Nosite bryle? Nebo cocky?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 27. 7. 2005 21:06

Jen píšu co jsem slyšel, ale bylo to před 5 roky........
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod iwigirl 28. 7. 2005 21:35

S-Tony: zrejme se tva slova vyplnila a mam zpatky svych 12 dioptrii-vidim u tebe totiz misto pritazliveho vousace Ondreje Hejmu s cigarem!!
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod shelly(smazano) 6. 8. 2005 19:44

nosím brýle i čočky
ale čočly bych nosila častěji kdyby se mi je každý ráno chtělo nasazovat :)
***shelly***
shelly(smazano)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 7. 8. 2005 12:48

Zatím jenom brýle.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 3lemen7 21. 8. 2005 23:08

brýle ani čočky zatím naštěstí nepotřebuju a to do monitoru koukám už solidně dlouho...

je tu někdo komu vyloženě zhoršil zrak monitor od pc?
3lemen7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirk4 5. 9. 2005 14:08

Jak se ty čočky vůbec nosí? je to pohodlný??
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hnědka 12. 11. 2005 01:40

Jirk4 píše:Jak se ty čočky vůbec nosí? je to pohodlný??n/quote]

Uplne v pohode. Nasazeny to mas za par sekund a pak uz nic necitis. Je to uplne v pohode. Nosim cocky kazdy den od rana do vecera a zivot si bez nich nedokazu predstavit. V brejlich vypadam hrozne :D

Do budoucna bych si ale chtel zajit na operaci...
hnědka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hotspot 12. 11. 2005 09:56

Já vypadám jak idiot i s čočkama ale co se dá dělat :D teď mi pár dní šly nasadit úplně v pohodě ale zas mi to nejde a furt mi vypadávaj... štvou mně :(
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod hnědka 12. 11. 2005 17:59

hot_spot píše:Já vypadám jak idiot i s čočkama ale co se dá dělat :D teď mi pár dní šly nasadit úplně v pohodě ale zas mi to nejde a furt mi vypadávaj... štvou mně :("/quote]

Pokud ti vypadavaj pri nasazovani, tak ti muzu rict jedine - chce to cas. Mne taky na zacatku vypadavaly. Pokud ti ale vypadavaji pri noseni, tak je chyba v tech cockach. Ono jich je koneckoncu vic typu.
hnědka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mývalice 12. 11. 2005 19:48

A nedává si je naruby? :mrgreen:
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod hotspot 12. 11. 2005 20:14

E-e, to už poznám... ale štve mně že už jsem se do toho dostal a teď mi to zas nejde :(
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Grammator 20. 11. 2005 00:33

Ne nic.
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod christian 20. 11. 2005 11:10

Nenosim a doufam ,ze mi zrak jeste vydrzi..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Eva_M 20. 11. 2005 20:04

Osobně hlasuju pro čočky všemi deseti :tleskani

Výhody čoček - z mého pohledu:
:arrow: s čočkami vypadám "normálně" - s brýlemi jako protivná učitelka :twisted:
:arrow: s čočkami můžu bez omezení sportovat (plavat, šplhat po skalách, prolézat jeskyně, hrát míčové hry, lyžovat při sněžení atd.)
:arrow: čočky mě netlačí za ušima ani na nose
:arrow: čočky v očích vůbec nevnímám = je to jako bych měla v pořádku vlastní oči (zatímco brýle si uvědomuju pořád)
:arrow: s čočkami mám daleko větší zorný úhel (cca 180´), s brýlemi daleko menší. Jde i o tzv. periferní vidění - důležité při řízení auta atd.
:arrow: při případné změně dioptrií je snadné přizpůsobit čočky = koupím jiné s příslušnými dioptriemi
:arrow: operace očí se trochu bojím :oops:

Jak řešit potíže s čočkami, o nichž tu někteří psali:
:!: Zvolit správnou značku a frekvenci výměny (nutno vyzkoušet, je to individální)
:!: Nutný správný rozměr a zakřivení čočky (pořádně změřit v optice)
:!: Nutné správné dioptrie
:!: Nutno čočky udržovat v čistotě
:!: Nutno dodržovat pravidelnost výměny čoček (měsíční čočky nebudu nosit dva měsíce - usazuje se na nich špína i přes to, že se přes noc koupou v čistících roztocích na čočky, pak to dráždí oči) - neboli nešetřit na nepravém místě
:!: Nutno vyzkoušet a najít si čistící roztok na čočky, který vyhovuje dotyčnému (je to individuální, pozor též na případné alergie na složky toho či onoho přípravku).

Moje zkušenosti - nemusí platit pro všechny
:idea: Používám už dlouho Focus monthly visitint
:idea: Osvědčil se mi čistící roztok Renu, dobrý je též Aosept
:idea: Večer před uložením čoček do čistícího roztoku je opláchnu fyziologickým roztokem (což je chemicky totéž jako lidské slzy), ráno po vyjmutí čoček z č.roztoku je opět opláchnu fyz.roztokem, aby případné zbytky č.roztoku nedráždily oko
:idea: Před nasazením čoček do oka si kápnu fyz.roztok do očí, abych je měla vlhčí
:idea: Samozřejmě na nasazování čisté ruce ;-)
:idea: Najít si vyhovující způsob nasazování čoček, který komu vyhovuje. Mně se osvědčilo: dvěma prsty levé ruky si při nasazování přidržet oko (nahoře a dole). Pravou ruku otočím prsty nahoru, spojím konečky ukazováčku a palce a na nich držím čočku jako mističku otočenou dnem vzhůru. Když si vložím čočku do (předem zvlhčeného) oka, tak těmi dvěma prsty pravé ruky tu čočku lehce uhladím (sjedu prsty k okrajům čočky), parkrát zamrkám - a čočka je na místě :wink:

Uff, to jsem se rozepsala. :roll: Ale třeba to někomu pomůže. Já jsem kdysi podobné "rozumy" a zkušenosti marně hledala. Chci dodat odvahy všem, kdo o čočkách uvažujete - je to fakt skvělé a nebojte se! Pokud bych někomu mohla pomoct radou nebo zkušeností, tak se klidně ptejte :-)
Ahoj :)
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Čtenář

Odeslat příspěvekod Honzat 22. 11. 2005 18:26

Mám brále už asi 6 let, ještě do teď jsem si na ně nezvykl. A čočky? V mé vadě nejdou použít :(
Ale jinak si myslím, že brýle jsou solidní doplněk image :)
X100? E700? problémy s firmware, jiný softwareový problém? V tom případě mi napište PM
Honzat
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka