Jak získávají děti cigarety?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Pade 4. 8. 2007 08:48

Jak ziskavaji deti cigarety? No proste jednoducho z trafik, tam ten hnus predají každému decku :oboze: a každé ráno pred školou kouří nejakí devátaci a nikdo si z toho nic nedelá :eh :roll: a z naší trídy, (byla to 7. ted bude 8 ) kourí aspoň 5 devčat, a asi 1 až 2 chlapci... no hrozný, fakt "hlavy plné blbin"
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod arthur 4. 8. 2007 09:02

1NF1N1TY píše:Vase nazory jsou sice pekny, v nekterych pripadech a spravny, ale...

Az vas priste vase deti vytoci, a vy je servete, ba dokonce umravnite nasilim, vzpomente si na me, na 16ti leteho kuraka, zapalte si cigaretu, na jednu stranu hrebicek do rakve, na druhou, krasne uklidneni v podobe blaha...

Jasně tobě jako kuřákovi přinese cigareta krásné uklidnění v podobě blaha... ale zamyslel ses někdy nad tím proč?

Protože jsi závislý na nikotinu a ten v tobě vyvolává tu nervozitu, touhu po tom si zapálit a uklidnit se...

Já jako nekuřák tuhle touhu nemám a tak ani nepotřebuju to uklidnění v podobě cigára...
arthur
Čtenář

Odeslat příspěvekod Najja 4. 8. 2007 09:12

Pade píše:Jak ziskavaji deti cigarety? No proste jednoducho z trafik, tam ten hnus predají každému decku :oboze: a každé ráno pred školou kouří nejakí devátaci a nikdo si z toho nic nedelá :eh :roll: a z naší trídy, (byla to 7. ted bude 8 ) kourí aspoň 5 devčat, a asi 1 až 2 chlapci... no hrozný, fakt "hlavy plné blbin"t/quote]
No hlavy plné toho největšího humusu co kdy snad byl...
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 4. 8. 2007 09:31

No, jako... Sehnat cigarety vážně není moc problém... Buď od kámošů, v automatech na cigarety, nebo prostě normálně v tafice. Já nekouřim, ale řikám, jak vim, že to sháněj známí..
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 8. 2007 09:37

1NF1N1TY píše:Kolik z vas kourilo? Je lehke mluvit o necem, co clovek nikdy neprozil...

Jo, to je sice fakt, že bych neměl kritizovat něco, co jsem nezkusil... Ovšem v tomhle případě to nebudu zkoušet jen za tím účelem, abych to pak mohl kritizovat. Mně stačí, že to musím čichat, když jdeme do hospody...

mquote="1NF1N1TY"]Vypadnu ven, zapalim si dalsi, starosti hodim za hlavu, na hadku s mamou klidne zapomenu. Jsem kurak, vstup do meho sveta...

Tak starostí máme každej hromadu, ale proč je řešit zrovna cigaretou? Hodněkrát jsem byl na dně, ale rozhodně jsem to neřešil kouřením / alkoholem. Zkus najít nějaký jiný způsob jak se zbavit stresu ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pade 4. 8. 2007 09:39

jednou po me chteli abych jim to koupil, tak jsem jim donesl prázdnou, a byli tam pouze kamínky :mrgreen: aspoň ted vedí, že já takovýto formy zábavy nepodporuju.
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pickun 4. 8. 2007 10:39

Melo by se zalozit tema: Jak deti ziskavaji alkohol
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 4. 8. 2007 10:42

Založ, ale myslím, že to vyjde nastejno ;-)
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod dadasfx 4. 8. 2007 14:08

Za cca 6 hodin to bude 11 tydnu co jsem prestal kourit. Trikrat slava slava slava. Kouril sem 15-16 let cca 20 ks/den (ze zacatku mene) a muzu rict ze v tech 15ti letech nebyl zadny problem koupit cigara a naprosto stejne to je i dnes. Kdo vypada hodne mlade tomu to koupi starsi kamarad a ti co vypadaji aspon na tech 15 tem tomu uz prodaji protoze prodavacka rekne ze vypada na 18 a je vpohode, maximalne dostane nejakou malou pokutu, ale i tak se ji to v globalu vyplati. Ziju v usa a nejednou sem videl jak mladi zkousi koupit cigara a nic nedostali a jednou sem byl svedkem jak si sel mladej cernoch na benzinku koupit koureni a 21 let mel mit az druhej den a pumparka mu je neprodala :)

Je potreba trestat jejich prodej mladym poradnyma pokutama a vezenim.
dadasfx
Čtenář

Odeslat příspěvekod FCBchachar 4. 8. 2007 14:33

:lol: je to maras, bych to zdrazil na dvojnasobnou cenu a hned by ubylo takovych zmetku malych...

Jinak sem slysel, ze jeden takovy trafikar ve stanku, ktery mi kdysi davno nechtel prodat motýlky (petardy takove letajici) nabizi takove specialni zbozi rofl :lol: Borec si tam sel koupit skleněnku a ten trafikář mu přímo nabídnul jestli nechce koupit nějakou trávu co tam měl rofl :lol: :lol: :lol: nechapu jako... jinak ten stánek je cca 200 metrů od dvou škol (1.-5. třída a 6.-9. třída)... :lol:
FCBchachar
Čtenář

Odeslat příspěvekod Matik 4. 8. 2007 15:05

K té ceně. Nejsem si jistý, ale zajímalo by mne, do které daňové sazby spadají cigarety. Ani bych se nedivil, kdyby do té nižší.
Já mám svůj příběh z dětství. Hrál jsem hokej. Chodili jsme pravidelně ke sportovní lékařce. Měla tam takový stroj, kde si člověk zacpal nosní dírky a měl co největší "silou" vyfouknout nejvíce vzduchu z plic. Měřila se tím vitální kapacita plic. Byl jsem nejhorší ze všech. Doktorka mi ve 12 ti pak sdělila, že pravděpodobně nikdy nebudu mít takovou fyzickou kondici jako mí vrstevníci, a že pravděpodobná příčina může být to, že moje matka mohla kouřit v těhotenství, čímž se rodí děti s podváhou atd.....Druhý den jsem se zeptal matky, jakožto vášnivé kuřačky, zda kouřila v těhotenství, načež mi bylo odpovězeno, že ano. Asi si dokážete představit, jaký mám ke kouření vztah nyní. Naprosto negativní a odmítavý.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pavouk 4. 8. 2007 17:08

Nevim, jestli to tu jeste nebylo, ale snad v kazdem este ci mestecku maji svoji filialku vietnamci. Tato skupina obchodniku je znama tim, ze proda KOMUKOLIV COKOLIV, takze v nakupu urcite problem nebude...
Pavouk
Čtenář

Odeslat příspěvekod Peter_cz 4. 8. 2007 19:26

Vymytit to nejde, ale je to predevsim chyba rodicu. Uz od malicka musi detem cigarety a veskere drogy zprotivit. Kamaradovi deti kdyz vidi nekoho kourit tak bezprostredne klidne na celou ulici prohlasi: Jee, ten pan kouri, ten brzo umre.... a podobne hlasky.
Kdyz jsem pomahal mamce v obchode, byl jsem v pokladne a prisly tam dve holky (odhadem +-14), ze chteji cigarety.
Ja na ne, je vam 18? Ony uplne naivne, ze ne. Tak vam je neprodam. Cively na me naprosto nechapave. Sly ven, cosi si tam vykladaly s nejakym kamosem, ten za chvili prisel, ze chce cigarety. Je ti 18? Jo.
To mas pro ty holky, ze? Ne-e. Hmm, no ale ja ti ty cigarety proste neprodam. Pokrcil rameny a sel. Samozrejme jinam, kde mu je prodali. Holt ale proste s tim se neda nic delat nijak jinak, nez od malicka pravidelnou prevenci, skolenim, proste negativni reklamou proti koureni. Protoze NORMALNI JE NEBRAT DROGY (nekourit, nepit alkohol, nebrat koks atd.).
Jan 3:16
Peter_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Apophis.k 4. 8. 2007 19:33

bohužel sem si ted přečetl jen první pčíspěvek a nechce se mi pročítat 8 stran, ale já vám to můžu říct naprosto přesně, kde je berou, prostě dojdou do trafiky, řeknou, že chcou cigára, a když je dostanou, tak je mají, když nedostanou, jdou do jiný trafiky, kde jim je prodají, žádná veklá věda, každýmu v týhle zemi jde jen o svoje vlastní koryto, proto každej trafikant ty cigara proda- ma z toho prachy... dětem za to, že u sebe mají cigarety, nebo že kouří nehrozí nic(kromě toho, že se to nebude líbit rodičům a dají jim co proto), tak proč si ty cigarety nekoupit že?? je to přeci úžasná frajeřina!!!
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lukecz 4. 8. 2007 21:05

Místo reklam na prací prášky dávat tahle videa a ono to snad někoho odradí (všechna sou zde)
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Předchozí stránkaDalší stránka