Svědivá kůže po holení vousů

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Trejvis 15. 7. 2014 21:16

Ahoj,

mám problém při holení. Je mi 16 no a už začínají růst a přijde mi to blbý prostě ty světlé chloupky mít dlouhé tak jsem se rozhodl s tím něco udělat. Vzal jsem si tátův holící strojek (nějakej Gillette, co má 2 břitvy) K tomu jsem si vzal novou hlavu, aby to prostě bylo moje a bylo to ostré. Normálně se napatlám pěnou, samozřejmě po nahřátí obličeje. Oholím se, zakápnu to vodou po holení a druhý den mě začne brutálně svědět brada a obě čelisti. Po pár dnech se objeví malinké bílé výstupky (něco jako akné, ale tohle muselo být po tom holení. Jinak na těchto místech akné nemám). Nevíte co dělám špatně :( ? Vypadá to, že je moje kůže asi podrážděná a nebo že bych si partie pod čelistmi a na čelistech oholil špatně, jakože proti směru růstu vousů? Prý některé pěny vysouší kůži. Možná jsem v něčem udělal chybu. Jo ještě bych zapomněl na opláchnutí studenou vodou na konci holení. Nebo si na to holení musí kůže zvyknout? Teda holení jiných a podle mě i citlivějších partií mi kdysi dělalo potíže, ale teď už mi to potíže nedělá a taky se mi objevily pupínky - pokožka si zvykla. Prosím o nějaké rady.

Předem dík :) Treeejvis
Trejvis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 7. 2014 23:01

No já se holím od sedmé třídy základky a s ničím podobným sem se nesetkal. Holím po směru, proti směru, někdy nedám vodu po holení, občas se oholím i bez pěny a nic. Tady asi rada neexistuje, pupínky vymačkej a buď v klidu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trejvis 16. 7. 2014 13:47

Pupínky moc dobře vymačkat nejdou. Kůže na krku je pružná a nemůžu ty malinké pupínky korektně a efektivně zmáčknout. :/
Trejvis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 16. 7. 2014 18:05

Tak vyzkoušej suchý holení elektrickým strojkem. A netlačit, nepřeholovat.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 7. 2014 10:02

Buď zkus podle kosti, nebo můžeš zkusit ne vodu po holení, ale takový krém se prodává. To mi přišlo na ksicht jemnější a nemíval jsem po tom problémy.
Nebo prostě tu vodu zkus vynechat úplně, jestli to nemáš od toho. Já něco podobného taky občas mám. Ovšem já se holím jednou za 14 dní a kůže mi za odměnu pak dá co proto.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 18. 7. 2014 15:57

seterwohipikule: Podle toho jak to popisuje, mu zarůstaj chloupky, to vymačkat nejde. Tohle mívaj ženský, jak maj slabý chloupky a jemnější kůži.

Trejvis: Sem moc ženských nechodí. Zkus nějaký babský fórum, jak řešej holení. A nebo s holením ještě chvilku počkat, až to nebude chmýří, ale normální tvrdý chlupy.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků