Trestání dětí

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 26. 3. 2008 22:25

lu.kas

Máš úplnou pravdu - toto je hodně špatné a o ničem.

Jinak .... ono nejde o to, způsobovat dítěti bolest při trestání oním ,,fyzickým" trestem. Spíše jde o jakýsi akt, aby si konečně (pakliže běžná ústní domluva nepomohla) uvědomilo, že je za hranicí.

Možná ne zcela přesným, ale úsměvným příkladem je fyzické trestání synovců panem Plachtou z jednoho starého CZ filmu - Nebe a dudy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod netwar 27. 3. 2008 08:53

To lu.kas:
Ano to je problém hodně lidí, že celou dobu dělají mrtvého brouka a pak to řeší takhle. V rodině by měl být dialog a pak teprve když to nepomůže tak trestání.

To MgX: Ano nejde o způsobování bolesti jde o trest samotný, aby dítě vidělo, že pokud něco provedlo musí následovat trest, je to jako v životě, pokud něco provedu tak jsem potrestán.

Domluvy nefungují je to jedním dovnitř druhým ven. To zkouší manželka a neustále má problémy s dětmi neposlouchají ji dělají si co chtějí. A to je tím, že si nedokáže zjednat pořádek, já jednou pozoroval proč jí děti neposlouchají a moje manželka pokud po nich něco chce nebo jim nadává tak jen jim to vpodstatě oznamuje i když na ně křičí, v obličeji je vidět, že je spíš lituje a oni z ní mají srandu. Pokud jsem s dětmi já tak k trestání skoro nedochází, stačí jen abych řekl co a jak a je to včetně dvouleté dceři. A to jen že kladu důraz na to co od nich chci ani nemusím řvát jen se zatvářím výhružně a je klid.

Pokud jsme doma všichni i s manželkou ta ta má bohužel špatný vliv na děti tak to je samý pošťuchování a samý neplechy, děti totiž ví že jak já zakročím tak se jich matka zastane a to je špatný.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 3. 2008 11:26

většinou byva v rodině ale "přísnější" maminka ne?? A děti utíkají za tatínkem :D

no jak kde... :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Noovo 27. 3. 2008 11:36

podle me, pokud jeden z rodicu nema prirozenou autoritu neudela s tim ditetem nic po zlem nebo po dobrem...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 27. 3. 2008 12:01

Jeste k tomu trestani...
Pokud dite vi, ze kdyz udela neco spatneho, nasleduje trest, tak nektere veci nedela... nerikam, ze to plati vsude a vzdy.

Take zalezi na druhu trestu, nekdo se vic boji domluvy, nekomu prijde horsi fyzicky trest.

Pokud diteti domlouvate a smeje se Vam do obliceje, mozna na nej bude platit par pres zadek ("hlavne ne do hlavy - bude blba" to rikala moje babicka), nekdo tech par ran snese, ale je pro ne "horor" poslouchat hodinovou domluvu a stezovani rodicu, jak je zklamal.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 27. 3. 2008 15:13

MarkFX píše:
Player. píše:Som proti tomu aby rodic fyzicky trestal deti. Povazujem to za cistu demenciu a neschopnost rodica ak nevie svoje deti vychovavat inymi metodami. A v neposlednom rade je to ciste slabostvo. Bit vlastnu krv, kde to sme?!
Tys byl zamlada andílek a stejně tak všichni spolužáci, ukázkoví správnáci... :?-/quote]

neviem ci si ma zle pochopil alebo som sa zle vyjadril. Ja som iba proti fyzickym trestom. Mimochodom, sam som bol velmi neposlusne decko a matka moje vycinanie riesila fyzickymi trestami alebo krickanim a mozem povedat, ze ucinok bol skor opacny. Naopak ked mi otec slusne povedal a vysvetlil co a ako, tak som posluchol.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 27. 3. 2008 16:26

Rekla bych, ze Player.e jsi vyjimka, protoze vetsine deti (co znam) nestaci domluva a vysvetlovani, to se Ti pak smeji do obliceje.

Vetsina deti vi, ze to co udelaly je spatne. Jenze pokud vedeji, ze se jim nic nestane, kdyz to udelaji, tak proc to neudelat znovu.
A pak narazi, kdyz zjisti, ze tomu je tak pouze doma. Ve skole prece taky existuji ruzne tresty pro hrisniky (poznamky, ukoly navic,...).
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 27. 3. 2008 17:02

Proste tu je totiz ten problem, ze ked decko spacha nieco zle, tak bez ziadneho vysvetlenia co spravil a preco sa to nesmie leti facka. Tam uz dochadza cistej automatizacii a nie k vychove.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 3. 2008 17:40

MarkFX píše:většinou byva v rodině ale "přísnější" maminka ne?? A děti utíkají za tatínkem :D

no jak kde... :)

no, v tom jsem vyrostla a z duše tenhle systém nenávidím, pak toho trestajícího nemáš rád a druhý ho naopak, a k čemu to tak může víst...

a já osobně, pokud děcko udělá něco, co už je fakt moc, tak bych ho asi strašně seřvala a vzápětí za ním šla a vysvětlila mu, že jsem to přehnala, bo mi ujely nervy a řekla mu, že co udělal, je špatný a v klidu to probrala. asi........bo vlastní děcka nemám
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Předchozí stránka