údržba obuvi

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod clone 22. 2. 2009 21:15

Ahojte,

ako si udržiavate obuv, používate špeciálne prípravky na obuv?

Mám Adidas kundo a superstar bielej farby , tak som rozmýšľal nad prípravkom na údržbu kože

ďakujem
Everyday is a fun day
clone
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 22. 2. 2009 21:50

s takovým názvem to asi potřebuje především vložky nebo tampony:)
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oco1 22. 2. 2009 22:41

mám taky bíle tenisky, používám bíly krém na boty a ještě k tomu je raz za čas postříkám impregnačním sprejem (ten je na světlé i tmavé boty), doporučili mi ho u Bati, tak jsem to koupil. Oboje značka Collonil.
S7 edge
oco1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 22. 2. 2009 23:41

U vetsiny svych bot pouzivam impregnaci. Mam jak na kozenou obuv, tak na povrchy latkove ci umele.
Znacku si nepamatuju, ale vetsinou je kupuju bud u Bati nebo treba v Deichmanu a podobne.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 22. 2. 2009 23:54

Impregnační sprej a taky sekundové lepidlo.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 2. 2009 14:14

Jedinou údržbu, kterou používám na boty, je to, že je umeju. Když už jsou moc odrbaný, tak je prostě vyhodím a koupím nový.

Ale rodiče si nemůžou vynachválit takovou pěnu od Collonilu (Clean & Care). Kdysi to koupili u Bati a pak už to nebylo nikde k sehnání (jiné zboží od této značky ano). Nakonec jsem to sehnal na závodišti v Chuchli v jezdeckých potřebách :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2009 18:56

Jedinou údržbu bot, kterou znám :-) je ... umyji vlažnou vodou, když je třeba přidám lehce běžného mýdla. Pak nechám oschnout a když je to kožená obuv atp. vezmu krém a nakrémuji. Přeleštím a nazdar.

Plátěné, či „hadrové“ boty, vezmu pouze vlažnou vodou s přídavkem mýdla a pak nechám oschnout.

Když mám hodně dobrou náladu a vřelý vztah k některým botám, zakoupím jim ještě takový ten sprej - který se nastříká dovnitř, aby se zlikvidovali bakterie a trochu to vonělo... i když :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 25. 2. 2009 20:58

Jedny boty otírám mokrým hadrem, další mažu voskem.
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 27. 2. 2009 21:53

Na mytí - teplá voda (mýdla je škoda), na opravy - lepidlo.

Krémy ani impregnace nevedu. IMHO pokud někdo nedělá několikadenní túry, tak je to zcela zbytečné...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 2. 2009 22:03

clone píše:Mám Adidas kundo, tak som rozmýšľal nad prípravkom na údržbu kože

Lubrikační gel.
Anonymous

Odeslat příspěvekod aquarkko 18. 3. 2009 11:16

jo, k tomu mám taky něco: stane se něco, když kožený boty hodím do umyvadla s práškem? bo takhle peru všecky boty
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 18. 3. 2009 11:21

PatrikChrz píše:Jedinou údržbu, kterou používám na boty, je to, že je umeju. Když už jsou moc odrbaný, tak je prostě vyhodím a koupím nový.

taky. když jsou hodně špinavý, omeju je. když už jsou otrhaný, nechám si je na zahradu a koupim nový. stejně mi vydrží tak rok, takže nějak se o ně starat nemá moc smysl...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 18. 3. 2009 21:25

aquarkko píše:jo, k tomu mám taky něco: stane se něco, když kožený boty hodím do umyvadla s práškem? bo takhle peru všecky boty


zkus a uvidíš:) Já bych to nědělal, hladká kůže jde dobře očistit mechanicky a pak namazat (colonil nilfett nebo diamant), když vyschne, tak může popraskat.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 3. 2009 00:19

jak mechanicky? když já si nemůžu pomoct, mám pocit, že jak to nevidí vodu, není to čistý. a co zevnitř?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 3. 2009 01:07

mareq0 píše:pokud někdo nedělá několikadenní túry, tak je to zcela zbytečné...

no ona ta impregnace pomáhá nejen proti vodě, ale i že bota bude dýchat, takže i když nepujdou v terénu potokem tak normálně ve městě by měly mín potit nohy..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků