Alkohol

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Pírko 20. 5. 2005 13:34

Již několikrát jsem se setkala s názorem, že s alkoholem to není tak strašné jako s jinými drogami. Podle mě to tak není. Alkohol je totiž droga a ještě horší je, že k němu přistupujeme s naprostým klidem. Kdyby naše dítě bralo drogy, nebo třeba kouřilo, tak ho budeme trestat, ale na oslavě mu klidně nalijeme pivo, nebo víno. Zdá se mně to trochu postavené na hlavu. Vám ne?
Pírko

Odeslat příspěvekod ganjaman 20. 5. 2005 17:18

s alkoholem je asi problem, ze v nasich koncinach se z toho stala kulturni droga a spousta lidi ho prestala za drogu brat, pritom nasledky z dlohodobeho chlastani alkoholu jsou otresne. Me nejvic nadzvedne kdyz mi nekdo rekne, co to cadis ty smazko a de si dat na bar poradnyho panaka
ganjaman

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 02:07

ZKus sebrat ceskejm lidem alkohol.. bys byla do minuty uslapana :)
Pro skupinu lidí je to jediný co mají a z ceho maji radost :) Spis me vadi alkohol za volantem. Proti tobmu by se melo neco delat (viz rozhovor na Idnesu s chlapkem, co mel 8 promile a chce jezdit dal:( ).
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Daft 21. 5. 2005 07:00

To s alkoholem a dětmi pramení z historie, ještě na začátku 20. stol. se v některých oblastech dětem naléval panák slivovice ráno před školou, aby jím to lépe myslelo. Každopádně já neodsuzuji alkohol, ale jeho poživatele – například nedávno moje kamarádka pronesla, že má chuť na alkohol, že by si něco dala. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou, v tu chvíli se v mých očích propadla až někam na patro s nápisem Ubožák. Alkohol ano, ale ne do němoty a jen příležitostně když je důvod něco slavit, ne, že člověk nemá co dělat a tak vypije láhev vína.
Daft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušek 21. 5. 2005 09:16

K tomu rozhovoru na iDnes: asi bych snesl, že ten člověk je na sebe hrdý. Holt se mezi námi najdou lidé s nižším intelektem. Jenže přečtěte si diskuzi. Většina diskutujících ho za to pomalu chválí a obdivují ho!
Dušek

Odeslat příspěvekod SDR 21. 5. 2005 12:26

Mě dokáže vytočit, když někdo chlastá z frajeřiny - přístup typu "dneska sem vychlastal flašku vodky a tři piva, sem KING a zítra budu zase" je bohužel dost častej.
SDR

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 12:49

Dušek: Hele ty diskuze na Idnesu nemuzes brat vazne :).. tam je to spis o zabave nez o rovnocenny a plnohodnotny diskuzi :)
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Daft 21. 5. 2005 12:54

SDR: Někteří ještě přídávají: No já jsem toho tolik vypila, že si vůbec nic nepamatuju a strašně jsem se poblila.
Daft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TyCho 21. 5. 2005 19:50

Ja mam k Alkoholu kladny vztah. Obcas chodime s kamosema na pivko do hospody nebo jednou za cas na nejakou velkou akci kde se toho vypije hodne. Ale je fakt, jak Ganjaman rika, ze nasledky dlouhodobeho piti alkoholu jsou otresne. A to je vec co nechapu. Alkohol je u nas legalni droga a kazdy to respektuje a treba marihuana je zavrhovana a je nelegalni, pritom po ni nejsou lidi agresivni jak po alkoholu, a zpousta dalsich veci ktery radsi rozepisu do jinyho tema.
TyCho
Čtenář

Odeslat příspěvekod Luke 22. 5. 2005 00:51

Daft píše:– například nedávno moje kamarádka pronesla, že má chuť na alkohol, že by si něco dala. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou, v tu chvíli se v mých očích propadla až někam na patro s nápisem Ubožák. o/quote]
Nejsem zastance alkoholu ale jestli se u Tebe kamaradka propadla až někam na patro s napisem ubožákkvůli tomu co řekla, tak se mi ulevilo že nejsem Tvůj kamarád (doufám) protože jestli takto soudíš své kamarády tak to potom poser kráter...
Luke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SDR 22. 5. 2005 12:16

TyCho píše:Alkohol je u nas legalni droga a kazdy to respektuje a treba marihuana je zavrhovana a je nelegalni, pritom po ni nejsou lidi agresivni jak po alkoholu

Ne každej vyvádí, když se napije. Tohle nezáleží ani tak na alkoholu samotnym, jako spíš na člověku...
SDR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 5. 2005 18:42

Nejsem zaprisahly nepritel alkoholu. Dost me ale vadi, ze rada lidi pije uplne pri kazde prilezitosti. Casto jezdim na ruzne akce autem abych mel vymluvu, proc nemuzu pit. Piti se totiz stalo v podstate spolecenskou nutnosti pri sebemensi prilezitosti. Na druhou stranu si i ja obcas dam. Zpravidla tak 2x za rok na nejake velke akci.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bigdoc 22. 5. 2005 20:56

[quote="Pírko";Již několikrát jsem se setkala s názorem, že s alkoholem to není tak strašné jako s jinými drogami. Podle mě to tak není. Alkohol je totiž droga a ještě horší je, že k němu přistupujeme s naprostým klidem. Kdyby naše dítě bralo drogy, nebo třeba kouřilo, tak ho budeme trestat, ale na oslavě mu klidně nalijeme pivo, nebo víno. Zdá se mně to trochu postavené na hlavu. Vám ne?h/quote]

Ale holka, na to přece není jednoduchá odpověď. Zeptej se třeba Co je smyslem života? A můžu třeba odpovědět - cítit se příjemně, být spokojený. Pomáhá alkohol k tomu, aby se lidé cítili příjemně, vesele? Určitě ano, většině z nich (jen malá menšina se ožírá jako prasata). Že jim to trošku škodí zdraví? No a co - je důležitý se dožít 99 let v plném zdraví a mít nudný život, nebo jenom 80 a mít ho veselý a plný zážitků? Taky si nepleť užívání alkoholu (typu "dvě decky vína k večeři") s alkoholismem. Alkoholismus je nemoc, a o dvou deckách vína říkají i lékaři, že v řadě ohledů pomáhají. (Velmi seriózní lékařské práce jsou názoru, že Francouzi se téměř vyhýbají srdečním chorobám právě proto, že pijí pravidelně červené, které obsahuje jakousi prevenční látku). Tím, že něco prohlásíš za drogu (a alkohol určitě je droga) to ještě neznamená, že ta věc je prachšpatná, zakázat, zničit krtka. Droga je mimochodem lékařské označení pro KAŽDOU léčivou látku kupř. získávanou z rostlin. Když si dáš bylinný čajíček, dostáváš do těla kupu drog, v přesném smyslu slova.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 14. 8. 2005 09:59

Fido+ píše:Dost me ale vadi, ze rada lidi pije uplne pri kazde prilezitosti.

asi tak
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 14. 8. 2005 13:00

No ako sa to vezme.. Tvrdy alkohol nieje zrovna zdravy vo vacsich davkach.. Ale take jedno pivko k obedu prospieva (podobne ako 2 deci vina)..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yarik 14. 8. 2005 13:03

Mě prospívá pivko nejen k oběduObrázek
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod a 14. 8. 2005 13:24

cache: je dokazane ze pravidelne nizke davky alkoholu skodia mozgu viac ako obcasne nacinkovanie. alkohol blokuje nejaky enzym ktory odburava nejaku pre mozog skodlivu aminokyselinu cico
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gofry 14. 8. 2005 13:43

Proti alkoholu ako takemu nemam vobec nic. Ale zda sa mi velmi divne, ak niekto urobi trebars dolezitu skusku na vyske a povie: "Idem sa opit do bezvedomia", namiesto: "Idem to oslavit". On sa nejde zabavit a popri tom cosi vypit, ale jeho cielom je opit sa. Tomu skutocne nerozumiem.

A najradsej mam argumenty ludi, ktori sa obhajuju tym, ze vedci dokazali, ze alkohol prospieva zdraviu. Len akosi stale zabudnu na to, ze tak deci/dve vina z casu na cas k jedlu, ale nie liter vodky kazdy den.
gofry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cache 14. 8. 2005 13:48

a: a pritom je aj dokazane ze pol litra piva denne pomaha traveniu a 2dc cerveneho vina krvinkam, tak si vyber :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis1 22. 8. 2005 12:08

k alkoholu mam vpodstate kladnej vztah. nevidim nic spatnyho na tom, kdyz si po celodenni praci zajdu s kamaradama na 10 nebo 15 piv. to je prece kazdyho vec.
zamis1

Odeslat příspěvekod yarik 22. 8. 2005 12:24

zamis1 píše:k alkoholu mam vpodstate kladnej vztah. nevidim nic spatnyho na tom, kdyz si po celodenni praci zajdu s kamaradama na 10 nebo 15 piv. to je prece kazdyho vec.

Jsi naladěnej na stejnou vlnu jako já ObrázekObrázek
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cache 22. 8. 2005 12:56

10-15 je uz predsa len trocha moc denno denne :)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 22. 8. 2005 13:12

Taky bych rekl :-)
navic rozhodne tohle delat nechci a doufam ze ani nebudu
Protoze zas tak moc to nepotrebuju :-)
A kdyz prijdu domu tak svuj volny cas vyuziji rozhodne jinak nez v hospode
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod yarik 22. 8. 2005 13:19

Nejde o to bejt v hospodě celej den :pozor2 to je ptákovina,stačí hodinka dát si 3-4 desítky a basta,ale taky né každej den :oboze Chodím tak 2x týdně a navíc jenom v létě na terasu-v zimě vůbec i kdyš čudím,tak mě vadí zahulená hospoda :hm
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Koby 22. 8. 2005 15:42

bigdoc: Já bych to taky tak viděl. Přesně tak.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis1 22. 8. 2005 15:48

sak ja nerikam kazdej den. on taky neni proste vzdycky cas. ale tak obden nebo tak. uz musim jit. du na svych 10-15. dneska budu pit z bolkem polivkou (teda jestli bude doma a sleze dolu do hospody)
zamis1

Odeslat příspěvekod Klesta490 23. 8. 2005 09:26

Alkohol podávaný po malých dávkách léčí, po velkých uzdravuje!! :mrgreen: :mrgreen:

Kdyz je skolni rok tak zandu v PA a v SO s kamosama do hospy tak na 3-4kousky podle toho kolik maj lidi penez. Ale nikdy nic velkyho. Jen tak na chut dobre se po tom usina. Tedkom o prazkach tam su skoro kazdej vecer (v hospe) ale taky nic velkyho 2 pivka a hraju s kamosama karambolovej kulec. Takze jiste chapete zen si moc dat nemuzu abych je dával. :) :)

No ve zkratce jak říká moje máti: "Všeho s mírou"
Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a získáš tak 2 dny volna!!! :-)
Klesta490
Čtenář

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 8. 2005 10:17

Mno ja jak kdy ja si dam nekdy doma podle chuti ale v praze nebo kdyz jsem doma moc nechodim nejak nemam potrebu a nechce se me
A hospody jako takove rad nemam radsi restaurace nebo neco se zahradkou :-)
Klesta 490 ja porad s mirou :-)
ALe ted jsem na chate a chodim kazdej den :-)
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod djlooper 23. 8. 2005 13:10

Já většinou piju s Mírou (kámoš), to je fakt. 8)
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kubakod 23. 8. 2005 13:18

jeje, s Mirou jdu zitra :-)
kubakod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yarik 23. 8. 2005 13:24

Buďto je to náhoda... :?: ale já jdu dneska s MÍROU zapít fotbal Most-Ostrava 4:0 :tleskani :!: :tleskani Nářez :lol:
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 23. 8. 2005 15:24

S Mirou ne. Ten by me uchlastal :D
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zamis 25. 8. 2005 12:38

taky vetsinou piju bez miry! taky jsem na to nejednou doplatil, pred par dnama jsem si asi zlomil nos.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 25. 8. 2005 18:43

nj takovy lidi nechapu :-) haha dobre ti tak :D
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod zamis 25. 8. 2005 19:39

ty ses taky dobrak! no jo dobre mi tak, ale ja jsem ted zhohyzden a zadna holka me nebude chtit. jinak to neni to nejhorsi co se mi stalo. pred par roky jsem si rozdrtil obratel (na 7 kusu). to byla parba.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod vratu 25. 8. 2005 19:47

pivo se podle mě stalo normálně drogou největšího kalibru :)))

s alkoholem je to zajímavý no... ale jsou z něj velký prachy tak nikoho nezajímá závislostí :mrgreen:
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honny 28. 8. 2005 13:34

Jsem toho nazoru ze alkohol je sracka a svinstvo.
x_X
Honny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 28. 8. 2005 14:13

Jsem přestal téměř pít... jeden Bernard sváteční ležák týdně... :)
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 28. 8. 2005 14:19

Když zrovna nejsem opilý láskou, tak nezbývá než se opít dobrým vínem.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod paveld 28. 8. 2005 14:35

alkohol je dobrej ale s mirou, ja nejsem typ cloveka kterej by se potreboval opit aby byl spokojenej.

zamis: to si na tom jeste dobre, jeden tak trochu znamej se opil a pak hlavou rozbil zachodovou misu... :)
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 28. 8. 2005 17:37

Mno tak myslim ze jablicek mam na rok dost :D
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod zamis 10. 9. 2005 14:32

2 paveld: taky dobry. ja zase znam typka, kterej rozbil v opilosti rukou musli. vcera jsem si pro zmenu v praci propichl hrebikem nohu a pro rejpaly typu icemancz podotykam, ze jsem byl naprosto ale naprosto strizlivy!!
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod Plexisklo 17. 12. 2005 17:53

Kokos, co myslite, po akej dlhej dobe pitia tvrdeho chlastu sa z cloveka moze stat alkoholik?? Dajme tomu ze ten clovek ma 18...
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mickaelb 17. 12. 2005 20:40

Klidne za mesic ;)
mickaelb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Cream 19. 12. 2005 17:15

asi ako u koho,u kazde si myslim ze je to inac
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav Beneš 13. 6. 2006 16:55

záleží na povaze
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 2048 MB (2×1024 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Ladislav Beneš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strikero 8. 1. 2007 20:21

nie ze by som si bez toho nevedel predstavit zivot ale okrem chlastu som z drog nic ine neskuzil tak co? dat si dve pive je tak strasny pro nekoho?
Co mas urobit zajtra odloz napozajtra, co mas urobit dnes na to sa vyser a mas dva dni volna.
Strikero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod abu5 21. 1. 2007 22:27

komu *****í rum, tomu *****í práce, to je přece jasný :lol:
abu5
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 1. 2007 18:46

jo když makáš někde v horku tak místo lahváča je prej lepší kopnout panáka vodky... pak se nepotíš!!!
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Aknar 16. 6. 2008 18:40

Já mám k alkoholu kladný vztah.
Párkrát týdně do hospody tak na 4 - 6 piv, a doma většinou najakej ten panák tvrdyho. Sranda musi bejt.
Aknar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 17. 6. 2008 15:02

S alkohol som veľmi dobrý kamarát,ale niekedy je on zlý pán,takže všetko z mierou a nemiešať drinky.Keď chmel tak chmel,keď slivka tak slivka.Dva krát do týždňa do krčmy alebo baru,keď je vonku teplo tak nad 20 stupňov, zmáknem aj 12 chmelíkov pollitráčikov 12%,len potom už musím zabudnúť na sex. :-! :-P :-l
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Aknar 17. 6. 2008 18:14

Daft píše:Každopádně já neodsuzuji alkohol, ale jeho poživatele – například nedávno moje kamarádka pronesla, že má chuť na alkohol, že by si něco dala. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou, v tu chvíli se v mých očích propadla až někam na patro s nápisem Ubožák.

To je pěkně blbej přístup. Člověk může dostat chuť na něco sladkýho, může dostat chuť na něco slanýho, dostat chuť na večeři, chuť na salám, chuť na cigaretu, chuť na pomerančovej džus, dostat chuť na sex :D, ale na alkohol dostat chuť nesmí??? To je teda pěkná blbost. Ještě že se neznáme, to bych byl na stejným patře kde máš naskládaný všechny ty "ubožáky". Já teď třeba dostal zrovna chuť na trochu dobrý vodky. :D
Aknar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod strny88 19. 6. 2008 12:08

Tři nejčastější české lži:
Dem na jedno
Dopijem a pudem
Od zejtřka nechlastám

Jojo je to vnás
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 19. 6. 2008 12:12

SIGNED :D
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod K1LL 29. 6. 2008 16:29

strny88: Jo jo, to už jsem říkal tolikrát, že už to dávno ztratilo svou nulovou váhu.
Aces High
K1LL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 30. 6. 2008 05:44

strny88 píše:Tři nejčastější české lži:
Dem na jedno
Dopijem a pudem
Od zejtřka nechlastám

Jojo je to vnás

Aká náhoda,to platí aj na Slovensku. :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Deli 20. 7. 2008 11:47

tak neni to tak dávno co sme to tu pytlíkovali pohromadě :))
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli

Odeslat příspěvekod Aknar 30. 7. 2008 16:51

Však jo, v pití jsme prostě dobří, to je fakt v nás.

Však tyhle tři věty porušuju vždy když je vyslovím. A myslím že stejně tak většina ostatních.
Aknar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 30. 7. 2008 16:58

Já dodržuji jedině Dopijem a pudem :-)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aknar 30. 7. 2008 17:09

Musím souhlasit, občas tuhle ejdinou taky dodržíme, pokud se to ovšem po dopití nezvrhne v něco jako: "Tak dáme ještě jednoho panáka na ukončení". Nebo: "Ale tak ještě jedno dáme, ale fakt poslední".
"Jdem na jedno" jsem snad ani nedodržel, pokud do toho nepočítám takový ty sitace kdy si dá v hospodě člověk jedno pivo k obědu a zas jde.

No a "od zejtřka nechlastám" o tom snad ani nemá cenu mluvit....
Aknar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 30. 7. 2008 18:12

To mi připomíná, když jsme s kamarádama o jednom festu zašli do hospůdky, dali si něco k jídlu, 4 pivka a povídáme, dáme ještě jedno a půjdem :D Nakonec jsme jich dali deset a seděli tam o 2 hodiny déle :D
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cream 3. 8. 2008 22:35

trebaa to obmedzovaat :D
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 3. 8. 2008 22:59

includes píše:To mi připomíná, když jsme s kamarádama o jednom festu zašli do hospůdky, dali si něco k jídlu, 4 pivka a povídáme, dáme ještě jedno a půjdem :D Nakonec jsme jich dali deset a seděli tam o 2 hodiny déle :D

Ježiš marja, nebyl sem tam s tebou? :D No asi, ne, já to dorazil redbullem a čímsi už od pohledu hnusným a obhodil sem půl silnice :-!
Sattero
Návštěvník