA
Dermatologové o biosolárku tvrdí, že je stejnou „plastovou rakví“ jako všechna ostatní solária!

Východisko :: Solárko vyměňte za naprosto bezpečné samoopalovací krémy.n/quote]

Ostatní.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 14. 9. 2005 16:46

ale no tak...... je přece jedno, jestli se válím u moře nebo v solárku, to jsem ve svém příspěvku psala. Také bych poprosila držet se přání autora tohoto threadu a vynechat příp.zdravotní aspekty.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod elit 14. 9. 2005 16:50

iwigirl píše:ale no tak...... je přece jedno, jestli se válím u moře nebo v solárku, to jsem ve svém příspěvku psala. Také bych poprosila držet se přání autora tohoto threadu a vynechat příp.zdravotní aspekty.r/quote]

No byla si to Ty kdo se zeptal...

a to, ze to je jedno neni pravda. Doporucuji precist si nejakou literaturu. Jiste se dozvis spoustu noveho.

pro jistotu jeste jednou:

http://www.ghc.cz/cznews/0210/0401bartak3.htm

http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=2450&h=1&th=56
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Chechtalka 14. 7. 2006 06:26

Tak jsem se rozhodla zajit do solarka..... nemate nekdo typ na nejake v Praze (nejlepe na 6 ci 7).

Jo a mohli byste se podelit, kdo jakou kosmetiku do solarka pouzívate :-) ?
Chechtalka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 14. 7. 2006 10:10

na Praze 6 je jedno v Belohorsky,na rohu s Brevnovskou.

kosmetiku Oranjito, je vynikajici! Pokud budes chtit tipy na to,kde ji sehnat levne, pisni :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Chechtalka 14. 7. 2006 12:30

Díky za tip!!
Iwigirl za kosmetiku budu jen a jen ráda, DEKUJI!
Chechtalka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 14. 7. 2006 12:33

Chechtalka: já osobně teď chodim do solarka BBC na Ipaku, do 2 hodin a od 8 vecer jsou tam celkem velky slevy.
Oranjito: ulice Lužická,tam je malý studio,mají tam stroje Slender You,a tam prodávají i to oranjito- 2.stupeň za 200,-,3.stupeň za 300,-,což je nejmíň,co jsem kde viděla.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Chechtalka 14. 7. 2006 12:35

:shock: Tak tomu říkám rychlost :D Díky
Chechtalka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ares952 14. 7. 2006 12:50

solarko je v pohode, obcas si zajdu a manzelka taky sem tam (v zime)
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník