Vasektomie

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Deleted user 4. 4. 2009 19:38

MgX píše:Pakliže se správně dívám, pak spike18 má kolem dvaceti let. Nemyslím, že by v tomto věku měl člověk jasno, jak celý jeho život bude vypadat za 8-10let.

Tohle se přece nedá takhle paušalizovat. Někdo má jasno, někdo ne, dvacet lidí bude mít dvacet různých způsobů představ o svém budoucím životě. A spousta lidí sama na sobě dobře pozná, co je jen momentální nechuť a co téměř neměnný stav. Vím to i podle sebe - např. to, že nebudu chtít mít děti, jsem věděl už v patnácti a během uplynulých osmi let jsem o tom vůbec nezapochyboval. Vasektomii naštěstí řešit nemusím, protože technicky stejně nejsem schopný reprodukce. Ale jde tu zkrátka o to, že někteří lidé o určitých věcech doopravdy vědí a docela spolehlivě to funguje.

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2009 19:42

Majkl vP. myslím, že jen drtivé minimum to bude vědět na 100%. A i Tvůj život teprve začíná, abys jasně věděl, že v 40ceti letech nebudeš chtít mít nějaké dítě.

... jinak vnímám, že je to Tvůj názor a jsi o něm pevně přesvědčený.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Deleted user 4. 4. 2009 19:54

Ovšem že o tom jsem přesvědčený, jinak bych to tu nepsal. Že si řekneš "teď dítě nechci, ale třeba až budu starší...", je něco jiného. Že opravdu nikdy nebudeš chtít děti, prostě ale poznáš, víš o tom a je to úplně jiný vnitřní stav. A klidně si o tom povíme, až mi bude těch 40. Ono už to bude jen za 17 let, takže na pohůdku...

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2009 20:05

Majkl vP. jsou věci, skutky, okolnosti, lidé ... které (kteří) když přijdou a zásadně ovlivní Tvůj život, pak i Ty (možná) získáš trošičku méně vyhraněný pohled na věc.

Ale ano, chápu, že někdo skutečně ví, co chce a co ne. A skoro nic jej nezmění-neovlivní. Avšak, znovu tvrdím, je to minimum lidí. Ostatní budou nyní říkat ... ne nechci a nikdy nebudu mít dítě ... a za pár let by jej brali všemi deseti.

Znám takové případy z reality - takže vím o čem mluvím - vlastně píšu ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Unleaded 4. 4. 2009 22:43

Já osobně bych do toho určitě nešel. Jak už bylo napsáno výše, osud může zamíchat karty, a ty bys pak děti mohl chtít. Pokud Ti jde o peníze ušetřené za prezervativy, tak si myslím, že to za ně nestojí. Každopádně, pokud do tho chceš opravdu jít, tak vřele doporučuji nechat si zamrazit spermie jak "zadní vrátka".
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod spike18 4. 4. 2009 22:58

Jsem svépravný člověk a mám právo rozhodovat o svém těle. Mě osobně se nelíbí piercing a tetování, ale to není důvod abych někomu ho někomu rozmlouval, nebo se podivoval nad tím, že ho má. V životě mám jiné cíle, než děti, to už vím velice dlouho. Tohle téma jsem otevřel kvůli tomu, abych zjistil co nejvíce informaci o věci, která mě zajímá, né abych se obhajoval před lidmi, kterým do mých osobních věcí nic není. Nebráním se diskuzi, ale ocenil bych spíše ty rady.

V případě, že bych v budoucnu změnil názor (to je ovšem VELMI nepravděpodobné), nechám si zmrazit sperma.
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Unleaded 4. 4. 2009 23:01

Máš snad pocit, že bych znejistěl tvou svéprávnost? Jen jsem navrhl cestu, která by pro tebe mohla býti stravitelná!
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod spike18 4. 4. 2009 23:06

Nic podobného nepociťuji, obávám se, že nejsem lehce ovlivnitelný člověk :) Jak jsi na něco takového přišel?
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Unleaded 4. 4. 2009 23:10

Jen, že bys toho mohl někdy litovat. S věkem se mění preference.

Myslím to v dobrém ;)
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod spike18 4. 4. 2009 23:31

Jasně, proto ten mraženej nanuk :D
spike18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymous 4. 4. 2009 23:32

Kdysi dávno o tom byl, myslím, článek v Maximu se skvělýma fotkama.
Anonymous

Odeslat příspěvekod hobitt 5. 4. 2009 08:29

spike18 píše:Jasně, proto ten mraženej nanuk :D

V tom pripade do toho jdi, pokud chces ;)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 4. 2009 11:04

spike18 píše: téma jsem otevřel kvůli tomu, abych zjistil co nejvíce informaci o věci, která mě zajímá, né abych se obhajoval před lidmi, kterým do mých osobních věcí nic není. Nebráním se diskuzi, ale ocenil bych spíše ty rady.

Takže trochu technicky: tento zákrok se v ČR dělá pouze pokud je k tomu zdravotní důvod. Z toho plyne, že ti nikdo u nás takovýto zákrok legálně neudělá. Možnost je obrátit se na nějaké pracoviště v zahraničí - cena se pohybuje okolo 1000 EUR (500-1500). Pochybuji ale že v tvém věku něco takového půjde. Takže nejspíš zbývá zajet si do USA, kde je to doktorům v podstatě jedno, pokud zaplatíš. Navíc ti většinou nabídnou "bundle" - zákrok + zmrazení spermatu. Podle publikovaných informací se zákrok provádí v lokální anestezi a trvá asi 20 minut. Pak to pár dní hodně bolí a požadovaný efekt se dostavuje až po několika týdnech až měsících. Zákrok je nevratný, i když se občas říká, že se dá plodnost obnovit. Další možností potomka (pokud selže zmrazená zásoba) je pak punkce nadvarlete.
Uchovávání spermatu s sebou nese nenulové náklady stejně tak i asistovaná reprodukce.

Na závěr si neodpustím názor o svépravnosti. Tohle považuji ve věku okolo 20 za projev nesvépravného uvažování. Nepřísluší mi soudit, říkám jen svůj názor.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod MgX 5. 4. 2009 12:07

spike18 píše:Jsem svépravný člověk a mám právo rozhodovat o svém těle. Mě osobně se nelíbí piercing a tetování, ale to není důvod abych někomu ho někomu rozmlouval, nebo se podivoval nad tím, že ho má. V životě mám jiné cíle, než děti, to už vím velice dlouho.

Piercing a tetování nejsou věci, které zásadním způsobem mohou ovlivnit další život. Rozhodni se jak chceš - je to Tvůj život, ale znovu říkám - ve dvaceti letech je to (většinou) neuvážené rozhodnutí.
Tvůj život se nemusí ubírat vždy jen naplánovaným směrem. Mohou nastat skutečnosti, jež jej změní natolik, že se budeš ubírat zcela jinou cestou.

Omlouvám se, ale z té první věty na mě dýchla určitá forma nadbytečné hrdosti.

Vím, že nechceš slyšet názor na vasektomii, ale jen informace o ní. Bohužel se v takovémto případě, při Tvém věku-já, ale jak vidno, tak i ostatní, neubráníme jistým projevům - názorům.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Deleted user 5. 4. 2009 13:22

Jersey II. píše:Kdysi dávno o tom byl, myslím, článek v Maximu se skvělýma fotkama.

Nemáš náhodou kopii? :-)

Předchozí stránkaDalší stránka