Nakupujete u Vietnamců?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Nakupujete u Vietnamců?
ano,převážně 22 %  14%  [ 22 ]
ano,drobnosti 39 %  25%  [ 39 ]
ne 94 %  60%  [ 94 ]
Celkem hlasů : 155

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 6. 2005 21:52

Koby: No samozrejme, ze ve vetsine normalnich obchodu to neni nic znackoveho. Akorat nekolikrat drazsi zbozi z trznic. Ale predpokladam, ze kdyz nakoupim primo v adidasu nebo Catu tak to znacka bude. Jak se zda tak znacka je dneska jen ten napis a s kvalitou to vazne nijak nesouvisi.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2005 21:53

vic pruhu, vic adidas...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ivo M. 1. 6. 2005 21:58

Ono také je značka a značka. Na mnoha tržnicích už dnes seženete zboží s logem Adidas, i když to s touto značkou nemá pranic společného. To se potom těžko rozeznává opravdová kvalita od nějakého "šméčka".
Já si stále myslím, že značkové věci mají něco do sebe. Mluvilo se tu například o botách. Mám jedny kupované ve značkovém obchodě už déle jak rok a nemůžu si stěžovat. Toto by se mi s vietnamskými botami asi nepodařilo.
T-Mobile CZ
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 6. 2005 22:07

Tak boty je taky asi dobré kupovat značkové.
Já si hned po revoluci koupil ve značkovém obchodě tyto tenisky:
Obrázek

A slouží mi dodnes. 15 let provozu a tisíce kilomtrů 8)
Stály jen 750 kč.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ivo M. 1. 6. 2005 22:08

Navíc především u bot by mělo jít o kvalitní větrání a dobře tvarovanou podrážku. A to za nějakých 300 Kč lze čekat asi jen těžko :?
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod djlooper 1. 6. 2005 22:10

No jo ale většina těch značkových věcí se dělá právě ve Vietnamu...
...a i ve značkových prodejnách je občas přimíchané i to neznačkové
zboží a může se stát, že na té tržnici koupíš třeba originál :D
Teda pokud to zrovna není Reebar, Reebag, Plima, Pumma, Najk atd. :D
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ivo M. 1. 6. 2005 22:28

To ano, ale ne proto, aby je prodávali Vietnamci ale proto, že je v těchto zemích levnější pracovní síla.
T-Mobile CZ
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 6. 2005 22:35

Ivo M. píše:...Na mnoha tržnicích už dnes seženete zboží s logem Adidas....a/quote]

To ano. Ale predpokladam, ze tohle falsovane zbozi se primo ve znackove prodejne dane znacky nevyskytuje. A pokud ano, tak snad ani nema cenu tam chodit.
Zatim mam porad zkusenost, ze totez zbozi je v obchodech zapadne od nasich hranic mnohem kvalitnejsi. A nejde jen o obleceni ale uplne o vsechno zbozi. Od uplnych prkotin pres obleceni a treba prasky na prani az po nabytek.
Nevim ak je to dneska ale driv platilo (konkretne u pocitacu), ze zbozi vyrabene v Cine ma 3 kategorie kvality. Prvni byla urcena pro USA. Druha pro zapadni evropu a treti pro zbytek vcetne nas. Pritom ty veci vypadaly uplne stejne, k nerozeznani. Lisilo se to jen urcitym symbolem ve vyrobnim cisle.
Jestli to takhle funguje jeste dneska nemam tuseni ale podle toho, co nachazim v obchodech bych tomu klidne veril.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bigdoc 1. 6. 2005 23:56

Ivo M. píše:Mám kamaráda, který si u Vietnamců kupuje ponožky na fotbal. Hodí si celý balíček do tašky, rozdělá jej až na zápase a po zápase ponožky rovnou vyhodí do koše. Asi není složité si domyslet, jak se na kvalitu ponožek z tržnic dívá on :)l/quote]

No to nevím, jak se na to dívá, ale marně přemýšlím, proč u těch Vietnamců nakupuje? To musí být dost dřina, před každým mačem si jít kupovat ponožky.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ivo M. 2. 6. 2005 00:05

bigdoc píše:No to nevím, jak se na to dívá, ale marně přemýšlím, proč u těch Vietnamců nakupuje? To musí být dost dřina, před každým mačem si jít kupovat ponožky.
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daft 2. 6. 2005 07:20

Ponožky z tržnice jsou to největší zlo, a přitom z nich strašně *****í nohy, protože bavlnu viděly jen z dálky. O pohodlnosti chůze ani nemluvě. Ono se na některých věcech nevyplácí šetřit a právě ponožky jsou jednou z nich...
Daft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lemur 2. 6. 2005 10:49

Fido+ píše:Boty: Neznam boty, ktere by se nerozpadly pomerne brzo. Kdyz vydrzi pul roku, je to extra kvalita. Nekolikery boty ze znackoveho obchodu v cenach 2000- 4500 Kc se rozpadly po 4 - 8 mesicich.

Ano, jak uz jsem psal, existuji lide jako Fdio+, kteri odrovnaji JAKEKOLIV boty do pul roku. Pro ne opravdu nema smysl kupovast drahe boty, protoze je znici stejne jako ty levne.

Ale i tak bych byl u levnych bot opatrny, protoze ty obcas odejdou najednou a zcela neocekavane - pamatuju, jak kdysi pri telocviku upadla spoluzakovi zniceho nic cela podrazka.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djlooper 2. 6. 2005 14:25

Jo tak tohle bych si u Vietnamců možná koupil... :D

Obrázek
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Enzy 2. 6. 2005 14:40

Jediné, co u nich kupuji (spíš mamka) je oblečení, jelikož na mně stejně vydrží maximálně půl roku. Pořád rostu, rostu, padám, skáču...

Když bych si ale chtěl kupovat něco na styl a nošení, kupoval bych značkové věci.

Většinou srovnávám vždy víc věcí podle ceny, vzhledu a kvality.
Nikon D90
Enzy
Čtenář

Odeslat příspěvekod Koby 2. 6. 2005 22:08

To je něco, jako super dynymický reprobedny, na ktreých je napsáno 600W a k nim vede drát jako k nabíječce na mobil. Tady v tom jsem po tolika zkušenostech hodně skeptický a držím se tedy hesla, že nikdy nebude kvalitní věc za malou cenu. Samozřejmě, že u cen výš a výš to zase neni pravda. Například nejlevnější triko La Coste ( to je ten krokodýlek ) stojí 3500,-, tak mezi nim a trikem za 800 asi velkej rozdíl nebude, ale nevim no...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka