zarostlý asi nehet u palci na nohy

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 24. 6. 2013 17:26

asi měsíc mám zarostlý nehet na palci u nohy již před 5 lety jsem byl na zákroku kde mi doktro neht upravil a celých těch 5 let byl klid až do ted když mi zase začal zarůstat nehet. Repektivě jsem si nechtěně špatně nehet ustřihl protože mě tlačil tak mi si půlka nehtu zůstala někde pod kůži. Nehet jsem si vypiloval prostředek aby se zvedl ale nepomohlo to. Tak jsem si na 3 dny 2x dal na nehet klasický višňák co mají na chirurgii dá se sehnat v lekárně :) palce byl opuchly a ted není vubec jen mírně zarudlý už z toho neteče ani skoro vubec žadny hnis ale pořád to bolí když zatlačím na špičku seshora palce. Myslíte že se to časem samo spraví k doktorovi se bojím navíc si nemužu dovolit marodit 14 dnů kdyby mi dělal zákrok.
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martinsip 24. 6. 2013 17:57

Marodit 14 dní nebudeš. Jen pár dní na něj úplně nedošlápneš. Umrtví, rozříznou, vyoperují, zavážou. Aspoň tak nějak to dělali ženě. Zákrok na 5 minut. VZP účtováno asi 1.500,- :D
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjurasek 24. 6. 2013 18:04

jěště si to užiju v tou VZP ale od nového roku 211 :D ministerstvo vnitra jinak jsem se dočetl na netu že jěště rivanol je dobry ale myslím si že lepší asi než višnák nebude :O fakt mám trošku strach protože už vím do čeho jdu u doktora :(
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martinsip 24. 6. 2013 19:04

Jóó, ženě se tam taky nikdy nechce. Už jí to dělali 3x :oops: Nechápu. :-|
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tukatkat 24. 6. 2013 21:44

Mi zarusta uz roky, vzdycky to hodne vyleju peroxidem (tak tri dny za sebou), pak vystriham az do masa a mam na mesic-dva pokoj.. :mrgreen: me k zadnymu trhani nedonutej..
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 6. 2013 12:57

Mě to dělali jednou, ale že by mi nehet trhali? Akorát ho pořádně ostříhal. Dále to probíhalo, jak psal martinsip. Do týdne to bylo úplně v pohodě.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 6. 2013 08:52

Zarostlý nehet se někdy může stát nepříjemností, která vyvolá i hospitalizaci v nemocnici. Někdy to prostě jednoduše nejde. Záleží na formě a rozsahu zánětu atd. atd.

Vypilovat nestačí jen střed nehtu v podélném směru. Zkus ještě vypilovat rovnoběžnou drážku blíže zarostlé straně. Višňák je dobrá volba, jen se dnes - pokud se nepletu - již nepoužívá jedna součást, která byla velmi dobrá ... ale EU cosi kdesi. Ten zábal je třeba udržovat opravdu více dní. Následně - po zklidnění stavu bych přikročil k pokusu o přizvednutí zbytku nehtu nějakým nástrojem s jeho následným odstraněním. Někdy stačí postupně tento nadbytečný kus přejíždět hranou nůžek, aby se ztenčil. Pak se přizvedne sám, tolik netlačí a dá se po dvou/třech dnech odstřihnout. Ano - bezbolestné to nebude.

Jestliže ale problém trvá delší dobu, zřejmě bych volil návštěvu lékaře. Zvláště pak v případě neutuchajícího zánětu, či zvětšujícího se zarudnutí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 29. 6. 2013 11:56

Me strhavali kousek nehtu na zarustajici strane a to asi 5x za sebou kdyz dorostl. Vzdy akce na dva dny - prvni den chirurg.zakrok, druhy den prevaz. Bylo to ulevujici. Ale dlouhodobe to nepomohlo. Tak mi "upravil" kus masa a od ty doby pohoda, ale nekolik dni to strasne bolelo...
brzdil987
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Terminator3 29. 6. 2013 12:07

Mne kdysi na obou palcich operativně zuzovali nehtove lůžko. Bylo to peklo, měl jsem rozrezany oba palce, strzeny oba nehty, první 2 noci jsem bolesti ani nespal. Ale pomohlo to, když nehty asi za půl roku dorostly, tak vše je už 8 let v pohodě a mám klid..
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků