Proč se teploušům říká teplouši?

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod John Eric Boulton 30. 12. 2008 21:13

To by se asi blbě vysvětlovalo.... ještě aby se mi z PC krom tepla začla valit i pára a mám tu saunu :D
Nemožné není fakt. Je to
postoj. Nemožné není
tvrzení. Je to výzva.
Nemožné je nevyužitá výzva.
Nemožné je dočasný stav.
NEMOŽNÉ NEEXISTUJE.
John Eric Boulton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 12. 2008 21:58

aquarkko píše:fakt? se teda musím přiznat, že ve slovníku jsem to nenachschlagovala, slovo schwül neznám, a na význam schwul jsem se nikdy nedívala, protože jsem ho slyšela vždycky jen ve významu teplouš. ale není možný, že by to bylo přeneseně, prostě ablaut se ztratil jen?

Ono "schwul" snad dnes ani nic jiného neznamená. Jinak já bych v tom moc souvislost neviděl ani kvůli odvozeninám obou slov, které se liší a vzájemně nemají vůbec nic společného. Pokud se to netýká flexe, tak je umlaut čistě významotvorný.

eRiper píše:Můžu ti přidat ještě jeden level - bukvice

Ten je fajn. Jednou po mně v létě hodil kamarád bukvici se slovy "to jseš ty". :-)

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 12. 2008 17:35

omg Obrázek

Co se týče toho schwül a schwul. Nám k tomu něco němčinářka (sice češka ale umí líp německy :D) říkala. Učili jsem se počasí...dusno. A hned z ní vyjelo. "Víte co je to schwul? To je když je někdo teplý. Jako ne že by mu bylo teplo ale jako teplouš." :D To si pamatuju živě.
Další věc: v jakési písničce bylo "ficken". No nikdo to neuměl přeložit. "Ficken? No to znamená jako opíchat někoho." no buchec :D Teď je mi to jasné když se říká "přefiknout".
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deleted user 31. 12. 2008 23:20

eRiper píše:v jakési písničce bylo "ficken". No nikdo to neuměl přeložit. "Ficken? No to znamená jako opíchat někoho." no buchec :D Teď je mi to jasné když se říká "přefiknout".

Ne náhodou je německé "ficken" podobné anglickému "fuck", tedy ne náhodou to má i stejný význam. :-) Trochu divný bylo, když si tuhle jednou dva (podle akcentu) cizinci na autobusové zastávce ve Vídni vyprávěli zážitky z předešlé noci a ten jeden se zvlášť chlubil slovy "no des war dir ein Fick"... těžko říct, jestli si uvědomoval sílu svých slov... :D

Odeslat příspěvekod mbing 2. 1. 2009 12:59

Já mám bukvice rád. V mládí jsem žvýkal listy buku. :D Zdá se, že to mělo vedlejší účinky. :shock:
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 2. 1. 2009 14:00

A jake plody zvykas ted? :D. Zaludy? :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 1. 2009 16:30

To je ale zajímavá analogie... 8-D

Odeslat příspěvekod S-Tony 2. 1. 2009 16:39

Žaludy? No fuj.
Nejlepší je stejně broskvička a melouny.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod eRiper 2. 1. 2009 17:00

Jeffe píše:A jake plody zvykas ted? :D. Zaludy? :D

Tak to je kruté :D
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mbing 2. 1. 2009 23:06

Jeffe je rejpal. Kdo se včera díval na Zkrocenou horu? Přiznejte se. :)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ES0 2. 1. 2009 23:09

ja ne
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 1. 2009 23:22

já si to nechal nahrát.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 2. 1. 2009 23:40

No to se máš čím chlubit. Styď se.....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 1. 2009 23:43

ze jsem se dival na my deti ze stanice zoo, trainspotting a requiem za sen taky neznamena, ze zacnu fetovat :D
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 2. 1. 2009 23:45

No dobře, že tě zajímá jak dopadnou lidi co fetují a vůbec jaký to má vliv na život chápu. Ale proč tě zajímá jak vypadá láska dvou kluků? :pozor
S-Tony
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka