Výběr jména pro dítě

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 18. 3. 2010 22:38

První dvě jména jsou moc pěkná. :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 3. 2010 22:52

Kláru mám se sestru :D

michee píše:My nemáme v rodině chlapa, který bude trousit naše příjmení dál...a mě se tak líbí.
Tak jestli máte blbé příjmení.. :-l
Já jsu v rodině jediný pokračovatel příjmení, asi bych měl byt pyšný.. :hm Nejlepší příjmení to není, ale nejhorší taky ne.. Ted jak jsu starší už mi ani moc nevadí.. :-)

aquarkko píše:a co říkáte na to, když má dítě stejný křestní jméno jako rodič?

mi se to taky nelíbí, bych takhle své děti netrápil..

Ale zase znám pár rodin co takhle pokračují ve jméně po několik generací, takže jsou na to asi pyšní.. :potichu
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod hobitt 18. 3. 2010 22:58

No představa, že bych se jmenoval jako můj děda...
Ale zase bych měl fajné inicialy - JJ :D
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 3. 2010 23:14

Vojtěch?

Zrovna tak se jmenují ti z té jmenované generace :D

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod michee 19. 3. 2010 07:26

MarkFX píše:Tak jestli máte blbé příjmení.. :-l

No právě že nemáme....je to super příjmení, co nosím. Ségřin přítel řekl, že by si její příjmení klidně vzal :D protože je super a lepší než jeho (Bílý) ;)
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hobitt 19. 3. 2010 07:52

MarkFX píše:Vojtěch?

Zrovna tak se jmenují ti z té jmenované generace :D

Vojtěch se jmenuju a už tak je to na houby jméno, měl jsem na mysli jméno Julius ;)
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 19. 3. 2010 08:20

aquarkko píše:a co říkáte na to, když má dítě stejný křestní jméno jako rodič? mně se to hrozně nelíbí, ale mladej by to tak třeba zas chtěl. s tím příjmením, uvažuju, že jestli se někdy vdám, budu mít dvě, to mi přijde fajn :)

Synek se jmenuje stejně jako já a osobně mi to moc nevadí. Sice to bylo tím, že jsme se neshodli na společném jméně, ale zase jsme mu, už od doby co jsme věděli, že se narodí, říkali tímhle jménem a pak nám přišlo blbý ho najednou přejmenovat. Jméno jsem do formuláře vyplnil během porodu.
Jinak už jsem psal, že pro holku jsme měli jméno Stella. Pěkné jméno je třeba Lucie, Helena.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod cassies 19. 3. 2010 13:11

Stella - dobré pivko :)

Mně se líbí - Silvie, Elen, Adéla, Natálie
Kluk - Pavel, Petr, Patrik, Filip
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 19. 3. 2010 17:25

Když jsem byl malej, chtěl jsem být Damián (podle nějakýho kocoura z animáku..)
Dneska se mi to jménu až tak nelíbí, ale takovej Zdislav, Svatopluk nebo Justus to jsou celkem nevděčná jména :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod MgX 19. 3. 2010 19:05

aquarkko píše:a co říkáte na to, když má dítě stejný křestní jméno jako rodič? mně se to hrozně nelíbí, ale mladej by to tak třeba zas chtěl. s tím příjmením, uvažuju, že jestli se někdy vdám, budu mít dvě, to mi přijde fajn :)

Já na tom nevidím nic zlýho. Nejvíc problémů a výhrad k jménu bude mít stejně potomek...tedy až vyroste :-)

Hodně lidí vybírá jméno a nakonec skončí právě na stejném křestním, jako má některý z rodičů (prarodičů).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 22. 3. 2010 10:40

Třeba my to máme tak, že děda, muj tatka i já se jmenujem stejně...myslím, že já budu první, kdo to poruší. Třeba pro kluka bych byl pro Matěje :) ale co, času dost :D
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod martinsip 22. 3. 2010 11:31

michee píše:Tak to se nepovede....už jsem se ho párkrát ptala a nechce :(. On na svém příjmení tak lpí, stejně jako já na svým....ale jména už máme vybraná :D

Jste svoji a každý si nechal svoje příjmení?

Na nás lidi čumí, že každý máme jiný příjmení i když jsme svoji už 5 let a nedokážou to pochopit a kroutěj hlavou div si jí nevykroutějí :grr:
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2010 12:18

trent píše:

Synek se jmenuje stejně jako já a osobně mi to moc nevadí.

jen jestli mu to nebude vadit :D

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod michee 22. 3. 2010 12:36

martinsip píše:..Jste svoji a každý si nechal svoje příjmení?...

Zatím ne :D ale na okolí tak působíme a to, že se představujeme každý jinak, nevadí a stejně si myslí, že jsme manželé.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 22. 3. 2010 13:31

Mark: To by měl docela pech. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Předchozí stránkaDalší stránka