Trestání dětí

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod netwar 20. 3. 2008 15:10

Tak jsem se probíral zpravodajstvím na centrum a narazil jsem tam na blog http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/k ... nucleus_cf

který mi hnul žlučí, že jsem na něj musel reagovat. Ta dotyčná si říká advokátka a to co si dovolila napsat je neuvěřitelné.

Rád bych od vás slyšel názor na trestání dětí, jak vás trestali a jaký trest je pro vás přijatelnější více a jaký méně?

Mě trestala převážně máma a to, že párkrát o mě zlomila vařečku, ale pokud si vzpomínám tak to pomáhalo, že jsem si pak dal pozor.

A žádný následky to na mě nezanechalo. :D
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Benjamin 20. 3. 2008 15:45

Nevim, co ti prijde tak nehorazneho na tom, ze nekdo vyjadri svuj nazor a podpori ho osobni zkusenosti.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 20. 3. 2008 16:16

psychicky labilni jedinec, dobre ji tak...

Na me mamca taky furt rve a? Dělám si srandu a neberu to vážně... Občas vyhrožuje, ale nic vážného... Mám jí přečtenou, takže vím co si dovolit můžu a co ne... A nejlepší, když mi chce jednu uvalit, tak jí tu ruku chytnu a pak se přetahujeme :D
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod zamis 20. 3. 2008 17:05

ja bych ty parchanty rezal od rana do vecera. a tu holku co vyskocila z okna zrejme mlatili malo.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod netwar 20. 3. 2008 18:56

To Benjamin: toto nebyla vlastní zkušenost, ale drb, který nebyl poznán celý. Silně pochybuji, že po jednom bití by patnáctiletá puberťačka skočila z okna a vůbec po bití. Spíš mě přišlo, že byla sjetá a chtěla se předvést.

Nicméně vyzkočení z okna nemá s trestáním dítěte nic společného.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 20. 3. 2008 19:05

Mam dvoji zkusenost - lidi kolem me, kterym rodice povolej vsechno jsou strasne casto naprosty debilove, rozmazlenci a totalne neschopny cehokoliv.
A mezi nima jsou vyjimky, kteri, i kdyz maji vcelku svobodu, jsou uplne v pohode.

A opacne, s typyma, kterejm rodice zakazujou co se da a vselijak vychovavaj, se mi obvykle lip bavi, prijdou mi casto chytrejsi a takovy min povrchni... Jenze, ani ted nic nesmi, je problem s nima cokoliv domluvit, protoze musi bejt v sedm vecer doma a neustale maji takzvane "hodnotne zajmy" - krouzky, ktery jim vymysleli rodice. :roll:
A mezi takovejma opet jsou vyjimky, co to delaj tak, ze kdyz nahodou neco muzou, uzijou si to poradne - vozerou se do nemoty, zhuli, pichnou do zily, protoze takova prilezitost ze uz nemusi opakovat, ze jo? ;)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 20. 3. 2008 19:27

rezat a rezat, ale zase to neprehanet.. ja jako malej dostal dostkrat pres rypak, no nevim jestli to pomohlo ale aspon nejsem nejakej rozmazlenej idiot co si mysli ze muze vsechno...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Noovo 20. 3. 2008 19:39

ta patnactileta slecna se snazila predvest, bylo to spise demonstrativni z jeji strany...nevim co je spatne na jedne vychovne facce, navic kdyz je dite fracek..nevim jaka byla tahle slecna, ale dle toho clanku tak usuzuji...
kdyz jsme byly se sestrou male, tak nas nasi rodice nemuseli nijak fyzicky natoz psychicky "tyrat"...muj otec si dovedl zjednat respekt vzdycky, stacilo aby se na nas hnusne podival a nebo zvysil hlas, kdyz jsme neco provedli a my drzely hubu a krok...skvele se s maminou doplnovali, mamka byla a je tou "hodnejsi" z nich a tata ten tvrdsi...mimochodem z taty mam respekt porad, i kdyz uz jsem dospela a je mi 27 :)...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod zamis 21. 3. 2008 07:40

rika se, deti jsou nase budoucnost. a ja rikam, ze pokud s tim urychlene nezacneme nic delat, tak by k tomu mohlo opravdu dojit.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 3. 2008 10:23

Ta matka se podle mého zachovala s prominutím jako totální kráva. Jako dospělá a již 15 let vychovávající svojí dceru snad už mohla vědět, že alkohol vyvolává mimo jiné změny ve vnímání, změny chování, ovlivňuje schopnost úsudku, může způsobit zkratkovité jednání, přeceňování sil, ...

Já bych takovou věc řešil slovy "jdi si lehnout, vyřešíme to zítra". To jestli by holka dostala druhý den nařezáno nebo jen kázání, případně zaracha už záleží na zvyklostech v každé rodině. V každém případě by nebyla mrtvá.

Svým poměrně příkrým odsudkem nechci říct, že si to ta matka zasloužila. Takovouhle věc nepřeju nikomu na světě ... :?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod AliGiro 21. 3. 2008 13:28

tak teďka vám napíši jak jem vychováván já.Mojí rodičové si na fyzické tresty nepotrpí.Dalo by se říci že je nenávadí.Ale můžu říci že když provedu něco hrozného,naši si se mnou sednou a min. hodinu mi říkají jaké by to mohlo mít následky atd.Prostě psychická debata.
Můžu říci že mi to pomůže víc než když mi dají pohlavek protože v onu chvíli kdy se jejich dlaň dotkne mé hlavy začnu se strašně smát
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blino 23. 3. 2008 00:26

sem tam dostat "vychovnu" po papuli (aj v skolach) je imho ziaduce...
casto si tak clovek usetri hlasivky a dosiahne ziadany efekt skor ...

na tom pripade je myslim chyba na strane vsetkych zucastnenych ... matka asi nieco pri vychove pubertiacky nezvladla a slecna zas mohla mat v tom veku (hoci pod vlyvom omamnych latok) uz dost rozumu na to aby vedela ze skok z cca 10m je sanca tak 50:50 :?
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2008 02:17

Zakázat všeobecně jakékoliv ,,fyzické" tresty je hloupost. Postihovat rodiče, kteří ,,lepnou" svému dítěti je IMHO nesmysl.

Onen příběh z blogu je spíše nevhodnou souhrou náhod a skutečností s, bohužel, tragickým koncem.
Demonstrovat na něm zásadní a zákonné postihy vůči rodičům, kteří dají svému dítěti na zadek, je nesmysl.

V každém případě je třeba si uvědomit, že jakékoliv jednání ve špatný okamžik může vést k tragédii. Ta dívka by možná z toho okna skočila i v případě, pokud by jí matka jen vynadala. Toto nikdo z nás nemůže posoudit.

Z druhé strany .... jasné týrání dětí je samozřejmě nezákonné a mělo by se náležitě trestat.

-BTW: mám zkušenost od kamaráda. Jeho vzdálení příbuzní pocházejí ze zahraničí (tuším Řecko,ale na 100% si nejsem jist). V jejich zemi bylo fyzické trestání dětí nepřípustné. Když k němu přijeli (k jeho rodičům) na návštěvu i se svým synem a dcerou, přál bych vám vidět ten bordel. Klukovi bylo 10, takže žádný tříletý děcko. Holka byla ještě o něco starší (přesně si to nepamatuji). Byl jsem tam zrovna na návštěvě - jeho pokojík se vinou obou výše zmíněných dětí během chvilky proměnil v totální ,,bordelcimru". Několik věcí, které tam měl, již nestihl zachránit - byly zničeny. Snažil se jim slušně vysvětlit, že se to nedělá, že to, či ono není správné - nic nepomohlo.

Když se tomu 10tiletému chlapci podařilo zlikvidovat i model jednoho auta, jenž byl kamarádovou srdeční záležitostí - chytl ho a naplácal mu na zadek. Dívka vlivem této události si šla stěžovat mamince a tatínkovi. Kamarád od nich dostal nadáno, co si to dovolil apod. To, že mu zlikvidovali několik věcí a udělali bordel v pokoji je nezajímalo.

Pravdou je, že když přijeli za nějakou dobu znovu, chlapeček si již dával pozor a holčička měla příslušnou dávku respektu - tudíž byl klid.

Pro ty, kteří řeknou že je dobře když děti mají svobodu, a že je dobře, když se jim nikdy nenaplácá, protože se pak ničeho a nikoho nebojí, jen dodám, že dívka žije poměrně normálně, ale pokud mám správné informace, pak chlapec je feťák.

Ne, nechci říct, že kdyby jej rodiče ,,řezali", nestalo by se to. Chci říct, že se to stalo, ač jej ,,neřezali". -

Každý rodič by se měl naučit (a není to zcela určitě jednoduché) reagovat v klidu a s rozmyslem. Když se nachází jeho dítě v určité extrémní situaci, pokusit se ,,napočítat do deseti", pak teprve jednat. Pakliže je dítě pod vlivem alkoholu apod., pokusit se věc neřešit ihned, ale až je střízlivé - vnímá.

Děti to občas nemají jednoduché, ale rodiče také ne. Někdy i dobrá a kvalitní výchova, nemusí vést ke kýženému výsledku v podobě slušně vychované dcery/syna. Někdy se cosi zvrtne a rodič má prostě smůlu.

//EDIT: sorry za další dlouhý příspěvek
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 3. 2008 15:47

Ja myslim že děcka se musí řezat, jinak zvlčí... :D

Vidím to na sobě, naši mě mlátili když sem něco provedl, a ted knim mám úctu, ale mladší sestra (ted je v tom věku jak já tehdy a znáte to, mladší sourozenci jsou vždycky rozmazlenější a všechno jim projde) snad ještě nikdy od rodičů nedostala a jaká je to svina, kolikrat mam chutě ju sám zmlátit..
Prostě děcka když nedostanou tak si myslí že to je všechno v pohodě, můžou dělat bordel dál, pak znich rostou kriminálníci atd atd... Já svoje děcka budu mlátit a běda jak nebudou mit respekt!!!

Slonik píše:Já bych takovou věc řešil slovy "jdi si lehnout, vyřešíme to zítra".
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod scater 23. 3. 2008 16:19

Mě rodiče nebijou, ale respekt k nim teda mám. V mlácení dětí nevidim rešení, jde o to jak si to umí ti rodiče zařídit. Když se jim děcka smějou do tváře, když na ně křičí, už je podle mě pozdě...
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Další stránka