Mladý Angličan trpí vážnou poruchou, má fóbii z žen

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 9. 2009 10:42

Sedmadvacetiletý Brit Neil Dando trpí neobvyklou, ale o to nepříjemnější fóbií. Pokud je blízko něj žena, začne dostávat návaly úzkosti a stane se z něj nervózní troska.
V životě žádnou ženu nepolíbil, a to navzdory tomu, že je mu již 27 let. Neil Dando z Worthingu v hrabství West Sussex se nemůže přiblížit k žádné ženě, aniž by to pro něj mělo dramatické psychické následky. Bojí se, že mu bizarní trauma zabrání v tom, aby si ve svém životě mohl najít partnerku.

"V práci, kde je vše čistě profesionální, je to docela v pořádku. Naopak jakmile jde o kontakt s nějakou dívkou, která se mi jen trochu líbí, začne velký problém. Někdy už jsem si i zkoušel namluvit, že se mi někdo líbí, abych to u sebe vyvolal a nějak se přes to dostal, ale nedaří se. Čím více mluvím, tím více začnu přemýšlet a dostaví se stejné úzkosti," uvedl mladý muž.

Jeho problém zatím není registrovanou zdravotní indispozicí, ale byl roku 1987 popsán americkým profesorem Gilmartinem v knize Stydlivost a Láska: Následky a Léčba. Podle autora trpělo něčím podobným v USA roku 1987 až 1,7 miliónu lidí, Jejich stav však nemusel být ani z desetiny tak vážný a rozvinutý, jako u 27letého Angličana.

"Hledal jsem na internetu, čím to vlastně trpím. Přišel jsem na to, že nejsem sám a že na světě existuje mnoho dalších podobně trpících lidí. Byl jsem naivní, když jsem si vždy říkal, že mám smůlu, že něčím takovým trpím a že jednou někdy někdo přijde," konstatoval Dando.

http://www.novinky.cz/koktejl/179770-ml ... z-zen.html
-------------------------------------------------------------------------

Tak jak jste na tom, nemá někdo z vás obdobné problémy?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 9. 2009 10:52

Já to měl taky, ale jen do prvního sexu. Problém byl v tom, že jsem předtím neměl holky kamarádky a celý život jsem se bavil jsem s klukama. Takže o to to bylo horší. Neuměl jsem s nima vůbec mluvit.
Normálně jsem nebyl schopný skoro slova a úplně se mi roztřepaly ruce, když šlo o neformální konverzaci s holkou. Bylo to hodně nepříjemné a v podstatě je díky tomu nemožné se vůbec s někým seznámit. Ženské si vaše chování vysvětlí jako krajně podezřelé a rychle utečou. Nakonec jsem si dal inzerát na net a té holce jsem se svěřil co mám za problém. Ona naštěstí neutekla a pomohla mi.
Takže Internet 3x hurá.
Naposledy upravil S-Tony dne 24. 9. 2009 10:54, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Breaker 24. 9. 2009 10:53

Ja len pre ilustráciu doložím fotografiu daného LadiesMana - Neil v celej svojej "kráse"(?). :mrgreen:
Obrázek
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 9. 2009 10:59

Britove maji vubec porad nejake extravagantni problemy :-)

http://aktualne.centrum.cz/report/kuriozity/clanek.phtml?id=647422
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 9. 2009 19:25

Já fóbií z žen netrpím, já jsem pouze obdařen obranným mechanismem :))
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 9. 2009 21:57

Breaker: Vždyť vypadá normálně
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 25. 9. 2009 01:06

To jo, zvlášť na Brita z toho vyšel docela dobře. :-]

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 9. 2009 09:45

já myslím že to není nic neobvyklého...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 25. 9. 2009 20:20

Takže Rajesh Koothrappali má konkurenci?
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod cumel30 27. 9. 2009 16:15

Breaker píše:Ja len pre ilustráciu doložím fotografiu daného LadiesMana - Neil v celej svojej "kráse"(?). :mrgreen:
Obrázek

Fešáčisko, už viem, prečo sa ho femáles bojés. 8-)
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 9. 2009 17:41

:D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Breaker 28. 9. 2009 00:40

Jack111 píše:Breaker: Vždyť vypadá normálně
Majkl vP. píše:To jo, zvlášť na Brita z toho vyšel docela dobře. :-]
Ja vám to neberiem. Fóbiu z mužov neuvádza, je váš. ;-]
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu

Odeslat příspěvekod Amaru 6. 10. 2009 20:32

Ten je jak ten ind z Teorie velkeho tresku (Big Bang Theory)
Amaru
Čtenář

Odeslat příspěvekod Entis 11. 11. 2009 08:27

No pokud vemu v potaz fakt, ze kdyz jsem byl 2 roky v Anglii, tak jsem na ulici potkal za celou dobu asi jen tolik krasnych divek, ze by se dali spocitat na prstech obou ruk.
Neboli anglicke tredišnl ingliš brekfst, McDonald a Subway na kazdem rohu delaji z anglickych slecen chodici sifonery. 8-)

tak se pak ani chudakovy nedivim :D
Entis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 11. 11. 2009 11:23

No...když si vzpomenu na to, co jsem v Anglii viděěl já, tak můžu konstatovat, že 99 % hezkých žen se nakonec ukázalo být jako cizinky :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Další stránka