Může fungovat přátelství mezi mužem a ženou?

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod duee 28. 8. 2007 21:01

Mám už 7 let holku, poslední 4 roky spolu bydlíme, myslím že můžu s klidným srdcem říct že nám to vcelku klape.

Teď jsem potkal v diskoklubu super holku, trochu to mezi náma zajiskřilo, krásně jsme si zatancovali, zavezl jsem ji domů, na rozloučenou jsme se nádherně políbili, a šla domů. Nic víc se nestalo, ale byla to krásná letní erotická noc.

Přiznám se, že jsem pár dní přemýšlel o rozchodu se svou současnou holkou, ale rychle jsem přišel na to že by to byla pěkná hloupost.

Ale s "tou novou" jsem se cítil hrozně příjemně a nechtěl bych aby z mého života zmizela stejně náhle jako se v něm objevila, něco k ní cítím. Chtěl bych ji vídat, chtěl bych s ní kamarádit (a možná bych chtěl sem tam zopakovat tu kouzelnou jiskřivou noc...). Ona vypadá že není proti. Sice striktně odmítá se mnou cokoliv mít když už mám někoho jiného, ale vcelku ochotně se mnou jde sportovat.

Máte někdo s něčím takovým zkušenosti? Může mezi klukem a holkou fungovat takové "jiskřivé" kamarádství?

Anebo pokud ona říká, že se mnou mít nic nebude když někoho mám, tak mě tím ve zkutečnosti chce donutit k rozchodu a když se časem ukáže že se opravdu nerozejdu, tak naše "kamarádství" skončí špatně? (Takový scénář už jsem totiž jednou zažil).
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Čtenář

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 28. 8. 2007 21:34

najprv si ujasni svoj status voci danym dvom dievcatam (chces ju naozaj len ako kamaratku alebo cakas, ze by z toho mohlo nieco vykristalizovat?). Fungovat to samozrejme moze (zalezi co povies svojej priatelke a ci je ziarliva - tolerovala by to, ze sa pravidelne stykas s dalsou zenou?). Ja mam kamaratok s ktorymi chodim do kina, na kavu... atd. viacej (az si niektory ludia myslia, ze som homosexual) a normalne to zvladam (obcas s nimi flirtujem - ale len tak, aby sa nenarusila hranica priatelstva) aj ked som vo vztahu. Moja sucasna priatelka bola s tymto faktom oboznamena este skor ako sme spolu zacali chodit. Ale myslim, ze nie kazdy clovek je ochotny nieco take tolerovat.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 28. 8. 2007 21:34

Přátelství mezi mužem a ženou může fungovat jen pokud ten muž je homosexuál a ta žena je lesba. Jinak je ve všem sexuální podtext. Jsem vyznavač Freuda. Pokud tvoje holka má negativní postoj ke skupinovému sexu, tak bych se na tu holku z diskoklubu vykašlal. Po sedmi letech s tou novou se pak dostaneš do téže situace jako s tou současnou. Buď rád za sedmiletý vztah, protože to mnozí včetně mě zatím nezažili. S tou novou holkou si vyloženě koleduješ o průser.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Matik 28. 8. 2007 21:35

JohnDellinger píše:najprv si ujasni svoj status voci danym dvom dievcatam (chces ju naozaj len ako kamaratku alebo cakas, ze by z toho mohlo nieco vykristalizovat?). Fungovat to samozrejme moze (zalezi co povies svojej priatelke a ci je ziarliva - tolerovala by to, ze sa pravidelne stykas s dalsou zenou?). Ja mam kamaratok s ktorymi chodim do kina, na kavu... atd. viacej (az si niektory ludia myslia, ze som homosexual) a normalne to zvladam (obcas s nimi flirtujem - ale len tak, aby sa nenarusila hranica priatelstva) aj ked som vo vztahu. Moja sucasna priatelka bola s tymto faktom oboznamena este skor ako sme spolu zacali chodit. Ale myslim, ze nie kazdy clovek je ochotny nieco take tolerovat.

Tak tenhle přístup lze také aplikovat, i když je trochu odlišný od toho, co jsem napsal před tím.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lexx 28. 8. 2007 23:57

Kamarádství mezi ženou a mužem neexistuje (jak tvrdí mimochodem Bára Nesvadbová). Ale výše zmíněné "jiskřivé" kamarádství jsem nedávno zažil :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 8. 2007 06:17

Duee, to co tu popisuješ můžeš těžko považovat jen za kamarádství.
Kamarádství mezi mužem a ženou samozřejmě existuje, bez ohledu na sexuální orientaci, ale nesmí být založeno na sexuální přitažlivosti.
Je pravda že líp takový kamarádství funguje pokud ta holka není tvůj typ a naopak, ale i s holkou která je pro tebe hezká můžeš normálně kamarádit. Nejlíp to funguje pokud to tvá partnerka ví a chápe to.

Já taky nějaký kamarádky mám a moje žena má taky kamarády a nevidíme v tom žádný problém.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 29. 8. 2007 07:43

Kamaradstvi existuje. A je to vyborna vec. Zazil jsem jedno takove opravdu dobre kamaradstvi. Bohuzel jsem to pokazil, protoze jsem chtel, aby to bylo neco vic... od te doby to slo vsechno do haje...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 29. 8. 2007 08:16

Ťuhýk: To se mi taky stalo..a jak to dopadlo? Jedem dál, jako by nic :) o tom to přátelství je, že to se nerozbije...měsíc sme spolu nemluvili a jsme už 3 měsíce zase v poho..prostě přátelství, jak má být ;) :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod suk 29. 8. 2007 08:22

teplice&tuhyk: imho to nekdy pokracovat muze, nekdy ne. sam jsem zazil oba dva pripady...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod veverqa 29. 8. 2007 09:03

Priatelstvo medzi muzom a zenou existuje. Ja mam takych kamaratstiev mnozstvo, pretoze sa pohybujem v prevazne chlapskom prostredi a som velmi komunikativna. V ziadnom z tychto priatelstiev ale nie je nic sexualne. Ked pride k nejakemu "iskreniu" radim spiatocku.

duee: Ty s nou nechces byt kamarat. Sam pises, ze k nej nieco citis a ze by si chcel opat zazit tu "kuzelnu iskrivu noc" -> chces sa s nou riesit. Takze je na tebe, ci ti stoji za to zahodit taky dlhy vztah, pre iskrive noci s inou...
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 29. 8. 2007 09:27

Jsem zvyklý hlásat i neoblíbené názory a tak se musím ozvat, aniž bych chtěl vyvolávat flame.
Mám doma knihu Červenání s MUDr. Radimem Uzlem. Najdete ji zde:
http://www.aukro.cz/item211641873_cerve ... alus_.html
V té knize jsou dotazy čtenářů a odpovědi odborníka. Dovolte mi citovat.
Dotaz čtenáře:
Existuje čisté přátelství mezi heterosexuálním mužem a heterosexuální ženou (mám na mysli bez sexuálního podtextu)?
Odpověď MUDr. Radima Uzla:

Pokud je ta žena o 30 - 40 let starší než dotyčný muž, může být takové přátelství chápáno jako náhradní mateřství, ale ani v takovémto případě nepostrádá určitý sexuální podtext. Těmito problémy se ostatně zabýval už Sigmund Freud a při svém bystrém analytickém pohledu zcela jistě nějaký ten sexuální motiv našel naprosto vždycky. Samozřejmě to vůbec neznamená, že by se při každém takovém přátelství musel ten tělesný sex nezbytně ve všech případech skutečně realizovat. Člověk většinou dokáže svůj sexuální pud ovládat natolik, že ho nepouští z klece ven, když je to sociálně a společensky neúnosné a nežádoucí. Většinou zůstává jenom u určitých ideálních představ, často dokonce i podvědomých. Osobně jsem však přesvědčen o tom, že i zcela čisté přátelství mezi heterosexuálními jedinci opačného pohlaví má sexuální podtext v každém případě. Třeba o tom účastníci nevědí nebo si to nepřipouštějí.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 29. 8. 2007 10:28

Moze aj nemoze :wink:

U kazdeho je to individualne, ja mam dost chalanov co su mi len kamarati a nepocitujme v ich pritomnosti ziadny podton vo vztahu. Avsak napr moj byvaly bol predtym jeden z mojich naj kamosov no dali sme sa dokopy a teraz sa spolu takmer nebavime. :(
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 8. 2007 14:12

S panem Uzlem souhlasím - prostě tam vždycky něco je...
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 29. 8. 2007 14:47

Ale nemusi byt... 2 roky jsem sedel v lavici na gymplu s kamaradkou, nikdy tam nebylo neco vic, jen jsme byli vyborni kamaradi, skvele jsme se doplnovali :)

Mozna je to ale jen vyjimka potvrzujici pravidlo :hm:
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Matik 29. 8. 2007 15:37

Ale samozřejmě. Já jsem za život strávil celkem dost volného času s některými ženami a nikdy mezi námi nic nedošlo. Vždy jsem ale alespoň jedinkrát zapřemýšlel o této ženě jakožto o sexuálním objektu, ale vždy jsem se dokázal ovládnout z různých důvodů (já jsem měl někoho jiného, ona měla někoho jiného, nelíbila se mi, viděli jsme se jen jednou v životě atp.)
Matik
Nadšenec

Další stránka