Čaj

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 21. 3. 2011 20:25

Hlavně že chutná ;-) Já třeba nedám dopustit na PIGI čaj, tedy za předpokladu že je v něm i rum nebo aspon citron :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.ro 3. 4. 2011 16:41

Čaj je príma u mě vede například Yogi ale co třeba takové kafe ????? :D
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 4. 4. 2011 21:11

vidíš, je tady kafe-topic vůbec? :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 5. 4. 2011 18:21

Já jsem nedávno přestoupil na ten luxusní černý čaj, který se prodává v hypermarketech v balení 100 ks/15 Kč. Mohu vřele doporučit, výhoda je v tom, že nezáleží na značce, všechny čaje ve stejné cenové relaci totiž chutnají stejně! :tleskani
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 5. 4. 2011 19:44

hnusně...
Takhle jsem pil v práci pigi čaj a po nějaké době jsem nepoznal, kdy je správně vylouhovaný. Jednou jsem měl pocit, že to jen obarvilo vodu a jindy tu hořkost nezakryl ani cukr. Nic mezi tím.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkl12 14. 4. 2011 15:56

Asi tak.A chtěl bych se zeptat má někdo zkušenosti s mícháním le Touaregu? Myslím přidávání máty apod.
majkl12
Čtenář

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 22. 4. 2011 19:41

Osobně dávám přednost čaji zelenému, volně sypanému, žádné smetí v sáčku. Je trochu starost s přípravou, tedy sítko a nezalévat vodou vařící, nechat vodu vychladnout asi na 80 celsiů a nechat tak 5 min. louhovat a lze takto stejnou dávku louhovat i dvakrát. Barva nic moc, ale jde o chuť a o další antioxidační účinky v organismu. Výrazný zdravotní účinek má tak deset šálků denně, závislost stejná jako třeba na cocacole.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 4. 2011 06:45

A to prokládáš krkovicí či klobásama... :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 23. 4. 2011 18:44

Nee, to by rozbilo chuť čaje, grilovanou krkovičku nebo klobásky hasím zpravidla červeným vínečkem, právě jsem otevřel Merlot, tak na zdraví, střízlivé nás nedostanou.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2011 19:05

Čaje si dávám - různé, klidně i bylinkové ... když je chuť, či potřeba :-)

V poslední době hodně popíjím Earl Grey od Teekanee ... výborný je i s rumem, citronem, cukrem a troškou jahodového sirupu :love: :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.ro 11. 5. 2011 11:50

momentálně u mě vede čaj z maroka oni tomu říkaí Berber whisky :D je to zelený čaj z mátou mocně oslazený :) ten dokáže osladit den :-))
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 2. 6. 2011 16:42

krtenek píše:Jaký pijete čaj? Kde ho kupujete? Kolik ho denně vypijete (nejste-li už náhodou závislí)?

Zeleny a cerny + Pu-erh. Ovocne caje ne e. To neni caj.
Kupuju jak kdy a jak kde. Vetsinou ve specialkach nebo v Nemecku.
Pytlikove caje zrovna nemusim, sypany je sypany. Jedinou vyjimkou je Messmer. To jsou celkem dobre caje ac pytlikove.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkl12 19. 6. 2011 16:31

Earl Grey je výborný čaj , je to od Ahmad Tea.Já to balení mám v sáčku je jich tam asi 100 a i když je pytlikový je velmi kvalitní.Roztrhl jsem sáček a jsou v něm krásné dlouhé lístky a ta chuť nepopsatelná , zvlášť s mlékem.
Zato Pu-erh chutná jako bahno v tom si nemůžu pomoc
majkl12
Čtenář

Odeslat příspěvekod JSzu 19. 6. 2011 17:11

Zkousel jsi Pu-Erh s cukrem nebo medem? U toho bych rekl ze je ta chut nepopsatelna...
JSzu
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clone 8. 2. 2012 11:07

Pigi je klasika, ale nikdy ho nespravím jak babička, ideál s citrónom, cukrom

-- 8. 2. 2012 11:10 --

Tak určite siahnite po sypanom čaji, i keď cena, príprava a časová náročnosť je to kvôli čomu si každý spraví v konvici za 3 min sáčkový.
Everyday is a fun day
clone
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků