Jak zhubnout?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 2. 6. 2011 21:18

Zdravím,

mám menší problém. Během cca. čtvrt roku jsem dost nepříjemně nabral na váze a chtěl bych trochu ubrat. Prostě jsem se dost nechutně rozjedl... Zkrátka a dobře - měřím 190 cm, vážím 80 kilo, jenže tím, že se téměř nehýbu (pouze chůze a chůze), tak to nejde do svalů, ale do špeků. A tak jsem si řekl, že by bylo fajn těch pět kilo shodit, dejme tomu, do začátku nového školního roku.

Co dělat jako netrénovaný člověk? Jasně, že omezit tučné a mastné a překonat odpor k ovoci ( :-S ), omezit alkohol, ale jaký pohyb je pro pomalé hubnutí ideální? Jediný sport, který jakž takž provozuju, je cyklistika...navíc v létě budu měsíc v lázních, tzn. 4x týdně půlhodina v bazénu, 2x týdně fitko, nějaký ty tělocviky a tak...

Co doporučujete? :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 2. 6. 2011 22:10

Nechlemtat umělohmotné ledové kafe. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 2. 6. 2011 22:12

Už mi ho v bufetu přestali prodávat... :(
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 2. 6. 2011 22:21

To je fakt tragedie. :oboze
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 2. 6. 2011 22:27

Jo, vyměním školu. Jdu tam, kde je kafe :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 2. 6. 2011 22:52

Ja teraz vážim rovnako a som nižší, tož budem upe obézny. :( :D
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 3. 6. 2011 11:45

Krom toho odporu k ovoci bych doporučila ze zbavit odporu k syrové zelenině....my teď máme naordinovaný redukční jídelníček a je to samá hnusná syrová zelenina. Ale kupodivu to funguje! A hlavně nepít slazený pití, to je takový neviditelný příjem kalorií, což je nežádoucí. Když už tak raději vodu s citrónem :)
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 6. 2011 17:40

Já měřím 192, mám 90 kilo, ale nadváhu v podobě špeků nepozoruji.
Co dělám?
Jím a piju co se mi zachce. V tom se netřeba omezovat. Ale jím i hodně zeleniny a ovoce. Mám to rád.
No pak běhám, plavu, jezdím na in-line. To je nejlepší na tu výšku u při té váze nemít pupek. Běhání a in-line je zdarma. Jen třeba koupit blrusle a boty na běhání.

Jo a když chci zhodit, tak nepiju pivo a nejím oplatky a čokolády.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 6. 2011 22:39

Dyt syrová zelenina je parádní, daleko lepší než vařená.. Nechápu vás.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 6. 2011 00:24

Jo. Dvě celozrné housky se šunkou co má podíl 90% maso a pod tím máslová rama.
No a k tomu nakrájené a mírně solené rajčata, nakrájená žlutá paprika, řetkev nebo kedluben. K tomu kousek nějakého dobrého sýra.
A nakonec dobrý černý čaj s medem a nic tomu nechybí. Zdravé a chutné. 8-)

Jo teď se v polsku prodává taková velká sklenice krájené nakládané zeleniny. Je to strašně dobré. Nálev jako do okurek, ale je tam v tom všechno včetně kapie. To je dobrota. :tleskani
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 6. 2011 14:29

Myslím, že hobittovi bude stačit zvýšený pohyb a nejíst na noc. Taktéž pravidelná strava, kdy její počátek je ve vydatné a hodnotné snídani.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 4. 6. 2011 19:22

MgX píše:pravidelná strava


Jop, říká se, že když člověk jí pravidelně 6x denně (samozřejmě přizpůsobené dávky, né talíř omáčky se šesti), tak tělo nemá důvod ukládat tuky. Ovoce, co tu proběhlo, tak prý dopoledne, protože má kupu hroznového cukru, aby se stihl zpracovat. A jináč třeba místo oné ramy máslo, rama je přece jenom umělý tuk a mnohem hůř se rozkládá.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 4. 6. 2011 23:25

MgX píše:Myslím, že hobittovi bude stačit zvýšený pohyb a nejíst na noc. Taktéž pravidelná strava, kdy její počátek je ve vydatné a hodnotné snídani.

Je pravda, že jsem to měl přehozený, vždycky jsme se nacpal na večer.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 5. 6. 2011 20:48

kurna, 80kg na 190cm, to jsi spekoun. Mam 170 a taky 80 :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 6. 7. 2011 12:17

suk: -//- :-D

Nicméně co poradit, osobně mám v plánu a v rámci letní přípravy jízdu na kole a běh. Pokud možno denně aspoň pár km :-) A většina je i ve správně zvolené stravě, nejde ani tak o co, ale jak kdy a kolik toho jíst :-)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků