Čokoláda jako droga?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Vincent 10. 5. 2006 15:47

určitě na ní člověk může bejt závislej :) Sám si neumím život bez čokolády předtavit :) ne že bych ji konzumoval nějak ve velkým ale občas si ji dopřeju :)
Vincent
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 10. 5. 2006 16:09

jasne, jako prase...

inak zavislost mozu sposobovat aj napr sampony. mas lupy, kupis sampon, pouzivas, po case lupy nemas. povies si fajn, prestanes pouzivat a zase lupy mas. proste teraz uz ked ho nebudes pouzivat tak sa ti budu vytvarat lupy.

to som len pocul takze prr ludia s lupinami :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 10. 5. 2006 20:11

tak to je ma jedina droga :mrgreen: kazdy den alespon tabulku. Posledni dobou zeru jen nutelu :mrgreen:
Adam Bernau
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 5. 2006 02:28

Na čokoládě opravdu závislost vzniká.

Jsou v ní totiž obsaženy alkaloidy - nejdůležitější je theobromin (cca. 200 mg v tabulce) a též kofein (cca. 25 mg v tabulce). Kromě nich obsahuje čokoláda také fenyletylalanin. Tento příbuzný amfetaminů má euforizující účinky. Mimo jiné si ho produkuje i lidské tělo, jeho hodnoty se zvyšují například při zamilovanosti.
Další důležitou vlastností čokolády je, že je sladká. Sacharidy způsobují vyplavování hormonu serotoninu (tzv. hormon radosti).

Podobná závislost jako na čokoládě může vznikat třeba i na sýru. Tam je to zase způsobeno vysokým obsahem kaseinu (bílkovina obsažená v mléce), který se v těle metabolizuje na látky příbuzné morfiu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frissone 21. 8. 2006 17:09

mnaaam bilo-mlecne aerooo
Frissone
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 8. 2006 17:20

Jo jo, taky sem na ní docela závislej :)
anonymni

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 8. 2006 17:29

Nejhorší je asi oříšková, protože ořechy mají taky nějaké prapodivné účinky.
Lískové ořechy:
Jsou velmi prospěšné při neurózách, nervovém a fyzickém vyčerpání, pro zlepšení paměti a k uklidnění.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 15:14

samozřejmě závislost; osobně v poslední době vyhledávám kusy s čím dál vyšším obsahem kakaa, zatím jsem skončil na 70% lindtce - to už je celkem maso...:-)
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2006 15:18

dushanski píše:samozřejmě závislost; osobně v poslední době vyhledávám kusy s čím dál vyšším obsahem kakaa, zatím jsem skončil na 70% lindtce - to už je celkem maso...:-)"/quote]
Co teprve tak 95% :mrgreen: To nejde už jíst... 70% hmmm dal bych si :) To je moje oblíbená :P :P
anonymni

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 15:27

95% si nedokážu představit:-)...víš, co je zajímavý? Až donedávna jsem nebyl schopnej jíst jinou než mléčnou, nějak se mi časem mění chutě; nejen u čokolády, taky už nesnesu sladký pivo a z mé oblíbené odrůdy vína veltlínské zelené se přesouvám na ryzlink a burgundské...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2006 15:36

95% Mno, to nejde jíst na posezení jako ostatní čokolády.. To je tak jednou za čas ten jeden kousík :)

No hele mě se taky mění chuťě... Dřív sem whisku nemohl ani cejtit a tedka jenom Whiska :) :) Ale s mírou samozřejmě :) ale začínám jíst i zeleninu a tak co mi dřív nechutnalo :hm :)
anonymni

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 16:01

whisky a zelenina, obojí je na zdravý životní styl, budeš dlouho zdráv...:-)..btw. u whisky preferuju black&white...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2006 16:18

:) Já bud Jamesona nebo Tullamorku :)


black & white sem ještě neměl, nemůžou soudit :) Ale dávám raději přednost skotským a irským před americkýma :)
anonymni

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 16:26

black&white je klasická skotská, jedna z nejstarších, má na etiketě černýho a bílýho teriéra - jeden z nich je skotskej a ten druhej mi teď vypadl...:-)
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2006 17:00

Jo už vím která, ale tu jsem neměl :( Musím to brzo napravit :P :P
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků