Jak casto si strihate nehty a cim?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Veolw 12. 8. 2009 18:15

Zdravim,

nevim jestli to je normalni, ale nejak jsem si vsimnul, ze mi na nohou rostou velmi pomalu nehty. V podstate si je striham tak jednou za dva mesice :hm Na rukou mi nehty rostou o poznani rychleji a to tak, ze si je musim strihat jednou tydne. Zda se mi to nejake divne 8-) Jak jste na tom vy?

Dale by me zajimalo, jak si strihate nehty na prave ruce v pripade, ze jste pravaci? Podle me jsou nejlepsi takove ty male klesticky. Zkousel jsem take normalne nuzkama, ale nejak mi to nejde :hm
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 12. 8. 2009 19:29

hm, legrační intimní tema.

JÁ:
na rukou, 1x týdně, cvakátkem. nůžtičkama jsem se to nikdy nenaučil, to žvýkaní nehtů je mi nepříjemné a levou jsem si ani nežvýknul.

na nohou, 1x za 4 - 5 týdnů, kleštičkami na nehty na nohy.

horní a dolní vždy zapilovat pilníčkem. Po tom, co jsem si koupil skleněný pilník, stačí 1 x 2x přejet a je opilováno do hladka. :-) super.

PS: cvakátko vybírejte pečlivě. musí být tuhé, pevné, vlastní materiál nepružný v ruce na prohyb. když vidím, co se prodává za stovku za dvě v hypernově apod., tak to je dětská parodie na cvakátko. to samé pinzety. já nakonec pinzetku koupil v lékarně za 70 kč myslím, a je super. a ne ty hliníkové vypichovátka očí v marketu, co vyráběli ožralí čínani:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 12. 8. 2009 21:55

Ahoj :-)

S těmi nehty na nohou to mám stejně, teď přes léto jsem si do žabek chtěla nechat narůst delší nehtíky, aby se to lépe lakovalo a za ty 2 měsíce mi ten nehet poporostl snad o milimetr.

Nehty na rukou nestříhám, pouze piluju. Jinak přítel používá to cvakátko a pak dopiluje pilníkem.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Deleted user 12. 8. 2009 23:22

To cvakátko fakt nemá lepší název než "cvakátko"?

No tak já mám v tom případě taky cvakátko, visí mi na klíčích, abych to ocvakal, když je zrovna potřeba, nebo když mě to chytne. Na rukou už by to teď pomalu chtělo, ale ještě jsem línej. :-]

Odeslat příspěvekod snowboarder 12. 8. 2009 23:25

mi to na nohou vychází taky tak nějak na ten měsíc a něco málo.. roste to pomalu :)

na rukou jak kdy - když jsem ve stresu, tak si je ukoušu a to je pak na prd :( naštěstí jsem se to odnaučil :) ale jinak cvakátko v pohodě, dopilovávám spíš výjimečně rohy aby nebyly záděrky :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 8. 2009 06:35

Na ruce nůžtičky zahnuté - tak jednou za 2 týdny?
na nohy nůžtičky rovné - asi jednou za měsíc.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2009 06:43

audis píše:.... nůžtičkama jsem se to nikdy nenaučil, to žvýkaní nehtů je mi nepříjemné a levou jsem si ani nežvýknul.

To chce místo nůžek na plech :D používat kvalitní nůžky. Doporučuji navštívit prodejnu zdravotnických potřeb a vybrat si některý z modelů chirurgických nůžek :-D
Obrázek
Jinak k otázce - nehty si nestříhám pravidelně, prostě když mám pocit, že jsou moc dlouhé tak je ostříhám - shodou okolností dnes (nohy i ruce).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 13. 8. 2009 08:59

No tak ostříhání nehtů je nejúspěšnéjší způsob, jak odtranit spšínu za nehty. Takže já si je stříhám spíš, když potřebuju mít čisté ruce. Nebo taky vetšinou po práci s autem. Kleštičky.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod michee 13. 8. 2009 10:56

Používám nůžtičky a pilníček, přítel kleštičky (to je to "cvakátko"). A četnost? Podle potřeby, na noze až je mi to nepříjemné a na ruce buď když si jeden urvu, tak ať zbytek nevypadá blbě, anebo když už jsou všechny moc dlouhé a nemůžu pořádně psát na ajfounu :D
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 8. 2009 20:40

michee píše:kleštičky (to je to "cvakátko")

Není, kleštičky jsou kleštičky. :-)

Obrázek

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 8. 2009 23:00

Kdysi jsem na ruky používal zuby, teď nůžky (ale když je napínavý film, tak hryz hryz :oops:) Rostou tak týden, dva asi. Nikdy jsem to neměřil. Na nohách...no tam tak měsíc.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod koblih.jr 17. 8. 2009 23:01

Ruce tak jednou týdně až 1x deset dnů. Ale spíš týdně. Jakmile trošku opticky víc přesahují prsty nebo jsou více odrostlé (barva rohoviny), šup s nimi pryč. Používám manikúrní nůžtičky na nehty. Zahnuté. S kleštička nebo odcvakávačkama nemám zkušenost.

Na nohou tak 1x za měsíc asi.

Problém stříhání nehtů je ten, že se mi nechce pilovat takové ty hranovité místečka jako jsou růžky u kůžičky a nehtovýho lůžka. Slečna si stěžovala, že to docela drápe v intimních místech, zejména když jsou čerstvě ostříhaný, tak jsme se dohodli, že od teď mi manikúru bude spravovat ona.

A jak pro oboustrannou spokojenost? Ostříhat, opilovat do hladka celý povrh i hranu nehtu, zatlačit nelíbivá místa s odstávající kůží kolem nehtu a pak test, jestli neškrábeme (sranda, ofc)... :)
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 8. 2009 08:04

já bych potřeboval ty největší... mám tvrdé nehty, hlavně palce. Normální nůžky se skoro prohýbají.

problém mívám ostřihat si pravou ruku protože levou jsu hrozně levý... :|

Ale naštěstí už delší dobu mi je střihá ochotně slečna a já se nebráním.. :D Sice se u toho zapotí a vystřídá několik nástrojů ale nakonec ostřihá a ještě opiluje.. Podle mě je to až zbytečný luxus, ale budiž, at si hraje :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2009 08:17

MarkFX: no chce ty nohy napočit. Trochu si odpočiň ve vaně, pak to půjde jako po másle.
Ovšem slečna je lepší nástroj, uznávám :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 8. 2009 09:42

no já mam tvrdé velké nehty i na ruce :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2009 11:30

ve vaně se dají smočit i ruce :D
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Cristinne 29. 8. 2009 13:41

No co se tady taky neřeší :lol:
Tak nevím, do kalendáře si to nepšu, prostě když je potřeba :-D Ale na rukou mám nehty radši delší...
Stříhám "cvakátkem" (vždycky jsem měla za to, že jsou to kleštičky :-D ) a pak zapiluju, stříhat levou rukou jsem se postupem času docela naučila ;-) Na nohy používám kleštičky na nohy...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod moddo 17. 9. 2009 09:09

To ja mam na noze ultra tvrdy nehty i po specialnich koupelich. Hlavne jde o palce, ostatni jsou relativne v pohode. Musim to drtit klestema :-D Pak je to jak strihani nehtu ve Fantocim , kdyz odstiplej nehet rozsekal sklenici s hrachem :-D :-)) :lol:

Kazdopadne je to pekna fuska, a navic mi potvory rostou zbesile rychle. Bych mohl prodavat na lepidlo. Zvlaste na nohou. o<:)

Po ostrihani automaticky prichazi zadery na palcich, protoze vzdy po krasnem a pracnem strihani, tahani, pilovani, si najdou v rozich jinou cestu a zajedou do kuze. Proste hruza. :hm

Tak doufam ze jsem povzbudil vsechny ostatni, kteri na tom nejsou tak hrozne. :lol:

Vas MoDDak :)
moddo
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 10:57

Ach jo Moddo, drápy na fůtu, elektrykářskejma kleštěma, a bacha na Rohy, nechat nad Koutkama(pár mm nad maso...jinak si vykoleduješ,,koňské maso+zarostlej nehet,, a to je teprve Jóudlejitý)!Stříhat narovno!Jak jednoduché... Pak to vzít i s patama ,,Flexou,,...a hlavně, kdo maže ten jede-lůj + indulona, hať Ti to šlape...Tulák Ogde BÉÉR , jeskyně Zvon.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 24. 9. 2009 19:23

kdyz se tak dva zlomi nebo se to zasekava v klavesnici, tak striham... par tejdnu az nejakej ten mesic...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 9. 2009 12:28

audis píše:... PS: cvakátko vybírejte pečlivě. musí být tuhé, pevné, vlastní materiál nepružný v ruce na prohyb. když vidím, co se prodává za stovku za dvě v hypernově apod., tak to je dětská parodie na cvakátko. to samé pinzety. já nakonec pinzetku koupil v lékarně za 70 kč myslím, a je super. a ne ty hliníkové vypichovátka očí v marketu, co vyráběli ožralí čínani:-)

Cvakatko mam asi 20 let stare koupene kdysi davno v Alziru. Protoze jsem tim stipal i draty, uz je na nem trosku nejaky ten zoubek. Delsi dobu uz shanim neco noveho ale vsude jsou takove ty pruzne nesmysly co nic neucvaknou protoze pruzi. Natrefit na dobre cvakatko je fakt docela umeni a nezalezi ani moc na cene. Nekdy levnejsi je kvalitnejsi.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mawe47 1. 10. 2009 11:09

stipackama, protoze nuzky sem ztratila nekdy pred pul rokem... a ke koupi novych jsem se stale nedostala
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 1. 10. 2009 11:53

Ma-we-47 ? Ono to jeste existuje? :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Mawe47 2. 10. 2009 11:10

no jasne, ze to jeste existuje:) jen to tak moc pracuje a nema to doma internet;)
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 4. 10. 2009 18:40

cvakatko, nůžky...zuby moc dobry nejsou:-) Navíc me to rodiču už odnaučili.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Olimant 23. 10. 2009 08:31

Cvakatkem na nohou i rukou, popripade pritelkyne, to pak mam taky s tim pilovanim. :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2009 10:25

Díky bohu, že toto mi přítelkyně nedělá. Pilování uplně nesnáším.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 11. 2009 23:10

mám zahnuté nůžky, takže si paradoxně dokážu i ostříhat nehty na pravé ruce levou rukou :D, a ke stříhání mě poslední dobou nutí kytara, takže jakmile vyrostou a jsou "znát"
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod suk 8. 11. 2009 23:29

tak na levacce strihat a na pravy kvuli kytare nechayt ;) jinak skutecne borec budes, az si ostrihas nehty na prave ruce levou nohou a nebo pravou rukou :D
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 11. 2009 23:54

já začínám s trsátkem, tudíž ani na pravé nepotřebuju ;)

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod includes 11. 11. 2009 16:04

Já jsem asi lempl, ale ani zahnutýma nůžkama si nedokážu ostříhat pravou ruku :D
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mtmccox2 11. 11. 2009 16:10

includes: držím to jakoby opačně než na levou, aby to jakoby "sklouzávalo" z toho nehtu dolu (dobře, neumím to vysvětlit)

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 11. 2009 16:28

nůžkama, ty .... :D normálníma, na manikerníma. následně zapilovat. na rukách si je ale nestříhám, už delší dobu nosím umělý nehty
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 21. 11. 2009 16:31

umělý zase odrůstaj,ne?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Jeffe 21. 11. 2009 16:31

includes píše:Já jsem asi lempl, ale ani zahnutýma nůžkama si nedokážu ostříhat pravou ruku :D
Ja taky ne, na tu pouzivam klesticky, jinak nuzky. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 11. 2009 16:35

trent píše:umělý zase odrůstaj,ne?

jo, ale doplňujou se, a není třeba je stříhat, upraví ti je manikérka :D
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 21. 11. 2009 16:38

pilováním....ééééééééé uplně mi běhá mráz po zádech...to je tak příjelný, jako skřípat příborem o talíř.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Kirkwood 5. 12. 2009 11:41

trent: není to tak strašný, akorát ten stroječek na pilování zní jako vrtačka u zubaře :-D
Jinak stříhám dle potřeby na nohou (když už se v těžkých botech necítím :-) ) a na rukou, když se ulomí, tak zapiluju.. Gelovky už nenosím :-( :-/
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 5. 12. 2009 12:06

Stroječek? :-! Na to je stroječek? Mě bohatě k neštěstí stačí obyčejný prehistorický pilníček.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Kirkwood 5. 12. 2009 12:27

trent: ten má manikérka ;-) na ten stroječek se nasazují kotoučíky k opilování.. Tím se jen obrousí zdobení na gelu, jinak na zpilování používá odolný pilník.
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 5. 12. 2009 12:46

myslíš při gelovkách? jo tak to už nikdy! bylo to, jako by mi ty prsty řezali!
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 5. 12. 2009 12:59

Kirk:Co rašple?
Když tak poslouchám ty vaše příhody, tak si říkám, jestli není lepší si ty nehty rovnou kousat?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod aquarkko 5. 12. 2009 14:05

je, pokud ti nezáleží na vzhledu, no...
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 5. 12. 2009 14:10

Když koušeš šikovně i vzhled výrazněji neutrpí ;-)
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Kirkwood 5. 12. 2009 16:53

trent: ??
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 5. 12. 2009 17:28

simvás, kdo kouká na nehty? :D

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod Kirkwood 5. 12. 2009 17:34

to by ses divil ;-)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 5. 12. 2009 17:39

Tak je dobře, že mi to nikdo neříká, akorát bych se musel červenat :D

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod -vasek- 5. 12. 2009 18:17

trent píše:Když tak poslouchám ty vaše příhody, tak si říkám, jestli není lepší si ty nehty rovnou kousat?

Já to tak dělám.. Jednou za půl roku. A už se mi zase doba okusování nehtů blíží. Ať žije zkouškové. :D

A jinak teda cvakátko. Nebo jestli už jste přišli na to jak se tomu vlastně říká. :-)
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 5. 12. 2009 21:14

mtmccox2 píše:simvás, kdo kouká na nehty? :D

Myslím, že na nehty se ti podívá naprosto každý, když někte vytáhneš ruce z kapes. Svým způsobem to o něčem vypovídá. Koukneš a vidíš...má paličky, kouše si nehty a do dneška toho nenechal, atd.Například já jsem v poslední době za špindíru, protože z práce pravidelně chodím se špínou za nehtama. Ale když jsem dom, tak jsem za zarostlého elegána, co má sice vousy, ale ručky mám jak ze žurnálu.
-vasek- píše:Já to tak dělám.. Jednou za půl roku. A už se mi zase doba okusování nehtů blíží. Ať žije zkouškové. :D

To musíš mít celkem urostlé nehtíky. :lol:
trent
NightWriter