Nakupujete u Vietnamců?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Nakupujete u Vietnamců?
ano,převážně 22 %  14%  [ 22 ]
ano,drobnosti 39 %  25%  [ 39 ]
ne 94 %  60%  [ 94 ]
Celkem hlasů : 155

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 6. 2005 14:10

V poslední době se prý kvalita oblečení z tržnic výrazně zlepšila a dosahuje většinou kvality evropské. Co si o tom myslíte?
Já osobně v tržnicích nenakupuju, chodím tam akorát kupovat ponožky(ne pro sebe):-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 6. 2005 14:18

No tak právě ponožky a spodní prádlo je u vietnamců značně nekvalitní.
Nakupuji ponožky a spodní prádlo jen ze 80% bavlny a vyšší. Pro ponožky a slipy do Makra. Jinak k šikmoočkům.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 6. 2005 14:21

S-Tony:ja kupuju celobavlněný ponožky,aby se v tom nepařila noha,a zatím jsem žádný problémy nepozorovala. A balíček asi za 30 Kč-no nekup to,za tu cenu:-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Ivo M. 1. 6. 2005 14:24

Mám kamaráda, který si u Vietnamců kupuje ponožky na fotbal. Hodí si celý balíček do tašky, rozdělá jej až na zápase a po zápase ponožky rovnou vyhodí do koše. Asi není složité si domyslet, jak se na kvalitu ponožek z tržnic dívá on :)
T-Mobile CZ
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod djlooper 1. 6. 2005 14:33

Asi to znáte, ale kdo ne, tak pro ty je tu
pár slovíček z asijských tržišť v ČR :

NEMIŠESKY - univerzální odpověď

CICA PADE - univerzální cena

KVALITA CHODINKY ,ŽLATO ,CIBRO ,CI MESICE DOU - prostě skvělé hodinky

TET KABELU ? - chcete zboží zabalit ?

ŠUŠI PANI, ŠUŠI - model je podle poslední doby

TOJEMÁLO - za tuto cenu vám to neprodám

POŽKEJ, POŽKEJ, TAKDOBŽE - počkejte pane , určitě se nějak domluvíme

DITISOU - velikost akorát

ČISLO DOBLÝ, VYVELKEJ - potřebujete větší velikost
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mývalice 1. 6. 2005 14:59

djlooper - ty hlášky jsou super

Vždy se velmi dlouho rozmýšlím, zda u Větnamců koupit, či ne (převážně zvítězí - ne). Mohu vyjmenovat zboží, které jsem koupila (nebo dostala) a jak to s nimi dopadlo:
1. zvonové elasťáky - schválně kupované o téměř 10cm delší, aby z nich Káťa příliš brzy nevyrostla - po vyprání se smrskly tak, že jí byly skoro malé, po každém vyprání jsem mohla vzít do ruky jehlu a nit a začít záplatovat.
2. šusťáková bunda - po půl roce se vytrhl zip, protože okraj látky zipu, na kterém nejsou zuby, byl ustřižen a roztřepil se tak, že se vytrhl.
3. Káťa dostala od babičky pantofle - maximálně třikrát se v nich prošla a jedna bota se rozpadla.

Podle toho, že si nemohu vzpomenout ani na jednu kvalitní věc, kterou bych u nich zakoupila, soudím, že je to z valné většiny (99%-100%) brak.

Abych jim nekřivdila:
U nás mají i samoobsluhu s potravinami&spol. Na tu prodejnu nedám dopustit. Mají otevřeno denně od 7 do 18 hod bez ohledu na So, Ne a svátky.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod Daft 1. 6. 2005 15:16

NIKDY (!) bych si od nich nic nekoupil, 1) prd to vydrží, 2) nevidím důvod, proč je sponzorovat, 3) mám rád kvalitu.
Daft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 1. 6. 2005 15:40

jedno kuže a nenaplivat, plosim...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod djlooper 1. 6. 2005 15:44

ES0 píše:jedno kuže a nenaplivat, plosim..../quote]

CO KOMU ? - Jakou si přeješ přílohu ?
SEŠUPEM - S kečupem ?
HO ŠI CI - S hořčicí ?
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Koby 1. 6. 2005 15:55

Asi 6x sem si tam n2co koupil. Vyzkoušel jsem každý zbožía dost. Když jsem byl ještě malej, koupil jsem překrásné hodinky, ktreé se však každý den předcházely asi o 50 sekund, za měsíc něšly vůbec. Pak jsem nakoupil krásnou kvalitní mikinu Enties, XXL mi bylo malý, měřím totiž strašně moc, 178cm, tak jsem koupil XXXL, ktreé bylo o dost větší. JEdnou se vyprala a nemohl jsem jí nosit ani na kolo. Na tržnici u Liberce jsem koupil super špičkové a pohodlné tenisky s tím, že je budu mít na 14 dní na zahradu na sekýání trávy atd. Přísahám vám, zprvní den upadlo poutko na kaničku, další den se odelpia podražka, pak jazyk. 3. den jsem boty za 250 vyhodil a koupil si nejlevnější Nike za 1600,- ktreý mám do ted už 5. rokem a sou jak nový. Za tu dobu bych botek od vietnacmů musel koupit asi za 50 000... Naposledy jsem tam koupil černý společnesnký boty do práce, to bylo asi před 3 měsícema. Tento týden budu kupovat nový. Ale už ne od Vietnaců, ale od Salamnderu nebo tak, třeba za 2000, ale vydržej mi 3 roky...
Na závěr : Nikdo znás není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci... = 100% pravda
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 6. 2005 15:58

a vite o tom,ze i na zbozi z trznice mate 2 roky zaruku?:-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Lemur 1. 6. 2005 16:21

U Vietnamcu ma smysl kupovat veci na "doma", nebo "na zaspineni" - napr. na praci na zahrade/chate/halupe, opravu auta, malovani a pod. Boty leda na doma jako prezuvky/backory - pokud se vam doma rozpadnou, celkem nic se nedeje, ale pokud se to stane venku ... Proste boty jsou vec, na ktere se nesetri, protoze zatimco nekvalitni bota nevydrzi ani pul roku, kvalitni vydrzi nekolik let (i kdyz existuji lide, ktery jsou schopni prosoupat JAKEKOLIV boty za pul roku).

Ale nikdy bych nekupoval elektroniku - zatimco nekvalitni obleceni a obuv rychleji odejdou, nekvalitni elektronika muze zabijet a pusobit pozary. Jedna moje pribuzna koupila u Vietnamcu maly televizor na 12V a jeho napajeci adapter byl tak poddimenzovany, ze se po delsim pouzivanim doslova "roztekl" (udelal jsem ji novy, dimenzovany na dvojnasobek odberu televizoru, vcetne indikacni LED diody a vymenne pojistky, a nejspis ji slouzi jeste dneska).

Pokud elektroniku, leda napajenou bateriemi, a i to bych si dvakrat rozmyslel, jestli se to vyplati. Jedinou "elektroniku", co jsem u Vietnamcu kdy koupil, byl svitici privesek na klice, a i u toho jsem musel vymenit LED diodu za novou s vysokou svitivosti, protoze ta puvodni nestala za nic.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 6. 2005 16:49

Neumíte nakupovat.
Vše co jsem si u větnamců koupil mi vydrželo minimálně dva roky.
Některé věci mám už 6 let a vypadají pořád jako nové. (mikina a bunda)
:)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 6. 2005 17:13

Ja tam driv nekoupil nic. Proste to byl smejd. Ovsem posledni dobou narazim na smejd cim dal tim casteji v normalnich obchodech, casto znackovych. Naopak u vietnamcu se kvalita zlepsila nebo prinejmensim nezhorsila takze se to s tim smejdem v obchodech vyrovnava. Ovsem cena za smejd ve znackovem obchode je 20x vyssi nez za stejny smejd u vietnamcu.
Boty: Neznam boty, ktere by se nerozpadly pomerne brzo. Kdyz vydrzi pul roku, je to extra kvalita. Nekolikery boty ze znackoveho obchodu v cenach 2000- 4500 Kc se rozpadly po 4 - 8 mesicich. Velke problemy s reklamaci (udajne nadmerne pouzivane, pouzivane v nevhodnych podminkach, pouzivane na nevhodne noze ....). Podobne boty od vietnamcu vydrzely presne totez ale cena od 300-450 Kc. To uz ani nestoji za reklamaci. Ovsem mam dvoje boty koupene od vietnamcu, ktere mam uz pres rok. To mi zatim nikdy zadne boty nevydrzely.
Obleceni: Nekolik znackovych tricek se po prvnim vyprani smrsklo na delku skoro na polovinu ale naopak vytahlo do sirky skoro na dvojnasobek. V ostatnich pripadech nekvalitni material. Velmi tenke, samo se to rozpada po par dnech. Svy casto uplne jinde, krive, nekvalitni. Od vietnamcu vicemene totez. Ovsem cenovy rozdil obrovsky. O dzinach plati v podstate totez. Stejna kvalita, ceny znacne rozdilne.
Spotrebni zbozi: V beznych obchodech neskutecny pad kvality smerem dolu behem nekolika let. Uroven stejna, casto i horsi nez u vietnamcu. Ceny opet vyrazne rozdilne. Skutecne kvalitni zbozi u nas nejde vubec koupit. Jedine v zahranici (zapadnim smerem).
Elektronika: Tu u vietnamcu nekupuji takze nemuzu srovnavat. Ovsem i v obchodech se da narazit na hrozne smejdy za celkem velke penize.
Specificke zbozi (napr. elektrosoucastky atd.): Kupuju jen v nekolika malo prodejnach nebo od vybranych dodavatelu a nikde jinde. Vietnamci takove veci nevedou vubec a pokud ano, neodvazil bych se to u nich koupit. V normalni obchodni siti jsou rozdily v kvalite i cene dost velke, pristup k reseni reklamaci zrovna tak.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Koby 1. 6. 2005 18:38

fido+: Mám takový pocit, že si jenom myslíš, že v bochodě nakupuješ značkové věci. Podle tvého popisu to vypadá spíš na předražené věvci od vietnacmů v obchjodě, například taklové ty plátěnky, co maj normálně za 80,- stojej v Globusech 300,-, přitom je to naprosto to samý. Myslím takový ty černý s bílou podrážkou a kaničkama...
Jinak si měl asi fakt smůlu, jinak to nevidím...:-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Další stránka