Vybíráme elektrický holicí strojek

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marty89 4. 9. 2008 09:35

S-Tony píše:Marty89:
Tak to těžko, když kvalitní strojek stojí minimálně 3000 kč a náhradní nože kolem 700 kč.
Nebo snad chceš tvrdit, že 700 je více než 3000?


No reagoval jsem spíš na těch 6 náhradních hlavic, to už by se k těm 3000 mohlo vyšplhat
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 9. 2008 10:14

No jenže šest hlavic ti zase zajistí použitelnost dlouhou 25 let.
A) Nový strojek 3000 + (6 hlavic * 700) = 7.200
B) 5 nových strojků za 3000 = 15.000 (co 5 let nový)

Ale to ještě neberu v potaz, že kvalitní holící strojek bude za 10 let stát minimálně 6000 (inflace atd)

Takže bez ohledu na zdražování a inflaci je úspra 7200 kč. To je už slušná úspora, ne?
Když se to bere s inflací tak tipuju že se ušetří minimálně 20 tisíc kč.
Ono se vždy vyplatí zásobit za aktuální ceny, než kupovat postupně za ceny budoucí. Tím samozřejmě myslím trvanlivé věci. Rohlíky v mražáku sem netahejte.....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 4. 9. 2008 10:46

No ale na druhou stranu bych nerisknul, že ta šestá hlava bude ještě za 25 let fungovat, popřípadě ji možná už vůbec nenajdu.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 4. 9. 2008 11:08

Strojek na 25 let? Ja mam Brauna tak sedm osm let a s baterkou se uz neoholim a se snurou je to otrava. Otazkou je, jestli se da vubec vymenit a kolik by to stalo + teda jeste ty planzety (a brity) do zasoby...

U nas v rodine je to asi prumerna zivotnost a to kupujeme strojky tak kolem 5.000.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 9. 2008 11:18

koupím 3x náhradní sadu (3x2roky) takže cca na 6 let vystaráno - může mně shořet motorek nebo se rozbít něco jiného takže na delší dobu s tím strojkem radši nepočítám :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 9. 2008 17:53

M.:
Baterka je tam vetšinou klasická dobíjecí tužková, která se dá po odebrání jednoho šroubku vyměnit. Já si tam dal baterku s mnohem větší kapacitou než tam byla.
No já mám holící strojek už 12 let. Jen občas měním planžety a baterku. Dokud bude fungovat, tak nový nepotřebuji.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlashack 25. 2. 2009 12:05

Zdravím,

řěším výběr holícího strojku. Rád bych model s čistícím a dobíjecím centrem, cenový strop cca 5500,-. Doposud jsem používal žiletku Gillete Fusion, předtím M3Power a ještě předtím frézkové holící strojky Philips tak do 1.500,-

Vousy mám tak středně tvrdé, problém je že mi rostou celkem nepravidelně a největší problém mám s oholením krku. Taky se nemohu rozhodnout jestli frézky nebo planžety, zatím jsem používal pouze frézky.

Moji favoriti:

PHILIPS RQ 1075/25 Architec
http://www.kasa.cz/bila-technika/koupit ... q-1075-21/
- můj favorit, frézkový systém dobře znám a chlubí se dobrým oholením krku
- nevím zda se dá tento typ strojku propláchnout vodou, není přeci třeba po každém holení používát čištění v dokině.

PANASONIC ES 8249 S 803
http://www.kasa.cz/bila-technika/koupit ... 249-s-803/
- má otec a pochvaluje si ho, dobré oholení, krk prý taky OK
- planžety sem nikdy neměl, nevím jak na ně budu reagovat, možnost WET holení
- možnost propláchnout strojek vodou a šetřit čistící kapalinu

BRAUN 360 Complete 8995
http://www.holicistrojky.com/shop/braun ... -8995.html
- vítěží jednoznačně cenou
- opět planžetový
- nevím jak je to s oplachem, snad ano + nevím kolik stojí čistící cartrige do dokiny

No, a teď babo raď :-) Díky za každou radu. Jen prosím o respekt ceny, výše opravdu nejdu.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 26. 2. 2009 08:24

Já s Braunem (taky 360 complete) na krku nemám problém, cartridge vychází 1 ks myslím na 150 kč. Vydrží tak 3-6 měsíců, strojek se nemusí po každém holení čistit v "docku", já čistím cca jednou týdně, jinak po každém holení přiloženým kartáčkem.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlashack 26. 2. 2009 23:18

No právě tomu štetečku jsem se chtěl vyhnout. Ten Panasonic je právě skvělý v tom, že od velké části vousů se dá očistit právě proplachem a nechá se v docku jen vysušit a čištění v dokině v pohodě pak stačí 1x za měsíc.

Tím je to asi jasné, protože u toho Braunu to nejde a u Architecu taky asi ne, no nevím.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 27. 2. 2009 07:55

No předtím jsem měl FreeGlider od Braunu, ten se dal proplachovat vodou, ale bylo to celkem naprd, moc dobře se nepropláchne, pořádně to nevyschne a za chvíli se tam začíná tvořit vodní kámen. V té čistící stanici u 360 je ethanolový roztok, to je jiná... žádný kámen a suché za chvilku...
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2009 10:27

Mě se osvědčila nejlevnější řada Brauna. Náhradní planžety / hřebeny jsou dneska docela drahé, navíc jsem nešika nešikovnej, tak jsem už pár strojků rozbil. Poslední model byl 1008, teď mám něco novějšího - v akci necelá tisícovka (když vezmu v úvahu, že jen nová planžeta s hřebenem stojí pětikilo, tak mi to přijde jako nejlepší řešení).
Po oholení jen sundám planžetu a oklepu strojek o umyvadlo - a hotovo. Až s ním zase někde prásknu, prostě koupím novej.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yearling 28. 3. 2009 22:39

Tak se mi cca po 19 letech začíná rozkládat můj Braun 5424 - vypadl kolík ze síťového konektoru na strojku :( a začíná praskat i kryt - zjevně únava materiálu (po takové době a každodenním holení není divu). Vzhledem k tomu, že náhradní díly už jsou nesehnatelné, byl jsem nucen to opravit sám (kupodivu celkem úspěšně), no ale vidím to, že dotáhnu do 20 let, dojedu planžetu (kupodivu se dá i s nožovým blokem stále sehnat) a budu nucen koupit něco nového :( , takže pomaloučku polehoučku sháním informace. Bohužel silně pochybuji, že nový strojek bude udělaný tak kvalitně. Kostru stávajícího tvořil kovový odlitek, holicí hlava byla hliníková. Dneska je to samý plast.
Nebo by si pan BRAUN mohl mého veterána umístit do svého muzea a dát mi za něj něco novějšího :lol:
Yearling
Čtenář

Odeslat příspěvekod Wlashack 28. 3. 2009 22:51

Tak jsem si pořídil nejvyšší řadu Brauna, Series7 Pulsonic 790 a musím říct že tak perfekní oholení jsem od elektrického strojku nečekal, opravdu skvělé.

Sehnal jsem ho (resp. přítelkyně) v akci za 6400,- běžně stojí kolem 7-8000 Kč, takže opravdu velká spokojenost a doporučuji
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 29. 3. 2009 14:14

Tak po Pulsonicu jsem taky pokukoval, nakonec jsem skoncil u Series 5 a nevyhovuje mi... Blby je, ze mi vydrzi zas tak 8 - 9 let, takze na novy si jeste pockam...
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thank 24. 4. 2009 20:41

Ahoj.

A je tady dalšího vynírajícího :-)

Rozhoduji se mezi Braun 360 Complete 8995 a Braun Series 5 560.

Co vy na to? Máte s těmito zkušenost? Pro jaký byste se rozhodli a proč?
Neuvažujme cenu. Dají se sehnat za cenu plus mínus shodnou.

Díky

H
thank
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků