Odvykani koureni

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MartinT 11. 9. 2006 15:36

mOus3fr0mh0us3 píše:
Alis píše:Já sem teda nikdy nekouřila(a odmítám to někdy zkoušet), ale kuřáci mi teda dost silně vaděj...a to i teď, když zakázali lidem kouřit např. na zastávkách, tak si stoupnou o kousek dál a tam začnou kouřit jednu za druhou....pro to bych taky vraždila!!! :twisted://quote]
Tak si mas stoupnout dal, kdyz ti to tak vadi.


A vubec co je to za postoj - to vychazi z principu ustupovani neradu a zlu. Nekurak uvolni misto na zastavce kurakovi, protoze mu vadi kour, chodci budou obchazet psi vykaly, kdyz jim vadi do nich stoupnout, ridicu budou uhybat ruznym silnicnim piratum, kdyz se nechteji nabourat, kdyz mi bude vadit, ze jsem svedkem prepadeni, otocim se na druhou stranu a kdyz mi bude vadit, ze me vykradli, tak doma priste uz nic mit nebudu, aby me to tak nevadilo.

Opravdu, skvely pristup!! :oboze
MartinT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ghoster 8. 10. 2006 19:49

MartinT píše:
mOus3fr0mh0us3 píše:
Alis píše:Já sem teda nikdy nekouřila(a odmítám to někdy zkoušet), ale kuřáci mi teda dost silně vaděj...a to i teď, když zakázali lidem kouřit např. na zastávkách, tak si stoupnou o kousek dál a tam začnou kouřit jednu za druhou....pro to bych taky vraždila!!! :twisted://quote]
Tak si mas stoupnout dal, kdyz ti to tak vadi.


A vubec co je to za postoj - to vychazi z principu ustupovani neradu a zlu. Nekurak uvolni misto na zastavce kurakovi, protoze mu vadi kour, chodci budou obchazet psi vykaly, kdyz jim vadi do nich stoupnout, ridicu budou uhybat ruznym silnicnim piratum, kdyz se nechteji nabourat, kdyz mi bude vadit, ze jsem svedkem prepadeni, otocim se na druhou stranu a kdyz mi bude vadit, ze me vykradli, tak doma priste uz nic mit nebudu, aby me to tak nevadilo.

Opravdu, skvely pristup!! :oboze


souhlas, dobrý přirovnání... :)
Ghoster
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghoster 8. 10. 2006 19:51

Kouření sem propadl o prázdninách před devátou třídou, rok nato sem si řekl že je to pouze hnusnej zlozvyk. Prostě sem si řekl že přestanu a podařilo se, od té doby sem neměl ani jednu cigaretu. Nyní kuřáky nemám rád, bohužel řada přátel patří mezi kuřáky, takže sem neustále v kontaku s kouřem.

jinak co říkáte na cenu cigaret??
Ghoster
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 25. 7. 2007 16:33

Já s tím seknul po cca 10ti letech a 20+ cigaret denně. Bylo to ze dne na den, stačí chtít. První dny byly nejhorší, po měsíci už celkem v pohodě a ted je to asi dva roky a pohoda a při dnešních cenách jsem i rád a taky se mi líp chodí do schodů :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 7. 2007 18:20

Nekouřím od poloviny května. Doufám, že je to napořád. Přeci jen po dvaceti letech, v poslední době 40-80 cigaret denně se nejen podepisovalo na kondici, ale dělalo i pěkný vítr v peněžence. První týden mi pomohla nemoc, kdy nebylo na cigáro ani pomyšlení a pak určité odhodlání a tlumení abstinenčních příznaků pastilkami Niquitin.

Momentálně spotřebuju tak 5-6 pastilek denně, což je přijatelných necelých 40,-/denně (oproti cca. 200,- až 250,-, které jsem dal za cigarety).

Vidím i další spoustu pozitiv - zcela samovolně jsem poměrně výrazně omezil koření a sůl, více si vychutnám dobré víno, celkově se cítím lépe. Ušetřené peníze jsem investoval do hodně dobrých botiček na znovuobjevené běhání a kus i do nové digitální zrcadlovky.

Peníze by sice neměly být hlavní motivací, ale přeci jen představa roční úspory více než 70.000,- není úplně špatná :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hubert Máchaně 25. 7. 2007 18:25

při odvykání sem použil inteligentní plastelínu
Miluju lidi a je se mnou děsná švanda
Hubert Máchaně
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 25. 7. 2007 19:58

Jeden znamy daval 2 kabicky denne a prestal fajcit zo dna na den. Dozvedel sa totiz ze jeho najlepsi kamarat (tiez fajciar) dostal rakovinu jazyka, ustnej dutiny... a ze mu davaju 2 mesiace. to bolo tak pred 10 rokmi a od vtedy na cigaretu ani nepomyslel.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 25. 7. 2007 20:07

JohnDellinger
podobne poznam bratranec fajcil od velmi skoreho veku ale velmi rychlo ho to aj preslo ked mu mama umrela na rakovinu dychacich ciest
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 7. 2007 20:44

Slonik píše:Vidím i další spoustu pozitiv - zcela samovolně jsem poměrně výrazně omezil koření a sůl, více si vychutnám dobré víno, celkově se cítím lépe. Ušetřené peníze jsem investoval do hodně dobrých botiček na znovuobjevené běhání a kus i do nové digitální zrcadlovky.

Peníze by sice neměly být hlavní motivací, ale přeci jen představa roční úspory více než 70.000,- není úplně špatná :-D./quote]

chválím :tleskani , tohle se pěkně četlo... :wink: 8)
takových lidí kdyby bylo víc, jak je na tom světě krásně :) měli by si z tebe vzat příklad
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 7. 2007 23:03

MarkFX: děkuji za pochvalu ;-)

taky mě hrozně baví, že nejsem nervózní z toho, že docházejí cigára a není je kde koupit, že se budu delší dobu vyskytovat v místě, kde se kouřit nesmí, že mi *****í oblečení a že prostě závislost mizí. Na druhou stranu mi nedělá problém pobývat v místě kde se kouří. A velmi oceňuji, že mí přátelé se začali dobrovolně omezovat a dokonce se mě i ptají, jestli mi nevadí, že budou kouřit u stolu, kde sedím.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 7. 2007 23:23

přesně... ty výhody a přednosti bych líp vyjmenovat nedokázal...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 7. 2007 23:54

Mě baví, že mě nebolí u srdce, dejchám dobře, nebejvá mi špatně, *****ím, nemusím si připadat trapně, když jdu někam s nekuřákem...atd. atd. Peníze...trošku ušetřím, to jo, ale ani předtím jsem za to moc neutratila.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 26. 7. 2007 11:22

V současné době tedy osobně znovu kouřím :? a kvůli deptající práci nemám ani potřebu přestat, ale přesto .... přestanu a tím jsem si skoro jist, protože to prostě dokážu.
Osobně si dávám třeba měsíční pauzy, tak jednou do půl roka, vyplňuju je žvýkačkama (jakékoliv) a zvykl jsem si i celkem cumlat takové ty dřevěnné špejle.
Takže...až dopracuju a půjdu tam, kam půjdu, tak to udělám takhle. Doufám....
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 26. 7. 2007 11:32

jsem přestala před 3 rokama. po operaci žlučníku jsem si prostě řekla dost a dodržuju to :wink: nj, ale když mám nervy, tak si ještě jednu cigaretu dám.. ted mám taky chuť, ale neodvážim si koupit krabičku :D přítel by mi ji zabavil :mrgreen:
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 7. 2007 11:37

Kirkwood: Tak to v podstatě nemáš závislost. Já ano, takže jediná cigareta by mě hodila zpátky a do měsíce bych byl na své obvyklé spotřebě ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků