Čokoláda jako droga?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod reset 23. 5. 2005 12:15

Často se o tom mluví - prý obsahuje některé návykové látky. Co myslíte?
reset

Odeslat příspěvekod Daft 23. 5. 2005 12:24

Určitě, protože jsem závislý :)
Daft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M. 23. 5. 2005 12:53

Jasne, proc ne. Muze byt kafe ap.
M.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 5. 2005 13:17

Co já vím tak kakaové boby se také používájí jako afrodisiakum
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mývalice 23. 5. 2005 17:37

reset píše:Často se o tom mluví - prý obsahuje některé návykové látky. Co myslíte?m/quote]

Jo. A nejlepší je čokoláda s celými lískovými oříšky a nebo ořechy v čokoládové polevě. Místo ořechů snesu i mandle.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod Killer123 23. 5. 2005 18:20

Ja sem na cokolade prakticky vyrost:) Prej ma i dobry zdravotni a uklidnujici ucinky....Droga muze bejt prakticky cokoli na co si clovek zvykne, takze to bych neresil-nevic v tomhle pripade to muze bejt i docela prijemny, pokud se clovek nevyzere:)
Killer123

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 24. 5. 2005 01:32

Jo stat se zavislej muzes na hodne vecech cola a i cokolada.. je toho vic
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod shelly(smazano) 25. 5. 2005 19:57

jj čokoládu miluju nejlíp studentskou pečeť :D
***shelly***
shelly(smazano)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a 25. 5. 2005 22:22

obsahuje budive aminy (nieco ako amfetaminy), ale v tak malom mnozstve ze skutocna zavislost sa vylucuje
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lemur 26. 5. 2005 14:22

Cokolada obsahuje alkaloid theobromin, ktery je chemicky pribuzny kofeinu, ale narozdil od nej jsou jeho ucinky velmi mirne, trvaji relativne dlouho a maji celkovy povzbuzujici efekt na psychiku - hlavne dokazi zlepsit naladu. To, aby vyvolaval fyzickou zavislot, je vzhledem k jeho vlastnostem a nizke koncentraci temer nemozne. Ale vznik psychicke zavisloti vzhledem k jeho vlastnostem nejde vyloucit, ale urcite je mene pravdepodobna nez treba u kavy.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 26. 5. 2005 15:42

Ano, je návyková. Vím to z vlastní zkušenosti...
Petr_Novak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a 29. 5. 2005 07:51

Petr_Novak píše:Ano, je návyková. Vím to z vlastní zkušenosti...t/quote]

ale to je psychycka zavislost a ide lahko prekonat :o
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bigdoc 29. 5. 2005 09:20

a píše:ale to je psychycka zavislost a ide lahko prekonat :o

Broučku, každá závislost je psychická, i tvrdé drogy jsou psychickou závislostí. Tvoje fyzis, jako jsou svaly, nohy a ruce žádnou závislost mít nemohou.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 29. 5. 2005 09:31

bigdoc píše:
a píše:ale to je psychycka zavislost a ide lahko prekonat :o

Broučku, každá závislost je psychická, i tvrdé drogy jsou psychickou závislostí. Tvoje fyzis, jako jsou svaly, nohy a ruce žádnou závislost mít nemohou.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bigdoc 29. 5. 2005 11:00

a píše: neurazaj. chrobacikom ma mozu volat iba zeny (mlade pekne a inteligentne :)

podla toho co som pocul, drogy vyvolavaju zavislost aj na biologickej urovni (jednoduho si organizmus nane zvykne, zacne ich pouzivat vo svojom fungovani a ked sa vysadia, zacinaju mu chybat. samozrejme casom si od nich zasa odvykne)

Sorry s tím broučkem, myslel jsem to laskavě :). S tou závislostí na biologické úrovni: to ještě nevylučuje závislost psychickou (i mozek je součástí "biologie" člověka). Na druhé straně i ta naše čokoláda může docela dobře vyvolávat onu, jak říkáš, biologickou závislost - tedy jisté orgány v těle člověka se jí mohou dožadovat, odezva jde do mozku, a člověk si o ni pak řekne.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vincent 10. 5. 2006 16:47

určitě na ní člověk může bejt závislej :) Sám si neumím život bez čokolády předtavit :) ne že bych ji konzumoval nějak ve velkým ale občas si ji dopřeju :)
Vincent
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 10. 5. 2006 17:09

jasne, jako prase...

inak zavislost mozu sposobovat aj napr sampony. mas lupy, kupis sampon, pouzivas, po case lupy nemas. povies si fajn, prestanes pouzivat a zase lupy mas. proste teraz uz ked ho nebudes pouzivat tak sa ti budu vytvarat lupy.

to som len pocul takze prr ludia s lupinami :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 10. 5. 2006 21:11

tak to je ma jedina droga :mrgreen: kazdy den alespon tabulku. Posledni dobou zeru jen nutelu :mrgreen:
Adam Bernau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 5. 2006 03:28

Na čokoládě opravdu závislost vzniká.

Jsou v ní totiž obsaženy alkaloidy - nejdůležitější je theobromin (cca. 200 mg v tabulce) a též kofein (cca. 25 mg v tabulce). Kromě nich obsahuje čokoláda také fenyletylalanin. Tento příbuzný amfetaminů má euforizující účinky. Mimo jiné si ho produkuje i lidské tělo, jeho hodnoty se zvyšují například při zamilovanosti.
Další důležitou vlastností čokolády je, že je sladká. Sacharidy způsobují vyplavování hormonu serotoninu (tzv. hormon radosti).

Podobná závislost jako na čokoládě může vznikat třeba i na sýru. Tam je to zase způsobeno vysokým obsahem kaseinu (bílkovina obsažená v mléce), který se v těle metabolizuje na látky příbuzné morfiu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Frissone 21. 8. 2006 18:09

mnaaam bilo-mlecne aerooo
Frissone
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lukasoj 21. 8. 2006 18:20

Jo jo, taky sem na ní docela závislej :)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 8. 2006 18:29

Nejhorší je asi oříšková, protože ořechy mají taky nějaké prapodivné účinky.
Lískové ořechy:
Jsou velmi prospěšné při neurózách, nervovém a fyzickém vyčerpání, pro zlepšení paměti a k uklidnění.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 16:14

samozřejmě závislost; osobně v poslední době vyhledávám kusy s čím dál vyšším obsahem kakaa, zatím jsem skončil na 70% lindtce - to už je celkem maso...:-)
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 22. 8. 2006 16:18

dushanski píše:samozřejmě závislost; osobně v poslední době vyhledávám kusy s čím dál vyšším obsahem kakaa, zatím jsem skončil na 70% lindtce - to už je celkem maso...:-)"/quote]
Co teprve tak 95% :mrgreen: To nejde už jíst... 70% hmmm dal bych si :) To je moje oblíbená :P :P
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 16:27

95% si nedokážu představit:-)...víš, co je zajímavý? Až donedávna jsem nebyl schopnej jíst jinou než mléčnou, nějak se mi časem mění chutě; nejen u čokolády, taky už nesnesu sladký pivo a z mé oblíbené odrůdy vína veltlínské zelené se přesouvám na ryzlink a burgundské...
dushanski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 22. 8. 2006 16:36

95% Mno, to nejde jíst na posezení jako ostatní čokolády.. To je tak jednou za čas ten jeden kousík :)

No hele mě se taky mění chuťě... Dřív sem whisku nemohl ani cejtit a tedka jenom Whiska :) :) Ale s mírou samozřejmě :) ale začínám jíst i zeleninu a tak co mi dřív nechutnalo :hm :)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 17:01

whisky a zelenina, obojí je na zdravý životní styl, budeš dlouho zdráv...:-)..btw. u whisky preferuju black&white...
dushanski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 22. 8. 2006 17:18

:) Já bud Jamesona nebo Tullamorku :)

black & white sem ještě neměl, nemůžou soudit :) Ale dávám raději přednost skotským a irským před americkýma :)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 8. 2006 17:26

black&white je klasická skotská, jedna z nejstarších, má na etiketě černýho a bílýho teriéra - jeden z nich je skotskej a ten druhej mi teď vypadl...:-)
dushanski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 22. 8. 2006 18:00

Jo už vím která, ale tu jsem neměl :( Musím to brzo napravit :P :P
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 22. 8. 2006 20:37

dushanski píše:whisky a zelenina, obojí je na zdravý životní styl, budeš dlouho zdráv...:-)..btw. u whisky preferuju black&white...i/quote]

:oboze no to je dobře být dlouho zdráv,ale co když nakonec člověk umře zdravej,to musí naštvat.Tělo má jít do hrobu zhuntovaný. :mrgreen:
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ewing 22. 8. 2006 20:39

ale v 40tke?
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MartinT 11. 9. 2006 17:02

Navykova muze a z principu je kazda biologicky aktivni latka. Zalezi jen na intenzite, dobe expozice a individualnich dispozicich jedince. Byla zaznamenana zavislost podobna zavislosti na drogach treba i na cukru nebo na vitaminu C.
MartinT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marv89 21. 4. 2015 07:35

Jasně, že může být čokoláda droga:) Třeba taková čokoláda Lindt, po té se můžu utlouct.
Naposledy upravil MgX dne 7. 5. 2015 21:26, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn reklamní link.
marv89
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 4. 2015 19:39

U mna navykova nieje. niekedy jem viac, niekedy dlhe mesiace nic.
Samotna mi nechuti.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 22. 10. 2015 10:16

MartinT píše:Navykova muze a z principu je kazda biologicky aktivni latka. Zalezi jen na intenzite, dobe expozice a individualnich dispozicich jedince. Byla zaznamenana zavislost podobna zavislosti na drogach treba i na cukru nebo na vitaminu C.
Slysel jsem i o takzvany "hádvaó". Zavislost na tom je velmi silna a clovek pry nevydrzi vic, nez par dnu, aniz by si aspon trosku neslehnul. A narozdil od pomerne bezpecneho vitaminu C, ktery pri predavkovani vyloucis moci, tak se timhle muzes predavkovat az k smrti....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 10. 2015 10:31

Tak návykový může být třeba i sýr či mléko. Trávením kaseinu (hlavní mléčná bílkovina) vznikají látky, jejichž účinky jsou stejné jako u opiátů (tzv. kasomorfiny).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert