Jmeno Tobias?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod sejvi 15. 7. 2005 11:22

Zdravim,
nevite nekdo jake narodnosti je jmeno Tobais...? Koukal jsem na ruzne kalendare a nasel jsem toto jmeno v nemeckem a svedskem kalendari. Ted nevim jestli je Tobias jmeno nemecke, ci svedske, nebo uplne jine...? Za odpovedi predem DIKY.
● HP ProBook 470 (17.3"), Intel Core i5-4200M, 8GB DDR3, AMD Radeon HD 8750M/2GB, 750GB disk, Win10
● Asus Eee 901 Black, 2GB DDR2 667MHz CL5, 4+8GB SSD, 16GB SDHC class 6, WinXP Home
● Huawei P8
sejvi
Čtenář

Odeslat příspěvekod ES0 15. 7. 2005 11:40

http://www.behindthename.com/php/search ... perator=or

tady pisou, biblicke, nemecke, skandinavske..
odvozeno od Tobiah, coz je hrdina, ktery je schopny s pomoci andela porazit demona:-)

edit, ted jsem si vsiml, ze jsi se asi spletl, myslel jsi tobias, ze? ne tobais-to neexistuje
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod a 15. 7. 2005 11:44

a moje meno pochadza z coho?
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ES0 15. 7. 2005 11:53

tvoje jmeno je nejblizsi cinskemu AH a to znamena: ten jenz se pari s papouskama:-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2005 12:04

Google.com - tobias jméno - prní odkaz

Dalším světcem je Tobiáš. Jedná se o hebrejské jméno s významem "mým majetkem je Bůh".

Toto jméno nosil zbožný Žid Tobiáš, který poctivě dodržoval všechna přikázání, i když se ocitl se svou rodinou a celým národem v zajetí. V tom je také smysl jeho příběhu - ani v cizině a nepřízni nepřestat plnit předpisy svého zákona. Vypravování samo se zachovalo v mnoha verzích. U nás bylo jméno Tobiáš velice oblíbeno, mnohdy neslo podobu Dobeš.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod sejvi 15. 7. 2005 14:15

ES0 píše:edit, ted jsem si vsiml, ze jsi se asi spletl, myslel jsi tobias, ze? ne tobais-to neexistuje

Jo myslel jsem TOBIAS...
● HP ProBook 470 (17.3"), Intel Core i5-4200M, 8GB DDR3, AMD Radeon HD 8750M/2GB, 750GB disk, Win10
● Asus Eee 901 Black, 2GB DDR2 667MHz CL5, 4+8GB SSD, 16GB SDHC class 6, WinXP Home
● Huawei P8
sejvi
Čtenář

Odeslat příspěvekod sejvi 15. 7. 2005 14:17

S-Tony píše:Google.com - tobias jméno - prní odkaz

Dalším světcem je Tobiáš. Jedná se o hebrejské jméno s významem "mým majetkem je Bůh".

Toto jméno nosil zbožný Žid Tobiáš, který poctivě dodržoval všechna přikázání, i když se ocitl se svou rodinou a celým národem v zajetí. V tom je také smysl jeho příběhu - ani v cizině a nepřízni nepřestat plnit předpisy svého zákona. Vypravování samo se zachovalo v mnoha verzích. U nás bylo jméno Tobiáš velice oblíbeno, mnohdy neslo podobu Dobeš.i/quote]

NE Tobiáš... :pozor2 Mám namysli cizí jméno Tobias. :wink:
● Huawei P8
sejvi
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2005 14:34

Však ten háček si tam přidali až češi. Je to to stejné jméno.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník