Nosite bryle? Nebo cocky?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod iwigirl 21. 7. 2005 21:09

hot_spot:prosim te,cocky jsou mekky,takze trcet muzou zustat maximalne,kdyz se nechaji vyschnout a to se v oku nemuze stat:-)
jsou uplne v pohode, nosila jsem je rok a ani jednou mi nevypadla ani jsem nemela problemy. Behem 14 dnu jsem byla schopna si je nasadit v noci po tme ve stanu:-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod hotspot 22. 7. 2005 11:55

iwigirl: ale já mám docela dost dioptrií, je možný že mám proto citlivější oko? Asi před dvěma lety jsem ty čočky zkoušel, furt sem slzel a pak mi je doktor blbě vyndával, protože sem furt mrkal :)
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 7. 2005 15:36

hot_spot: reknu ti to takhle:tezko jsi mel vic dioptrii nez ja tenkrat:-)citlivejsi oko mit muzes, chce to poradne vyzkouset,pripadne zkusit jinou znacku. S tim mrkanim to moc dobre znam,ja se prvni tyden po koupeni cocek malem umrkala k smrti:-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod AndrewJ 22. 7. 2005 15:39

Já se čoček bojím.... hrozně nesnáším cokoliv do oka, ale na brýle jsem si zvykl a odložím je až po operaci... už se na ni těším...
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 22. 7. 2005 15:44

Andrew: JJ já taky, a hrozně :) akorát budu muset čekat tak 6 let... to zhoršování zraku musí bejt v konečným stádiu :(
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zelik 22. 7. 2005 20:23

Já aztim nenosim nic,ale asi budu nosit brejle až při prohlídce zjistí že vidim na howno :cry: ,ale čočky bych si asi do oka nedal...stejně ani ty brejle nosit nebudu :mrgreen: -maximálně před rodičema...
Zelik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 7. 2005 22:50

hot_spot:pokud se ti to zhorsovani ne a ne zastavit, voperujou ti napr. v HK ve Fakultni nemocnici do oci takovy lamely, ktery to zhorsovani zastavej.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod hotspot 23. 7. 2005 09:21

iwi: ježííš, jaký lamely? Do oka bych si vrtat nenechal ;)
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod iwigirl 23. 7. 2005 13:43

hot_spot: no takovy jako desticky,zamezi dalsimu zhorsovani dioptrii.Je ale fakt,ze pak mas 3 nedele oci jak angorak:-/
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod cache 27. 7. 2005 19:06

Osobne okuliare. Sosovky nie, bojim sa ich (neviem preco, proste bojim). Mam vcelku silne dioptrie, a nad operaciou rozmyslam, ale musim pockat kym sa naskrabu peniaze, je dost draha (mam aj cylindre a oba na roznu stranu a rozdielne dioptrie az o 2.5).

S-Tony píše:U operací lasérem, tzn. odřezání části duhovky je velké riziko že se operace nepodaří a zrak bude trvalo poškozený.
Na operace očima se doporučuje chodit až ve věku 30 a výš a dále se to neporučuje lidem, kteří mají málo diptrií nebo potebují brýle jen na čtení atd.
Kámarád si to chtěl nechat udělat, zašel do doktóra po tom co mu doktor řekl si to velice rychle rozmyslel. /quote]

To co pises je zavadzanie na celej ciare. Ano, riziko je, ale opisujes to, ako keby kazda druha operacia nevysla.. Realne je to riziko take nizke, ze sa mozno 1 z 10000 operacii nevydari. Ked to bola novinka, tak sa robili operacie oci s rozostupom minimalne pol roka, dnes to tak pokrocilo, ze sa robia operacia druheho oka tyzden po prvom.. Kamarat uz bol na operacii oboch oci 2x (po prvej mu ostali polky dioptrie, mal prilis velke na jedno zrezanie).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 27. 7. 2005 19:38

cache: tak tak, S-Tony tu mate lidi:-)riziko je faaakt minimalni.
Ovsem co se tyce toho 2x rezani jednoho oka-je to zbytecnost,navic tato operace se doporucuje na jedno oko za zivot delat max.2x,tudiz si to kamarad vycerpal uplne zbytecne..Ja mam na levym oku zbytek 1,5 dioptrie a chodim bez brejli-vidim naprosto normalne,i ridim bez bryli.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod cache 27. 7. 2005 20:12

ono sa mu to od tej operacie zhorsilo zase na 2, takze sa rozhodol pre opakovanu operaciu.. hadam sa mu to uz nezhorsi..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 27. 7. 2005 20:14

no ve stari je velka pravdepodobnost,ze se to cloveku zhorsi..:Divim se,ze mu to doktori nerozmluvili, protoze to je fakt blbost.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod cache 27. 7. 2005 20:23

no ehm.. je to taka tvrda palica, to uznavam, mozno s nim ani doktori nepohli :) a na slovensku je to tak, ze co by si doktor nezarobil ked moze..
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 27. 7. 2005 20:28

cache:to i u nas nekteri...ale svedci to o neprofesionalite.
iwigirl
VIP uživatelka

Předchozí stránkaDalší stránka