Je pro vás přátelství víc než láska??

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 6. 2008 22:27

tak to je dokonalé vysvětlení.... :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 11. 6. 2008 07:17

nechápu, proč bych nemohl milovat i své přátele...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satou 29. 8. 2008 20:42

nevím jestli je otázka položená tak, jestli si, já osobně, cením víc lásky nebo přátelství a nebo jestli lze mít přátelský vztah s opačným pohlavím?

:nenapadne
satou
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 8. 2008 20:48

satou pokud se nepletu, tak v původním záměru se spíše myslelo na to, zda je láska, jakožto taková (bez ohledu na pohlaví jednotlivců) víc, než přátelství (zase bez ohledu na pohlaví).

Takže lidsky napsáno. Je víc, když je Honza zamilován do Lucie, nebo víc když je mezi Honzou a Lucií přátelství ?

Doufám, že jsem v tom neudělal ještě větší zmatek ;-)

BTW: abych nediskriminoval. Je víc, když je Petr zamilován do Tomáše, nebo když je mezi Petrem a Tomášem přátelství?
a nebo ... Je víc, když je Darina zamilována do Jany, nebo když je mezi Darinou a Janou přátelství?? :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 8. 2008 20:53

Přátelství mezi mužem a ženou? To neznám :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satou 29. 8. 2008 20:55

místní diskuze mě trochu zmátla, díky ^^

podle mě je víc, když je někdo přítelem.

jenže!
znám hodně málo případů, kdy je honza s lucií jen přítel :hm

a to mě fakt trápí
^^
satou
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 8. 2008 21:08

satou takže pokud jsem to správně přečetl ;-] Tak přátelství, jakožto forma vztahu mezi dvěma osobami, mezi kterými by mohla býti i láska, je pro Tebe na vyšší úrovni, než láska mezi těmito osobami. :D

Je to tak ?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satou 29. 8. 2008 22:25

ano ano ^^

ale všechno je hodně individuální, koneckonců

ach to je složité!
:nenapadne ^^
satou
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darkies 17. 8. 2019 17:35

Občas se musím pozastavit nad tím, jak se naše společnost zastavila na škatulkování. Všechno má svůj název, svůj popis a věci které to nemají nejsou reálné pro většinu lidí... Ale vemte si, co kdyby jste se zamilovali? Jednoduchá představa, protože láska psychická a sexuální mají svůj pojem a místo v našem slovníku. Ale co kdyby to byl jiný pocit než ta klasická láska. Co kdyby to bylo hlubší ne tak vášnivé ne tak intimní. Bylo by to něco mezi láskou přátelskou a bezmeznou důvěrou v daného člověka. Co kdyby jste neměli potřebu na toho člověka tlačit a chtít po něm romantický druh lásky po kterém touží většina lidí, ale chtěli by jste aby k vám cítil víc než přátelství. Protože jste si jistí že to tak máte. Lidé se naučili že je jen pár druhů lásky, láska přátelská
Láska mateřská a rodinná, láska romantická a láska sexuální . Ale vemte si, to jsou jen body a mezi nimi je další nespočet kombinací a mezikroků. Láska není něco co by se mohlo a hlavně co by se mělo škatulkovat..není to něco co jsme schopní pochopit a ovládnout. Ale můžeme jí přijmout a připustit si že láska není něco jednotného a že má spoustu forem. Takže...prakticky ano i ne...záleží na úhlu pohledu...Ale spíše ano
Darkies
Čtenář

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 22:37

Podla toho z jakého hľadiska to vezmeš. Láska je viac v prípade že toho človeka milujete a chcete s ním robiť aj iné veci ako s kamarátmi. Ale zase kamarátstvo trvá dlho to máte n celý život kým vzťah skončí, ex si nájde nový vzťah a už ste mimo hry.
Thunderdome
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 29. 1. 2020 11:49

Joooooo, ženě stačí říct, že "budeme kamarádi" a chlap ví, že si už neštrejchne...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků