Víra a vztah

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 29. 9. 2011 19:49

Dámy, pánové, jak se díváte na sloučení víry a vztahu? Respektive myslíte, že může vztah nějak dále fungovat, když jeden je věřící a druhý ne?

Dostal jsem se do takové situace...já a má milá jsme spolu pár dní, ale vypadá to do budoucna všechno moc hezky, jsem šťastný (btw došlo mi, že ženská chlapa fakt změní)...

jenomže...

...moje milá je věřící a já jsem ateista. Respektive jsem tak nějak naladěn, že mi v tom životě nějaké situace někdo/něco přihraje, ale že hraju sám za sebe a nejčistší se snažím být před vlastním svědomím...

...a mám trošku strach, aby se z té rozdílnosti ve víře nestalo jablko sváru. Začal jsem číst Bibli, ale prostě na sobě nějak působení Boha necítím.

Možná že si dělám zbytečné starosti, ostatně to, že nejsem pokřtěný, vzala dobře...jen prostě nevím...všechno zatím vypadá fajn, akorát pro ni ta víra dost znamená a tak se bojím, aby časem ten můj ateismus nebyl přítěžím.

Máte s takovým vztahem někdo zkušenost? :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Antika 29. 9. 2011 20:34

mam kamaradku, ktera je verici. nasla si pritele, ktery je ateista. pak kamaradka odjela na studium do ciziny a vratila se uplne jako jiny clovek. do te doby nepila alkohol, mluvila velmi spisovne, porad s sebou nosila bibli. po navratu se zmenila - dle meho nazoru se z ni stal lepsi clovek. nevim, jak na to reagoval jeji pritel, ale po dvou letech se rozesli - prave kvuli jejim poznim nocnim prichodum z pareb v podnapilem stavu. tim chci jen demostrovat, ze vira muze, ale i nemusi byt pricina rozpadu vztahu.

to je tezke posoudit, vas vztah se muze odehrat podle scenare me kamaradky, taky muze dopadnout prave naopak - ze vam vira do vztahu vubec zasahovat nebude. taktez se ale jak ty, tak ona muzete zmenit...je zde spousta moznosti, jak to muze pokracovat. zatim bych se tim ale nijak nestresovala, jste na zacatku, uvidis po case, jak se to bude vyvijet. po par dnech/tydnech je tezke delat nejake konecne zavery. :)
Antika
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 29. 9. 2011 21:45

Je pravda, že z nás dvou je rozhodně ona ta "hodnější". Ale ani já nejsem žádný vyvrhel. Jsme všechno možné, jen ne normální pár. A navíc na mě má neskutečně dobrý vliv...ale máš pravdu - to, co bude nejlepší nejspíš ukáže čas...
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 10. 2011 20:25

Pokud si vsugeruješ, že by to mohlo být problém, tak se to problémem pravděpodobně stane. Existuje spousta párů, kde pouze jeden je věřící a fungují. V něčem může být ten vztah těžší, což však neznamená, že snad musí být kvůli tomu horší.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod teplice 2. 10. 2011 20:25

Ber to z druhý strany, ona v neděli půjde do kostela a ty můžeš koukat na Autosalon a nikdo ti do toho nebude kecat
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 10. 2011 20:28

:D
No a v hobittově věku ještě stále nemusí řešit, jesli budou děti vést k víře a bude s nimi místo koukání na Autosalón chodit do toho kostela taky.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2011 09:39

hobitte žádná skutečná víra v Boha Ti vztah není schopna zabít/zničit. Pouhý extremismus ve víře může být onou příčinou. Tudíž nikoliv víra, ale hloupost, netolerance, extremismus - člověk sám.

Z druhé strany - jak tu vlastně zaznělo - představa, že člověk věřící je symbolem neposkvrněnosti a já nevím čeho ještě, je hloupost. Bohužel víra bývá mnohdy používána jakožto prostředek k očistě od různorodých špatností, které jedinec vytváří. Následně se mylně domnívá, že se stačí vyzpovídat a je po problému.

Jediným zádrhelem, který lze občas spatřit u věřících může být nechuť mít pohlavní styk před svatbou. Což je - z mého pohledu - velký problém. Sex je nedílnou součástí života většiny lidí a tak jeho nucené odkládání může postupně vytvořit překážku, která naroste až do podoby neřešitelné, kterážto následně vytvoří rozpad vztahu. Z mnoha pohledů nelze doporučit takovéto nucené odkládání. Netvrdím, aby na to dva hned hupsli, ale když spolu chodí - řekněme dva roky, přičemž je jim ještě více než osmnáct a pořád nic, asi to nebude ono.

Dost dobře se může stát - a bohužel k takovým stavům dochází poměrně často - že jeden v sexu začne vyžadovat i určité méně obvyklé praktiky/polohy atp. a druhý z toho bude zaskočený/pohoršený. Dojde k rozepřím, rozpadu partnerství, ale navíc ještě musí řešit i rozvod.

Myslím, že ideální je si o výše uvedeném postupně promluvit (nemusí to být hned - časem) a dospět k rozumným kompromisům. Hlavně si do toho nenechat kecat od rodičů jedné, či druhé strany, nebo od příliš „chytrých“ kamarádů/kamarádek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hobitt 3. 10. 2011 17:05

Díky moc za rady, uchovám si je na další vztah. :) Vlastně na to máte dost podobný pohled, jako já, tož jsem rád, že jsem nebyl úplně mimo. :)
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2011 18:40

hobitte proběhly zde myšlenkové pochody, že si z nás zřejmě děláš prd*l :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hobitt 3. 10. 2011 21:17

Kéž by..."jen" jsem udělal velkou chybu a ve slabší chvilce jsem se se svou slečnou rozešel...teď mi došlo jakou chybu jsem udělal a pokouším se to zachránit, ale kdoví, zda se to povede.
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2011 21:26

hobitte takže vidím, že si z nás ... a nejen nás ... děláš *****. Asi bys měl omezit myšlení a drogy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hobitt 3. 10. 2011 22:18

Bohužel nedělám.
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2011 13:05

Upřímně ... to už není normální.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 5. 10. 2011 07:11

:D :D sorry hobitte, ale tohle už fakt je zcela mimo realitu. kdyby se lidé rozcházeli pokaždé když mají špatnou chvilku (čti depresy z různorodého důvodu aka hobitt se bojí že se nedostane na vejšku nebo nebude mít děti a rodiče se ho vzdají kvůli tomu), tak na světě není žádný pár :D sakra, když máš depku nebo špatnou náladu tak za ní ten den vůbec nechoď a jdi si zaběhat nebo na pivo no a nebo za ní jdi a nech si jí zlepšit ať už výletem nebo jí uvař třeba, abys přišel na jiný myšlenky...ale hlavně se s ní nerozcházej, tobě nevadí že se ta holka třeba teď trápí??
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod hobitt 5. 10. 2011 08:18

Strašně mě to vadí, udělal jsem neskutečnou blbost a chtěl bych to vrátit. Naštěstí je úžasná a dala mi druhou šanci.
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Další stránka