Jak získávají děti cigarety?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Chemist 2. 8. 2007 12:23

Slone: Sakra, co seš to za člověka? :lol:
V devíti letech? No to se nedivím, že se ti pak vypěstovala taková závislost...kterou jsi měl ;)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 8. 2007 12:31

To byly jen takové nevinné dětské prázdninové experimenty. Kouřit jsem začal až v 16 letech :-).

Jeden můj známý (už mu bude k 60 letům) říká, že kouří od svých dvanácti let a do dneška nechápe jak to těch 12 let vydržel bez cigára :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod kodl 2. 8. 2007 14:59

Aniž bych četl diskuzi předtím, přidám svůj poznatek: Letos jsem již druhým rokem pracoval pro Alianci18. Na jejich stránkách je přesný popis jejich činnosti. Jelikož jste všichni líní jako já, jen nastíním o co jde. Zkoumá se, zda prodavači prodají figurantovi (jenž je na první pohled nezletilý) cigarety. Po loňských zkušenostech jsem si nedělal iluze - prodala naprostá většina. Jediné vyjímky, kde se ptali na občanku byly samotní majitelé trafik a tabáků. To je pochopitelné - jim hlavně hrozí pokuta.
Takže odpověď na otázku Jak dostávají děti cigarety? Velmi snadno :-(
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 2. 8. 2007 16:17

Najja píše:V 9. třídě to navíc hlídaj a když na to přijde, dělají testy na nikotin, takže už určitě koučit nebudu. Prů**r takových bombastických rozměrů mít nemusim.m/quote]

COŽE??? :shock: To jako prostě dojde někdo do školy dělat testy na nikotin? Jak se to provádí? Nestačilo by třeba říct, že odmítám ten test udělat?
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 8. 2007 17:36

L.O.T.G.: postačí nevěřit všemu co si na internetu přečteš ... :-)

kodl: četl jsem vaší tiskovou zprávu (psal jsem tu o ní o pár příspěvků výše). Majitel si může dodržování zákona zaměstnanci posichrovat v pracovní smlouvě a dokonce se proti případným sankcím může i pojistit (viz. právní minimum na stránkách Aliance 18).
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 2. 8. 2007 17:38

Slonik: kdybych to četl na blesku, tak tomu asi neuvěřím, ale tady? :-P
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 3. 8. 2007 07:52

Slonik: Sice si to může pojistit smluvně jak chce, ale když není vůle prodavače, nikdo s tím nic nenadělá. My jsme ty kontroly prováděli tajně - nikoho jsme netrestali (aby se to nerozkřiklo a hlavně na to nemáme právo). To by si musel každej majitel kontrolovat svoje zaměstnance.Což by asi nebylo od věci.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 8. 2007 09:42

Kodl: já vím, vaší tiskovou zprávu jsem četl opravdu celou. Mimochodem, co dostávali za dárek ti, co pravidla splnili?
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod AZOR 3. 8. 2007 23:50

a co jako?
Každýho je problém jak zakládá se svým zdravím.
Nenávidim tuhle společnost, která furt nařizuje dětem co smí a co nesmí. Bylo mi 14 a mohl jsem se přetrhnout, abych dostal Markétu, ale když někdo dokončuje vejšku a má 36ti letého chlapa, tak se ten kluk muže přetrhnout a stejně je out ( ano do dneška z toho mam komplexy) a TIMHLETIM společnsot zrovna nepomáhá 14ti letej kluk je odsouzen k zániku nesmí prakticky NIC. Alkohol se mu zakazuje, cigarety .. ale bez občasnky ani hotel... prostě OUT.
Alespon se SVÝM zdravím by měl dělat co uzná za vhodné. Běžte se bodnout. Všichni.

P.S. Vživotě jsem neokusil cigaretu, nepiju a je mi přes 18... ->

Třeba v 16ti nepozvete holku na skleničk vina i když je to stylové , stejně by takovej kluk akorád přepočítval prachy, jestli mu to vyjde. Doufam, že jednou tahle společnot pořádně prochcípá.

Se*e mi dělení podle věku (ano zakomplexovanej) - ale cigarety,sport,alkohol,drogy to všechno by měla bejt starsto toho člověka od věku kdy bude chápat co je to rakovina apod.

Vždy mi s* když jsem jako malej nemohl nic, ani volit - tak jsem si protestně byl jednou odvolit v 18ti, vyškrtal tam ty nejkratší a nejhzčí jména...

Za práva dětí a zvířátek!!

Bud rád, že si děti sehnali prachy, jejich problém, že na chlast. Ale alespon je pravděpodobné , že se najde někdo s penězma kdo se za to pokusí někam pozvat nějakou holku :o), nějakou sladkou princeznu. Ne jako ja, kterej (online love) mohl tak maximalne udělat nějakou hezkou aplikaci (kterou nechtela spustit a ani ji to neslo nakonec) a on si ji v klidu tejden před tim koupil kolo...

STOP diskrimance dětí. STOP.
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 8. 2007 00:34

AZOR píše:Bylo mi 14 a mohl jsem se přetrhnout, abych dostal Markétu, ale když někdo dokončuje vejšku a má 36ti letého chlapao/quote]Hups, nedokážu si ani představit... Co vůbec ona na to?

oquote="AZOR"]Se*e mi dělení podle věku (ano zakomplexovanej) - ale cigarety,sport,alkohol,drogy to všechno by měla bejt starsto toho člověka od věku kdy bude chápat co je to rakovina apod.i/quote]Právě ses sám popřel... Nejdřív ti vadí dělení podle věku, vzápětí o věku opět mluvíš. A kdy to tedy podle tebe je? A jak bys to zanesl do právního řádu, aby to bylo kontrolovatelné a zároveň spravedlivé?

zquote="AZOR"]Vždy mi s* když jsem jako malej nemohl nic, ani volit - tak jsem si protestně byl jednou odvolit v 18ti, vyškrtal tam ty nejkratší a nejhzčí jména...j/quote]
A tohle ti tedy přineslo zadostiučinění??
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AZOR 4. 8. 2007 00:59

Ona na mě pochopitelně kašla .. ale to nechci rozbírat. .. alespon né ted a tady..

ad 2) nesouhlasim a nepopírem to "u člověka staršího od ěku kdy chápe.." - to nemluví nic o čísle, pokud někdo v 13ti usoudí, že i když rakovina neni fajn ale cigrareta mu za to stojí proč ne .. nešlo mi o věk jako číslo ale o rozum. někteří nedospěli ani v 30ti.

ad 3) To ne, ale stejně by si to měl člověk zkusit - a šel jsem z trucu a jestli mi to něco přineslo. Možná zkušenost jak to u voleb chodí (stejně tam už vickrat nepujdu)
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Čtenář

Odeslat příspěvekod 1NF1N1TY 4. 8. 2007 02:54

Vase nazory jsou sice pekny, v nekterych pripadech a spravny, ale...

Kolik z vas kourilo? Je lehke mluvit o necem, co clovek nikdy neprozil...

Zkusme se ponorit do vsedniho dne skolaka:

Cely den sedi ve skole, posloucha ucitele, ktery by snad ani nemel ucit. Proboha, proc na nas rve? Jak takovy clovek muze pracovat s detmi? A nakonec dostanu petku. To neni mozny, krevni tlak stoupa, ruce se tresou. Konecne zvoni, jde se domu. Jsem tak rozruseny, ze se musim sklidnit. Jdu do trafiky, jedny cigarety prosim. Tvarim se desne sebejiste, ovsem trafikantka chce udelat kseft, ani nemrkne a poda mi krabicku. Neni mi 18, nebudu kourit na ulici. Zalezu si nekam, zapalim si cigaretu, konecne klid, muzu se uvolnit a starosti volne plynou...

Pomalu jdu domu, nez tam dojdu, z pusy uz nic citit nebude... Horsi jsou ty ruce, ovsem rodice nekuraky, nenapadne cichat k rukam. Otevru dvere, odhodim aktovku a jdu na zachod, po zachode si samozrejme myju ruce, ovsem dnes trosku dukladne. Parada, uz nic neni citit :D Pozdravym rodice, hej mamy, dostal jsem petku... Vyslechnu si kazani, jak se malo ucim a ze tekhle to nejde. No jo mamy, tak si me servala, treba se ti po tezkym dnu v praci ulevilo, ja ti to nemam za zly... Vypadnu ven, zapalim si dalsi, starosti hodim za hlavu, na hadku s mamou klidne zapomenu. Jsem kurak, vstup do meho sveta...

Vratim se domu, sednu k pocitaci a vidim: Jak male deti shani cigarety? Ctu si tak vsechny komentare, detem do ruky to nepatri, nemely by se prodavat tak lehce, nici to zdravi...

Co v teto spolecnosti nenici zdravi? Co delate vy, kdyz se rozcilite? Zacnete rvat? Servete vase dite? Bouchnete do stolu? Ovsem co takovej 14ti letej kluk? Ma sanci na nekoho ve vzteku zarvat? Prijit za rodicema a prastit rukou do stolu? Zarvat si sproste? Ne damy a panove, dite takove prava nema... Jedine co mu zbyva je, potlacit v sobe vztek, nebo vyzebrat 20kc na neco dobryho, zavolat kamaradovy a koupit si krabicku cigaret na pul... Misto, kde sehnat cigarety bych vazne neresil. Konec koncu, v jedinem obchode, kde me neprodali cigarety, jsem si koupil vino :D

Thats all folks

PS: Je mi 16 a jsem kurak... Nicim si zdravi, ano, chapu to, beru to na vedomi, ovsem rakovina plyc se projevu po 250 tisici cigaret, takze pravdepodobne 12 let muzu kourit bez nasledku na zivote :D

Az vas priste vase deti vytoci, a vy je servete, ba dokonce umravnite nasilim, vzpomente si na me, na 16ti leteho kuraka, zapalte si cigaretu, na jednu stranu hrebicek do rakve, na druhou, krasne uklidneni v podobe blaha...
1NF1N1TY
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 4. 8. 2007 03:08

1NF1N1TY píše:hej mamy, dostal jsem petku...
tak za tohle bych ti dal sedum a pulku i s trema hvezdickama...

jinak vymluvy na to ze nekdo kouri kvuli petce se mi zdaj dost ubohy... petek mi zakovskou, informacnim systemem i rukama proslo uz dost a ani jednou jsem kvuli tomu nezacal kourit...

a najdi mi nekoho kdo si zapalil cigaretu kvuli petce...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 4. 8. 2007 07:37

at si klidne kourej ... dyt je to jejich zdravi a nejaky humanofili na pauze jim muzou bejt a jsou u zadku.. :D
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 4. 8. 2007 08:41

L.O.T.G. píše:
Najja píše:V 9. třídě to navíc hlídaj a když na to přijde, dělají testy na nikotin, takže už určitě koučit nebudu. Prů**r takových bombastických rozměrů mít nemusim.m/quote]

COŽE??? :shock: To jako prostě dojde někdo do školy dělat testy na nikotin? Jak se to provádí? Nestačilo by třeba říct, že odmítám ten test udělat?n/quote]No jako nevím jak se dělají, ale co vím, tak se říká, že vše (drogy, nikotin) poznáš z DNA z kořene vlasu. Je to místo, kde se vstřebávají nejdéle, ale minulý rok testy prováděli, jelikož škole bylo nahlášeno, že pár deváťáků kouřilo na autobusový zastávce...

Ale jen říkám, co jsem slyšela (a viděla - policajti v ředitelně)... Co se doopravdy dělo nevím... :roll:

quote]Nestačilo by třeba říct, že odmítám ten test udělat?u/quote]
Na tobě nezáleží, když řeknou rodiče, že ten test podstoupíš, máš smůlu...
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka