Homosexualita - nemoc nebo uchylka?

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jeffe 30. 12. 2008 10:33

Nic a radsi vyzkouset. :D :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod ES0 30. 12. 2008 10:45

tuhle jsem četl zajímavý článek, bylo to o vlivu nějakých chemikálií na sexuální orientaci, že čím dál více oproti minulosti je naše okolí zamořeno různými látkami, které mají špatný vliv na mužský Y chromozón, snižuje se jeho výskyt nebo vliv, tedy, že když už se narodí chlap, tak to tak docela 100% chlap není, takže se očekává stále větší podíl když už ne teploušů, tak různých "mezi" variant, transexuálové a podobní "obojživelníci"

trošku to nabourává moji představu, že sexuální orientace je dána nějakým nastavením v mozku, měl sem za to, že těsně po dokončení budování plodu v těle matky proběhnou nějaké naprosto náhodné reakce, které určují třeba chování jedince, proto třeba jednovaječná dvojčata můžou vypadat stejně, ale jedno je zlé, druhé hodné, no a myslel jsem, že i sem spadá sexuální orientace

tedy že X a Y chromozón jsou neměnné, ale možná, že slabší chromozón Y je výsledkem náhody v mozku a ta náhoda může být ovlivněna vnějším prostředím(chemikálie...)

ale to mě přivádí k zajímavé myšlence, plod se vyvýjí v těle matky, tj. otec už rozhodl, že to bude chlapec (předal Y), teď se však v těle matky řeší jak moc mužský chlapec to bude?nebo už je to dáno kontaminací prostředí chemiíí při početí( zamořený otec, zamořená matka)

prostě kdo, zda muž nebo žena určuje mužnost? ne pohlaví

netvrdím, že nějaká odchylka od sexuální orientace je výsledkem kontaminace prostředí, podle mě nějaké pevné % je dáno od přírody, kontaminace jen to % zvyšuje
Naposledy upravil ES0 dne 30. 12. 2008 10:48, celkově upraveno 1
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 12. 2008 10:48

Ten článek si pamatuju, ale o sexuální orientaci se tam, pokud vím, nehovořilo. Šlo o jakousi formu mužské zženštilosti, resp. jejích určitých projevů, což tedy s orientací nesouvisí. :-)

Odeslat příspěvekod ES0 30. 12. 2008 10:49

to je skoro totéž :)

a i kdyby ne, čí kontaminace(otce, matky) má větší vliv?

už si článek moc nepamatuju
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 12. 2008 10:52

To bych se zase hádal. Pod tímhle si představuju spíš metrosexuála, ale ten ještě nemusí být nutně na chlapy. Naopak může být ten, co vypadá jako normální chlapák a nepoznáš to na něm. Ani bych neřekl, že ten společný výskyt je tak častý, spíš je na něj jen víc vidět.

Odeslat příspěvekod ES0 30. 12. 2008 11:01

hm, asi jo, takový metrosexuál často vypadá jako kovaný teplouš, ale teplouš to není, naopak normálně vystupující chlap může být 100% teplý

ono to může vypadat, že při psaní příspěvků nepřemýšlím :), ale zjistil jsem, že než dlouho přemýšlet, je rychlejší napsat "blbost", protože jakmile odešlu příspěvek či se někoho zeptám, tak v tom momentě, aniž by ještě přišla odpověd, už jsem se dostal dál, kolikrát se mi stane, že odpověd na otázku znám dříve, než mi někdo odpověděl a to vše jen prostým položením otázky

takže když shrnu co si myslím:

pohlaví - je dáno otcem

orientace - je dílem náhody, nedá se ovlivnit, určitě není genetická, protože proč by se příroda obtěžovala stvořit něco, co samo o sobě je určeno k zániku (homo páry nemůžou mít potomky)
může mít více stupňů, nemusí se projevovat 100%, trans apod.

ženskost, mužnost - vliv prostředí, chemické, možná i fyzikální vlivy, i u homo párů jeden zastává roli ženy a druhý muže, určitě bude z větší části záviset na pohlaví, protože mužných mužů, ženských ženských je více než ženských mužů apod.

akorát zůstává otázka kdo z rodičů má na ženskost či mužnost větší vliv a nebo je stejný, tipuji matku, protože během 9měsíců těhotenství má na potomka obrovký vliv
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 12. 2008 21:50

Stejně je to celé trochu ošemetné, pořád se to totiž reflektuje jen na plemeni člověka a přehlíží se fakt, že minimálně u ostatních savců se např. homosexualita vyskytuje taky (s metrosexualitou už je to asi horší :D )

Geneticky dané to zřejmě nebude, protože pak by to znamenalo, že sexuální orientace je dědičná - což je nesmysl už z principu, pak by totiž jiná než heterosexuální orientace nemohla existovat. :-) Pak je to taky dané dobou a společností, v níž jedinec žije. Dneska by se třeba mohlo zdát, že homosexuálů přibývá, přitom skutečnost je taková, že jen čím dál víc lidí se náklonnost ke stejnému pohlaví nebojí přiznat. V malém to můžeme vidět i tady na fóru, že se s tím čím dál víc lidí nebojí vystoupit. Ono kdyby nakonec byla naše soudobá společnost vystavěná na pohanských základech, a ne křesťanských, asi by byl celý pohled na věc úplně jiný, což už je samo na celé věci docela fórové... :-)

Odeslat příspěvekod mbing 2. 1. 2009 13:02

Jak vysvětlíte to, že nejčastěji druhý sourozenec bývá homosexuál? V matce je nějaké počítadlo? :D Prosím vás, vždyť je to nesmyslné.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zamis 2. 1. 2009 13:11

uf, jeste ze jsem byl prvni
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 1. 2009 16:31

Vždycky se nějaký jev bude vyskytovat častěji než jev jiný. 8-)

Odeslat příspěvekod Lukecz 3. 1. 2009 12:06

ES0 píše:tuhle jsem četl zajímavý článek, bylo to o vlivu nějakých chemikálií na sexuální orientaci, že čím dál více oproti minulosti je naše okolí zamořeno různými látkami, které mají špatný vliv na mužský Y chromozón, snižuje se jeho výskyt nebo vliv, tedy, že když už se narodí chlap, tak to tak docela 100% chlap není, takže se očekává stále větší podíl když už ne teploušů, tak různých "mezi" variant, transexuálové a podobní "obojživelníci"

Tohle je v dnešní době docela problém, vem si kolik žen na světě bere antikoncepci, všechno to vyručají a my (nejenom) to opravdu pijem 8-D 8-D + hafo dalších látek chovajících se jako hormony 8-) Pak se feminizaci samců nemože nikdo divit :D :D
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod Hooter 27. 4. 2010 21:01

Je to nemoc, odchylka, nezaviněná - jako všechny nemoci, já věřím, že vrozená. Léčba neexistuje. Jestli ano, tak se hlásím jako první. Takové ty katolické žvásty, že asi 30% (!!) gayů se po terapii přestanou líbit chlapi - no to když si vezmu antiandrogen, tak si taky utlumím libido a budu jak vykastrovanej vůl. Ale nikdo nedokázal, aby gaye začaly přitahovat ženy. Jo a celý život musíte s úchylkou bojovat. To je léčba jak ... Existuje jen psychoterapie, která umožní gayům se lépe adaptovat v hetero prostředí. Jestli někdo zná účinnou léčbu, tak se hlásím jako první. A nepište, že olovem do hlavy. Nebo gilotinou - to napsal jeden (!) katolík. Přál bych mu tak týden - déle ne, taková svině nejsem, aby byl gay. Aby si užil marné touhy a pohrdání okolí. :-S A teď jsem se vážně už naštval...
Naposledy upravil Hooter dne 27. 4. 2010 21:36, celkově upraveno 1
all you need is love
Hooter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 27. 4. 2010 21:10

Katolická církev je plná trapných předsudků... A pak se provalí případy sexuálního zneužívání. V mediích z toho byla tak velká bublina, že taky tak rychle praskla a ticho po pěšině.
Já bych to nepovažoval za nemoc. Spíše odchylka od většiny. Nicméně, neuraž se příměrem, ale zvířata mají také homosexuální tendence. A to v podstatně vyšší míře, než člověk.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Olimant 27. 4. 2010 21:16

Souhlasim s trentem... Na druhou stranu, takova schyzofrenie je taky odchylka od normalu (je otazkou jestli to co vidi, opravdu je nebo nejni) a je to povazovano za nemoc... Rekl bych, ze to je tak na pomezi, mezi odchylkou a nemoci.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 27. 4. 2010 21:33

Možná je v "normálních" lidech výchovou a společností jistý zarodek homosexuality potlačen. Třeba ve starém Římě taky měli mladé hochy na hraní. Mimo ženských.
Koukat se na to můžem jak chceme, ale je to tu. Je to neškodné a osobně to nepovažuji, za nemoc. To že jsem na ženy, také není nemoc.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Předchozí stránkaDalší stránka