Alkohol

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Pírko 20. 5. 2005 13:34

Již několikrát jsem se setkala s názorem, že s alkoholem to není tak strašné jako s jinými drogami. Podle mě to tak není. Alkohol je totiž droga a ještě horší je, že k němu přistupujeme s naprostým klidem. Kdyby naše dítě bralo drogy, nebo třeba kouřilo, tak ho budeme trestat, ale na oslavě mu klidně nalijeme pivo, nebo víno. Zdá se mně to trochu postavené na hlavu. Vám ne?
Pírko

Odeslat příspěvekod ganjaman 20. 5. 2005 17:18

s alkoholem je asi problem, ze v nasich koncinach se z toho stala kulturni droga a spousta lidi ho prestala za drogu brat, pritom nasledky z dlohodobeho chlastani alkoholu jsou otresne. Me nejvic nadzvedne kdyz mi nekdo rekne, co to cadis ty smazko a de si dat na bar poradnyho panaka
ganjaman

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 02:07

ZKus sebrat ceskejm lidem alkohol.. bys byla do minuty uslapana :)
Pro skupinu lidí je to jediný co mají a z ceho maji radost :) Spis me vadi alkohol za volantem. Proti tobmu by se melo neco delat (viz rozhovor na Idnesu s chlapkem, co mel 8 promile a chce jezdit dal:( ).
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daft 21. 5. 2005 07:00

To s alkoholem a dětmi pramení z historie, ještě na začátku 20. stol. se v některých oblastech dětem naléval panák slivovice ráno před školou, aby jím to lépe myslelo. Každopádně já neodsuzuji alkohol, ale jeho poživatele – například nedávno moje kamarádka pronesla, že má chuť na alkohol, že by si něco dala. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou, v tu chvíli se v mých očích propadla až někam na patro s nápisem Ubožák. Alkohol ano, ale ne do němoty a jen příležitostně když je důvod něco slavit, ne, že člověk nemá co dělat a tak vypije láhev vína.
Daft
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušek 21. 5. 2005 09:16

K tomu rozhovoru na iDnes: asi bych snesl, že ten člověk je na sebe hrdý. Holt se mezi námi najdou lidé s nižším intelektem. Jenže přečtěte si diskuzi. Většina diskutujících ho za to pomalu chválí a obdivují ho!
Dušek

Odeslat příspěvekod SDR 21. 5. 2005 12:26

Mě dokáže vytočit, když někdo chlastá z frajeřiny - přístup typu "dneska sem vychlastal flašku vodky a tři piva, sem KING a zítra budu zase" je bohužel dost častej.
SDR

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 12:49

Dušek: Hele ty diskuze na Idnesu nemuzes brat vazne :).. tam je to spis o zabave nez o rovnocenny a plnohodnotny diskuzi :)
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daft 21. 5. 2005 12:54

SDR: Někteří ještě přídávají: No já jsem toho tolik vypila, že si vůbec nic nepamatuju a strašně jsem se poblila.
Daft
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TyCho 21. 5. 2005 19:50

Ja mam k Alkoholu kladny vztah. Obcas chodime s kamosema na pivko do hospody nebo jednou za cas na nejakou velkou akci kde se toho vypije hodne. Ale je fakt, jak Ganjaman rika, ze nasledky dlouhodobeho piti alkoholu jsou otresne. A to je vec co nechapu. Alkohol je u nas legalni droga a kazdy to respektuje a treba marihuana je zavrhovana a je nelegalni, pritom po ni nejsou lidi agresivni jak po alkoholu, a zpousta dalsich veci ktery radsi rozepisu do jinyho tema.
TyCho
Čtenář

Odeslat příspěvekod Luke 22. 5. 2005 00:51

Daft píše:– například nedávno moje kamarádka pronesla, že má chuť na alkohol, že by si něco dala. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou, v tu chvíli se v mých očích propadla až někam na patro s nápisem Ubožák. o/quote]
Nejsem zastance alkoholu ale jestli se u Tebe kamaradka propadla až někam na patro s napisem ubožákkvůli tomu co řekla, tak se mi ulevilo že nejsem Tvůj kamarád (doufám) protože jestli takto soudíš své kamarády tak to potom poser kráter...
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SDR 22. 5. 2005 12:16

TyCho píše:Alkohol je u nas legalni droga a kazdy to respektuje a treba marihuana je zavrhovana a je nelegalni, pritom po ni nejsou lidi agresivni jak po alkoholu


Ne každej vyvádí, když se napije. Tohle nezáleží ani tak na alkoholu samotnym, jako spíš na člověku...
SDR
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 5. 2005 18:42

Nejsem zaprisahly nepritel alkoholu. Dost me ale vadi, ze rada lidi pije uplne pri kazde prilezitosti. Casto jezdim na ruzne akce autem abych mel vymluvu, proc nemuzu pit. Piti se totiz stalo v podstate spolecenskou nutnosti pri sebemensi prilezitosti. Na druhou stranu si i ja obcas dam. Zpravidla tak 2x za rok na nejake velke akci.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 22. 5. 2005 20:56

[quote="Pírko";Již několikrát jsem se setkala s názorem, že s alkoholem to není tak strašné jako s jinými drogami. Podle mě to tak není. Alkohol je totiž droga a ještě horší je, že k němu přistupujeme s naprostým klidem. Kdyby naše dítě bralo drogy, nebo třeba kouřilo, tak ho budeme trestat, ale na oslavě mu klidně nalijeme pivo, nebo víno. Zdá se mně to trochu postavené na hlavu. Vám ne?h/quote]

Ale holka, na to přece není jednoduchá odpověď. Zeptej se třeba Co je smyslem života? A můžu třeba odpovědět - cítit se příjemně, být spokojený. Pomáhá alkohol k tomu, aby se lidé cítili příjemně, vesele? Určitě ano, většině z nich (jen malá menšina se ožírá jako prasata). Že jim to trošku škodí zdraví? No a co - je důležitý se dožít 99 let v plném zdraví a mít nudný život, nebo jenom 80 a mít ho veselý a plný zážitků? Taky si nepleť užívání alkoholu (typu "dvě decky vína k večeři") s alkoholismem. Alkoholismus je nemoc, a o dvou deckách vína říkají i lékaři, že v řadě ohledů pomáhají. (Velmi seriózní lékařské práce jsou názoru, že Francouzi se téměř vyhýbají srdečním chorobám právě proto, že pijí pravidelně červené, které obsahuje jakousi prevenční látku). Tím, že něco prohlásíš za drogu (a alkohol určitě je droga) to ještě neznamená, že ta věc je prachšpatná, zakázat, zničit krtka. Droga je mimochodem lékařské označení pro KAŽDOU léčivou látku kupř. získávanou z rostlin. Když si dáš bylinný čajíček, dostáváš do těla kupu drog, v přesném smyslu slova.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 14. 8. 2005 09:59

Fido+ píše:Dost me ale vadi, ze rada lidi pije uplne pri kazde prilezitosti.

asi tak
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 14. 8. 2005 13:00

No ako sa to vezme.. Tvrdy alkohol nieje zrovna zdravy vo vacsich davkach.. Ale take jedno pivko k obedu prospieva (podobne ako 2 deci vina)..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků