Odvykani koureni

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Chemist 27. 7. 2007 10:34

btw píše:Já bych to popsat dokázal, třeba po ránu, když jsem si potáhl tak jsem cítil jak mi nikotin začíná kolovat v žilách :D takový příjemný pocit. Řekl bych u takových prvních 3-4 cigaretách to člověk hodně pociťoval, pak se hladina nikotinu vyrovnala a ty pocity už tak intenzivní nebyly.

Pak jsem cigáro spojené s nějakou pohodovou situací - řízení auta, pokec někde v parku, hospoda, po jídle, nebo takové ty návštěvy "stav se na pokec, dáme cígo.. :D".. třeba ve stresu jsem si nikdy nezapálil, nebo třeba v nějaké vyplatější situaci.
l/quote]

Ne, ten pocit je zkrátka....no vždyť víš, osobně si myslím, že to prostě popsat nejde. Ten pocit je fakt...nepopsatelný.

Cígo = hospoda; přestávka v práci; venčení psa...
...jinak cígo fakt nemusím, ale když ráno v sedm vstávám a jdu venčit psa, tak si fakt zapálím, i když jinak ráno nekouřím, nechutná mi to.

nquote="JohnDellinger"]ohladom "cool" a "in" som mal asi povedat, ze som hovoril o dobach, ked som mal 15 rokov a v prvaku na strednej to este pre niektorych cool bolo. Aktualne informacie nemam, lebo s takto mladymi fajciarmi sa zvacsa nestretnem - ale zo sprav a navrhov novych zakonov v ramci unie aj statov samostatne to asi vela ludom uz tak cool nepride (ako si naznacoval).


Jo, no, tak jak říkám, jsem tu asi mladý ucho proti vám, ale je mi 19 a před třemi roky, co jsem kouřit začal, žebračil jsem u jiných a pak před rokem jsem si koupil svoji první krabičku :D ... no prostě už v té době to cool, in nebylo. Dokonce bych řekl, že se postoj ke kuřákům mění...k horšímu samozřejmě. Takže pak máš reklamu a tam se řekne, jak jsou kuřáci fuuuuuj atp, mladý lidi to viděj a pak to přejímaj. Je to možná fajn, aspoň nezačnou kouřit, ale svým způsobem mi jejich odmítavý postoj /k mé osobě/ vadí...jestli mi rozumíte ;)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 27. 7. 2007 12:22

jj, chapem. A mimochodom, az taky stary nie som, tiez mam 19 ;)
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chemist 27. 7. 2007 12:54

Trochu, i když jsem citoval tebe, to směřovalo víc ke Slonikovi ;)

Ale jinak...hezkej věk ;)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2007 15:23

No dobrá, jsem starej dědek ... :-D

Ten odmítavý postoj je dán dvěma protichůdnými faktory - mírou tvé ohleduplnosti a mírou (ne)tolerance okolí. Pokud budeš kouřit někde, kde se to třeba i smí, ale budeš tím obtěžovat své okolí, tak nebudeš vnímán zrovna dobře. To samé, když típneš cigáro a nastoupíš do narvaného autobusu. Další příklady si jistě představíš sám.

Na druhé straně jsou pak lidi, kterým říkám "militantní nekuřáci". Nejhorší je ta sorta, která využívá cigaretový kouř jako vítanou záminku k tomu se s někým pohádat. Typické je, že vlezou do kuřáckého kupé a začnou nadávat, že je tam nakouřeno a podobně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 7. 2007 16:20

Teď jsem si uvědomila, že už se vlastně nevysílaj reklamy na cigára, žejo?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 27. 7. 2007 17:08

jj, tabakova relama uz je zakazana pekne dlho.

EDIT: pytal som sa znameho, ktory robi v tabakovom priemysle - v platnosti to je od 31.7.2005
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2007 17:50

reklama na cigarety tuším nesměla být v televizi nikdy, zmíněné datum se týká billboardů a vlastně veškeré propagace mimo místo prodeje (noviny, časopisy, ...)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 27. 7. 2007 20:23

aquarkko píše:Teď jsem si uvědomila, že už se vlastně nevysílaj reklamy na cigára, žejo?,/quote]


Jo, a hlavně, když máš v trafice billboard s tabákovou reklamou, tak je na něm půlmetrovým písmem: "Ministerstvo zdravotnictví varuje: Kouření může zabíjet!"

:D

A hlavně, pokud sledujete F1, tak ani na formulích už nejsou reklamy (datace odkdy záleží podle země, kde se GP jede)....
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 27. 7. 2007 20:34

jj, ten datum sa tykal aj sponzoringu (napr. uz spominana F1).

Ohladom tabakovej reklamy - i ked nefajcim celkom sa mi z margetingoveho hladiska pacil projekt West a jeho "street" obaly na krabicky. Celkom dobry napad bol aj to, ze na letaciku napr. v trafike, su na obrazkoch tych krabiciek ciastocne prestriekane tie velke napisy o skodlivosti. (samozrejme na v spodnej casti letaku je aj upozornenie - ktore uz prestriekane nie je).
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2007 21:13

Chemist: plakáty jsou zakázané mimo místo prodeje. Parametry upozornění - barva (černé písmo, bílý podklad) text a procento celkové plochy které musí minimálně zabrat na plakátu jsou dány legislativou.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 27. 7. 2007 21:21

Slonik: No mně to je jedno, já se na ně stejně nedívám, ale prostě mě fascinuje, že Tě spíš než samotný plakát upoutá to velké černé písmo na bílém pozadí, že kouření může zabíjet.

Jinak teď po dva dny zkouším novou taktiku přestat kouřit...
...nekoupil jsem si zapalovač a když nemám zapalovač, tak nemám ani cigarety....já vím, že to je stupidní, ale paradoxně je to celkem účinné, sice si ho můžu kdykoliv koupit, ale ..... ;) :mrgreen:
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 7. 2007 21:54

Slonik píše:reklama na cigarety tuším nesměla být v televizi nikdy, zmíněné datum se týká billboardů a vlastně veškeré propagace mimo místo prodeje (noviny, časopisy, ...)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Hitman 28. 7. 2007 12:12

to aquarkko: Reklama ovplyvnuje kazdeho. Tvoj mozog podvedome prijma reklamu a potom ta znovu podvedome ovplyvnuje pri rozhodovani.
"Michael Jordan plays basketball. Charles Manson kills people. I talk. Everyone has a talent." - Nick Naylor
Mr.Hitman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 28. 7. 2007 12:19

Můj ne. Já se na telku nedívám a reklama na cigarety mě nezajímá, bo kouřím jedny a ty samé...
...i když teď už třetí den nikoliv ;)
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 7. 2007 12:44

nevim jestli mě ovlivnují reklamy, ale i kdyby byly v TV a všude kolem na cigarety tak stejně nezačnu kouřit... :eh

kvuli tomu že je ta reklama dobře barevná, nebo je na ní pěkná baba?? néé... Stačí když se podívam v hospodě do popelníku co tam klepou kamarádi za hnusny popel a představím si že něco takového mají v plících a vždycky mívají větší účet... :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků