Nikdy nepochopím svoji babičku

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 19. 7. 2005 12:32

"Proč si spořit?"
Protože růst mezd je několika násobně vyšší než růst důchodu. Pokud na tom nechceš být za 50 let stejně jako bezdomovci musíš si něco naspořit. Letošní růst důchodu byl 200 Kč a letošní růst mezd byl 1000 Kč. Ty nůžky se čím dál více rozevírají. Může za to procentuelně vyjádřená inlface. Je rozdíl růst 2% z 6 tisíc a 2% z 17 tisíc.

"A kolik jste toho při tom počítání vypili?"
Jak vysoký byl důchod před 30 lety? Pohých 400 Kč měsíčně, což je 17 x míň než je dneska. Kolik bude důchod za 50 let? Nejmíň 10x vyšší, což je 70 tisíc. Podle inflačního vzorce asi 25 x vyšší než dneska. Inflace tak prostě funguje. Sice to dělá jen 3%, ale ten nárůst se vždy počítá z toho nového důchodu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod rudidlo 19. 7. 2005 13:20

S-Tony píše:"Proč si spořit?"
Protože růst mezd je několika násobně vyšší než růst důchodu. Pokud na tom nechceš být za 50 let stejně jako bezdomovci musíš si něco naspořit. Letošní růst důchodu byl 200 Kč a letošní růst mezd byl 1000 Kč. n/quote]
Jo, státní zaměstnanci zdvihaj průměr.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kysa 19. 7. 2005 14:43

2 S-tony: Právě o tom mluvím. Už vidím jak mám důchod 70 kilo
Kysa
Čtenář

Odeslat příspěvekod Odin-20 19. 7. 2005 16:36

S-Tony píše:"Proč si spořit?"
Protože růst mezd je několika násobně vyšší než růst důchodu. Pokud na tom nechceš být za 50 let stejně jako bezdomovci musíš si něco naspořit. Letošní růst důchodu byl 200 Kč a letošní růst mezd byl 1000 Kč. Ty nůžky se čím dál více rozevírají. Může za to procentuelně vyjádřená inlface. Je rozdíl růst 2% z 6 tisíc a 2% z 17 tisíc.
/quote]

To jo, ale když spoříš, tak máš úrok, kterým pokryješ +- inflaci, takže si z ušetřené tisícovky za těch xx let koupíš +- to samé co teď.
Odin-20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 12. 7. 2014 20:10

Kysa píše:2 S-tony: Právě o tom mluvím. Už vidím jak mám důchod 70 kilo

Probírám se historií, protože ta predikuje budoucnost. Víš, v čem je problém? Ten, kdo o tom rozhoduje žil v dobách, kdy bůra=5 korun, pětka=10 korun, kilo=100 korun, litr=1000 korun. Takže tvůj důchod 70x100=7000 je opravdový. Já měl za červen výplatu 2440,-; ale je to v korunách? :D
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Předchozí stránka