Rok v USA

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Xman 30. 11. 2007 23:00

Je mi 16 a pristi skolni rok mam moznost jet do USA - chtel bych normalni studijni pobyt, bydleni v rodine a pod.
Chtel bych se zeptat lidi co maji nejakou zkusenost s timhle - jakou spolecnost si vybrat (me se libi Student Agency), kolik to priblizne bude stat?
mam jenom par takovejch pozadavku ... chtel bych byt na predmesti nejakyho velkyho mesta (a do skoly chodit do nej) nejlepsi by byl New York/Yersey, Chicago, LA, Washington... protoze sem IT zamerenej a rok na farme bych fakt nechtel :? a taky bych se nechtel dostat do nejaky silne verici rodiny ... krestani, kteri by me svoji viru nenutili by mi nevadili ... takze bych jel rad se spolecnosti, co by mi nejakou takovou rodinu nasla.
Vsem diky za rady, porp. pridejte i nejaky svoje co myslite, ze budou uzitecny :)
Xman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ed Wood 30. 11. 2007 23:20

S vyberom agentury ti velmi neporadim, ale ak budes mat nejake konkretne otazky ohladom studentskeho zivota v USA a pod. mozes napisat sem do fora. Obcas sem chodi moj brat (Mr. Hitman) - studuje na jednej univerzite na vychodnom pobrezi USA, takze mozno bude vediet v niecom poradit.
Ed Wood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 12. 2007 00:02

nekde jsem videl katalog ruznych firem... a cena je tusim neco pod 200 tis.
je v tom skoro vsecko myslim. Navic nejaky kapesny...
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Xman 1. 12. 2007 00:30

no u student agency sem si to pocital by mi to s kapesnym vyslo na cca 180K
pak sem cet zase nekde to jedny rodine vyslo na 135K a ze to bylo taky uzasny a meli k tomu jeste 3. tydeni pobyt primo v New Yorku
Xman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 1. 12. 2007 00:53

ja sice vubec nevím, ale zdá se mi jestli nejsi nějak moc náročný, vybíravý??

Tisíce dalších lidí by chtělo jet a kdyby si měli vybrat tak nevím jestli tebe co má speciální požadavky nebo "normálního" žadatele??
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Xman 1. 12. 2007 14:46

no ja si cet nabidky od par agentur a zatim vsechny, kdyz podam zadost do konce roku, tak si muzu dat pozadavek na misto pobytu apod. prave se proto ptam, jestli s tim ma nekdo zkusenosti...
Xman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ed Wood 2. 12. 2007 14:10

niektore agentury umoznuju podat aj podobnu poziadavku aku si mal (aby ta rodina nebola nejaka silne veriaca). Robi sa to preto, aby bola obojstranna spokojnost co najvacsia, pretoze sa stavali take pripady, ze sa napr. au-pair po troch dnoch vratila domov, pretoze nemohla kvoli urcitym nevyriesitelnym ropzporom zotrvat v tej rodine (a je jedno ci ide o nabozenstvo, prostredie a pod.). Treba sa informovat v konkretnej agenture ci je mozne mat taketo podmienky.
Ed Wood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 22. 1. 2008 20:32

ja byl v USA, s ASSE. Stalo to cca 4500USD vcetne 1000USD kapesnyho. Se student agency nemam dobry zkusenosti. Navic ty palky co oni chtej, jsou hrozny. Velky mesto nikdy! Stejne tak nakej Texas, kde je nejblizsi mesto 40 mil.
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Čtenář

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 23. 1. 2008 11:22

Bob_dylan píše: vcetne 1000USD kapesnyho

To já měl taky. Před 14 lety. A bylo to zoufale málo - ještě štěstí že jsem byl v takové díře kde to pomalu nebylo za co utratit.
Při stávajícím směnném kurzu a kupní síle bych viděl $350-$400/měsíc jako adekvátní + kreditku na nějaké nutné výdaje v případě nouze.
Naposledy upravil Magistr Kelly dne 24. 1. 2008 02:08, celkově upraveno 1
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 23. 1. 2008 18:01

Tam nejde o to jestli je kapesny 1000USD malo ;-) - ono to malo samozrejme je. Ja jen chtel vyjadrit, jakej je rozdil mezi 200 kolikama u student agency a 4500USD v ASSE-ze kterych ti 1000USD daj na kapesny(nechci delat reklamu, ale byl sem neuveritelne spokojenej!!!!) V cene samozrejme byla letenka, pojisteni a 3 dny v NYC.
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Čtenář

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 24. 1. 2008 02:18

Bob_dylan píše:nechci delat reklamu

Tak nedělej, tím spíš ne když uvádíš zavádějící informace. Ceny jsou +- stejné, tj. kolem 4600 USD jak u SA tak ASSE a ani u ASSE tahle částka nezahrnuje kapesné.

http://www.asse.cz/asse/costs.htm

http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=408

http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=407

Spíš mne překvapuje, že jedni jak druzí stále uvádějí těch 100-200 USD jako adekvátní částku na měsíc, přitom musí dobře vědět že to je fakt absolutní minimum.
A sám dobře víš, že nejduležitější je nenarazit na nějakou ujetou rodinu, která tě např. bude chtít obracet na víru po dobrém nebo po zlém (mormonské rodiny v tomhle ohledu vynikají) a pokud se tak stane, tak úroveň a akceschopnost toho místního koordinátora je to co je podle mne nejdůležitější.
Magistr Kelly
Nadšenec