Velmi dobré pití: portské, whiskey, koňak...

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod SeanX 20. 5. 2005 14:55

Není alkohol jako alkohol. Znalci pohrdají běžnými lihovinami a vybírají mezi prémiovými typy a značkami. Zatím se mezi ně rozhodně neřadím, ale kvalitní portské nebo i destilát dovedu v restauracích ocenit.

Jak jste na tom vy? Jde vám o kvalitu, kvantitu nebo cenu?

Obrázek
SeanX

Odeslat příspěvekod František koudelka 20. 5. 2005 18:10

čůčo
Když myslíte, teda...
Do počtu, jako, myslíte, teda?
Tak, jestli, jako, myslíte,
že v zájmu celku snad...
Tak já bych to, teda, do počtu...
Kdyby to radši vzal někdo jinej.
František koudelka
Čtenář

Odeslat příspěvekod Já Osobně 20. 5. 2005 19:00

Pil jsem drahé patoky, ale i chutnou whisk(e)y z diskontu :wink: Ale stejně je pivo nejlepší :mrgreen:

Já Osobně 8)
Já Osobně
Čtenář

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 03:09

No pri takovychto pitích dbám na vyber a s tim spojenou cenou a kvalitu. Na Kvantitu ani tak ne.
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 5. 2005 06:36

Kamarád mi přivezl vloni z Francie báječnou věc - Chateau de Mille 1996
http://www.chateaudemille.fr/r2_public/r2-2_an/r2-2-2_vins/r2-2-2-1_detail/f2-2-2-1.cfm?i_prod=35&i_categ=0

Báječné, skvělé, neodolatené. A za 11,80 Eur ani ne moc drahé :-)
Bohužel jsem nenašel žádného prodejce, který tohle vínko u nás nabízel.

Update: 27.12.2005 - už za ní chtějí 14,00 EUR :-(
Naposledy upravil Slonik dne 27. 12. 2005 16:42, celkově upraveno 1
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod bigdoc 21. 5. 2005 07:45

Jde mě alespoň o určitou míru kvality - cenu pak (chtě nechtě) respektuji. Levné pití, viz levné lihoviny a levné víno bych nepil nejen z důvodu, že je to hnusné, ale taky, že už to *****í poškozením zdraví.

U vín je ale rozpoznání kvality dost těžké - pokud to člověk nedělá soustavně, tak hodně těžko pozná, jestli je víno dobré nebo ne, pokud ovšem nemá nějakou úplně zásadní vadu až k nepitelnosti.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 21. 5. 2005 19:44

No pokud ti chutna tak je dobre. Pokud ti nechutna tak nestoji za to ho pit. Asi takhle to rozlisuju ja. Ve vine se nijak nevyznam ale u nekterych staci ochutnat a clovek ma chut to okamzite vyplivnout. U nekterych si naopak posmakne.
Jinak nejradsi piju Tullamore Dew. Akorat ta cena by mohla byt nizsi.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq 22. 5. 2005 22:17

Mě je po laciném pití zle, ale nevím proč :mrgreen:
Jinak mám rád, ne že bych to pil po flaškách, Smirnoff, Four roses, Beefeater a Modrého portugala, ale nepohrdnu ani jinými :)
mareq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Genetic 23. 5. 2005 16:34

Já už chci pěkně dlouho ochutnat Hennessy. Neměl někdo?
Genetic
Čtenář

Odeslat příspěvekod TD 24. 5. 2005 15:33

bigdoc píše:pokud ovšem nemá nějakou úplně zásadní vadu až k nepitelnosti.e/quote]

Co je pro "trochuznalce" až nepitelné, po tom "lumpenproletariát" sáhne jako po skorolahůdce.
TD

Odeslat příspěvekod Asspenn 24. 5. 2005 20:50

"lumpenproletariát" jde po kvantitě :-)
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 27. 12. 2005 15:25

Z toho drazsiho pouze Absolut Vodku nebo Sandeman... Jinak Starobrno to jisti : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod 2Pix 27. 12. 2005 16:07

kdyz je "jooo velka chut" .. tak bud Chivas Regal - 18yrs - Special Reserve ... nebo Johnie Walker - Blue Label :-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 27. 12. 2005 17:58

Ja mam rad irskou whisky.... jinak jinou ani moc nepiju :) a konak vubec :)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 12. 2005 18:20

Irskou ani moc nemusím. Ale takový Gin ... třeba Beefeater Crown Jewel, 50% s kapkou citronové šťávy ... mňam ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Malkovich 28. 12. 2005 09:05

Piju málo a zásadně tuzemské výrobky.
Co takhle archivní slivovici Jelínek ročník 1986 . :mrgreen:
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Nadšenec

Odeslat příspěvekod btw 23. 3. 2006 18:55

Mám rád dobrou slivovici, jinak tulamorku - podle mě jedna z nejlepších irských whisek :idea:
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 12. 2006 20:22

tak mě teď nejvíc jede:

1) Irská Tullamore Dew
2) Skotská Ballantines
3) České víno (Rulandské šedé 2004 Mádl, Cabernet Sauvignon 2005 Mikulov)
4) České pívo a to -> Gambrinus 10°
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 25. 12. 2006 21:11

Fuck8r píše:4) České pívo a to -> Gambrinus 10°1/quote]
No fuj :) To je jediny dobry v Druzbe, pac ho tam maj nepasterovany (jako v jediny hospe). Ale jinak nic moc...Zajdi nekdy k Jeffoj na Zubra :) to je pivo dobry :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 12. 2006 21:14

hele za chvíli (cca ve 21,00) jdu do Rally Baru na Tullamorku nebo po dlooouché době Pívo - ještě nejsem rozhodnut - z finančního hlediska je to jednoznačně Pívo ale zase ta chuť tý Whisky :o :-P

a teď mě jedna z mejch holek přesvědčuje že mám jít do Sklípku !!! se po*rala ne ?! vždyť tam jsou jen starý notoři a hulej tam jako swině ! :o :?
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 25. 12. 2006 21:38

Jen di do Sklipku, to je preci podnik ty nejvyssi kvality! :D Tsk to uz je moc, kdyz !holka! te tam nuti jit :mrgreen:

Di do rallycka a dej si pivko :) to je moje doporuceni :) V rallycku me i ten Gambac docela chutna...a hlavne to je nejvic pohodovej podnik :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 12. 2006 11:54

Tak jsem si dal:

Tullamore Dew (8x) ... 10/10 (naprosto dokonalé, nemám co vytknout, holka se toho napila a udělala blééééé :? ... WTF :shock: :?: :!: )

Jagemajstra (holka - jenom jsem si cucnul) ... 2/10 (bléééé :? ... a holka na to mňam ... WTF :shock: :?: :!: )

Zelenou (8x) ... WTF :shock: :?: :!: ... 0/10

takže asi tak no :D
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Louis 26. 12. 2006 13:35

jo jo,to musí být luxus! Ale jak říkam já PIVO je PIVO :wink:
:-)
Louis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blino 27. 12. 2006 20:51

lacny alkohol nemusim...skor mam radsej ten zlaty stred=nie lacny ale kvalitnejsi alkohol ako napr. Absolut Vodka alebo Olé Tequila - vlastne ja pijem iba tieto dva druhy alkoholu :twisted:

a sem tam aj vino, ale to uz musi byt skutocne nieco vynimocne kedze ho nedokazem patricne ocenit napr. 10 a viac rocne Portske alebo Tokaj
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lukasoj 25. 2. 2007 12:38

Tak tak levnej chlast taky nemusím. Prostě když jdu do hospody a nemám peníze tak si raděj dám Bonaqu než něco co by mi nechutnalo a bylo to levné. A i když peníze mám, tak max 1-2 panáčky obvykle Irské Whiskey :) Víc ne, pak už to leze moc do penez :)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Freebitch 25. 2. 2007 18:56

Podle chuti ,nekdy si dam Jacka D. nebo Jim Beam
Nokia 6288 + Nokia 6300
Freebitch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 2. 2007 19:30

jannnn píše:...Zajdi nekdy k Jeffoj na Zubra :) to je pivo dobry :)

kde to sakra je ???
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod btw 25. 7. 2007 17:10

IcemanCZ píše:Ja mam rad irskou whisky.... jinak jinou ani moc nepiju :) a konak vubec :)

Já taky, třeba Tullamore nebo Jamesona, mňam :)
btw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 25. 7. 2007 17:54

btw: jojo Tullamore je dobrá, troufám si říci, že z těch levnějších whisek i nejlepší ;)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 7. 2007 19:55

Jelikož jsem konzumaci panáků omezil na naprosté minimum (průměr tak 1/měs) dávám si ve své oblíbené hospůdce to nejlepší co tam mají. Aktuálně je to Henessy - a musím říct, že mi celkem chutná :-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod suk 25. 7. 2007 21:15

Kvalitni nekvalitni, snad po vsem hazim...
Akorat zelena se mnou nic nedela, mimo toho ze mi zalepi hubu jak je to sladky, zkousel jsem i metaxu, neni to spatny ale nemam moc rad tvrdej tak to radsi nebudu zkouset... pivko je pivko...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 7. 2007 21:19

No jelikož už téměř nepiju, tak je mi to jedno :) Kdybych se nemusela ale koukat na cenu, tak asi mojito :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Lukasoj 25. 7. 2007 21:27

aquarkko píše:No jelikož už téměř nepiju, tak je mi to jedno :) Kdybych se nemusela ale koukat na cenu, tak asi mojito :wink::/quote]
no mňami, mojito to mi strašně zachutnalo a občas si ho dám :)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lukecz 25. 7. 2007 23:41

Zmíníl tady někdo slivovici? :mrgreen: Že whisky ...tfuj, pít předestilované zrní (ječmen,kukuřice), copak sem slípka? :lol: :lol: :mrgreen:
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 7. 2007 23:47

Aquarkko: ano, to je dobrá volba. Mojitem jsem se nalejval den po dobrání antibiotik. Jednalo se samozřejmě o Virgin Mojito, tedy nápoj bez alkoholu a musím říct, že i to bylo hodně dobré.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod aquarkko 26. 7. 2007 00:51

No, nealko mojito je snad ještě lepší :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod M. 26. 7. 2007 01:14

Portske a vseobecne velmi sladka vina nejsou moc dobra.

Whisky a konak jsou super, dobrou vodkou nepohrdnu, tequila je o nicem, nejvice piju vino.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod btw 26. 7. 2007 02:11

Lukecz píše:Zmíníl tady někdo slivovici? :mrgreen: >/quote]

Jasně :D
btw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 26. 7. 2007 18:57

Dobré portské je lahůdka....tím nikdy nepohrdnu, s whiskey je to horší (předevčírem jsem jednu pila a nijak zvlášť mi nechutnala)....úplně nejlepší je tvrdý alkohol v něčem nealkoholickém popř. hodně slaďoučkém (třeba čupíto - mňam).
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 26. 7. 2007 18:58

michee: tvrdy alkohol v necem sladkem? ocukruj vodu a nalej do toho francovku :mrgreen:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod michee 26. 7. 2007 19:04

suk píše:michee: tvrdy alkohol v necem sladkem? ocukruj vodu a nalej do toho francovku :mrgreen:

Tak to by mi asi nechutnalo......ale kubánský rum s limetovým sirupem a koktejlovou třešničkou je super :-D
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jílke 26. 7. 2007 21:36

Skuste ochutnat výtažek ze Šuka :D toje alkohol :)
phone N70 + 2GB karta :D
Dává pozor, jestli dávám pozor, a když si myslí, že nedávám
pozor, tak > nedává pozor.
Jílke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod averton 27. 7. 2007 19:07

Ja som skor clovek ktoremu mozete naliat karpatske brandy a tvrdit ze je to Henessy aj tak to nerozoznam. Raz som cest pit francuzske sampanske - flasa stala cca 18 tisic a kupil to sused ked sa mu narodili dvojicky. Osobne mi to chutilo ako klasicky Hubert de Luxe ktory kupujem na Silvestra :mrgreen: Preto uprednostnujem radsej miesane veci ako Mojito :) Pripadne ked sme v podniku tak nechavam vyberat ludi o ktorych viem ze sa vyznaju. Skratka som clovek ktoremu sa kvalitnou whiskou nezavdacite, ale ked uz tak niet nad pravy karibsky rum :-P
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 30. 12. 2010 09:36

sem dostal k vánocům lahev whisky od otce, sem si jí přál, ale trochu řešim jestli je to to co sem chtěl, dal mi whisky old smuggler, když sem koukal co je to zač tak je to defakto ta nejlevnější whisky jaká existuje, skoro zvažuju jestli si jí nenechám na někdy jindy a na silvestra nekoupim tullamorku.. co myslíte?
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 30. 12. 2010 13:31

Kup Tullamorku, je fakt dobrá...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 30. 12. 2010 15:27

Rozhodne... hobbit tomu rozumi. Ja jen dodam, ze nejlepsi kola pro smichani je pepsi...
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 30. 12. 2010 16:20

:-) , zatim mi je nejpříjemnější varianta koupit tu tullamorku, dostal sem ještě jednu whisku od kámoše, drahou glen grant (1l 1000Kč+-), tu sem popíjel celý vánoce a byla výborná, tak mam trochu strach aby tohle nebyla nějaká srágora a nebylo to chuťově nějaký výrazně horší
Panzer.Dragon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 12. 2010 19:13

old smuggler je nějaká lidl značka, ne? Každopádně bych od toho kvalitu nečekal, jameson to rozhodně nebude.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 30. 12. 2010 21:22

tentokrát ne :-), ikdyž sem čet že jí tam taky měli, ale je i normálně třeba v albertu, koupená asi na pumpě.. no koupim si tullamorku a bude klid tohle okoštuju výhledově stejně sem si zvyk to tak v pohodičce usrkávat takže další whisky se nestratí
Panzer.Dragon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2011 07:51

čím dál tím víc tíhnu k šampaňskému. Bohužel stojí více než moc peněz, takže si ho kromě Silvestra dopřeju tak 2x do roka. Nejvíc mi chutnal Krug Grande Cuvée, ale ten jsem dostal jako dárek. Když mám sáhnout do peněženky, tak většinou Dom Pérignon. Lepší je samozřejmě nekupovat v ČR, neb i tenhle artikl je u nás hrozně předražený. Při koupi v Německu se dá na lahvi ušetřit několik stovek.

Moc rád bych někdy ochutnal Krug Clos d´Ambonnay (vyrábí se výhradně z hroznů pěstovaných v ideálním mikroklimatu jedné maličké vinice) a nikdy si ho nebudu moct dovolit.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 14. 1. 2011 13:47

Vem si hypotéku. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2011 13:56

Hypotéka by byla tak na 4 lahve :D. Prostě rád bych tohle šampaňské ochutnal, ale nechci, ale mám obavu, že pokud bych ho platil, tak by mi asi nechutnalo. ;-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 14. 1. 2011 14:01

Hele možná to není tak hrozné. Pokud jsem tedy hledal dobře.
http://www.wine-searcher.com/find/krug+ ... onnay/1995
Na druhou i tak mi bude stačit jednou ročně bohemka.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod polda 14. 1. 2011 15:31

Nechávám si od UKček co dělaj u nás v práci, když se vrací,vozit nějaký jejich Slunce ve skle - víno lehce přepálený do koňaku,prej je to u nich děsně levný až se styděj,neboť to kupujou houmlesáci.Vždy si dáme na chatě jednu lahvinku večer k ohni a jsme oba zmatlaní až z toho brečíme.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2011 17:08

trent: Mě teda skoro 50k za lahev šampaňského přijde celkem dost :-D. Ale i ty levnější modely (kolem 100-120€) jsou s Bohemkou zcela nesrovnatelné ;-)

Polda: Asi máš na mysli krymská fortifikovaná vína. Nejsou vůbec špatná, jen to chce nepřehánět.

A mimochodem, tohle portské je taky skvělé pití (a za relativně dobrou cenu).

A chci ochutnat i jedno superspeciální tuzemské pivo, tak doufám, že se mi to letos povede - výroba je striktně limitovaná a vloni už měli vyprodáno :-(
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 1. 2011 17:19

Slonik: tak to já si postačím s Medvědí krví :-D jinak kamarádka mi koupila k Vánocům nějaký to s klokanem na obalu a nebylo špatné, protože zahraniční vína mi moc nejedou.
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 14. 1. 2011 17:22

Slon: i pro mě je to hodně. Tím spíš mi jednou ročně stačí bohemka. Jinak šampaňské nepiji. Nedávno jsem byl v hospodě a normálně se mi stalo, že mi alkoholické nápoje vyloženě nechutnaly. A to bez rozdílu. Zvláštní :hm
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 1. 2011 18:22

trent: mívám taky taková období..
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2011 18:28

trent: no to se občas přihodí. Taky mívám období, že mi alkohol vůbec nechutná ;-). Nechci strašit, ale s věkem to je čím dál tím častější :D
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 15. 1. 2011 01:25

Mě se to právě stalo prvně a byl jsem celkem překvapen. Nejen, že na mě něměl vliv, ale prostě nechutnal.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod polda 15. 1. 2011 12:23

slonik: jj, je tam uvedeno desertní - fakt dobrý, jako nějaký čůčo v dobách bolševika.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Karol111 7. 1. 2013 17:30

http://www.svetnapojov.sk/ destilátik odtiaľto by som si vedel vybrať ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Karol111
Čtenář