Byl jste někdo v Temelíně ?

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Alexx 3. 10. 2007 09:08

Nechcete dát někdo dohromady skupinku na jedno auto, někde se scuknout a jet se tam podívat? Já bych se hlásil :-)
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 11. 2007 16:15

V Temelíně sem byl kdysi se školou, to bylo infocentrum ještě v areálu elektrárny, pochopitelně byla mimo provoz, nyní je infocentrum mimo areál v bývalém zámečku. Shodou okolností sem na střední ulovil brigádu u toho zámečku (tehdy to byla zřícenina) a tehdy za neuvěřitelných 100Kč čistého na hodinu. No byli sme kingové. :D :D Jinak elektrárnu mi připomíná každej den cestou do práce sloup páry nad věžema.
dejv
dejvidek
Čtenář

Odeslat příspěvekod Letadelko 9. 4. 2008 12:59

Já jsem navštívil Dukovany na základní škole v 9. ročníku. Dříve se chodilo i do provozu, ale po 11.9.2001 se to z bezpečnostních důvodů zatrhlo a děcka pouští už jen do informačního centra. Ale např. taková elektrárna Dalšice je už zajímavější, tam vás do provozu pustí a stojí to za to. Pro zájemce: http://www.dalesickaprehrada.cz/vodni-elektrarna-dalesice.php
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nahur 10. 4. 2008 21:57

V Temelíně jsem nebyl, ale byl jsem v Dukovanech. Na střední škole na exkurzi. Nebylo to povinné, takže jsem napřed ani jet nechtěl. Nakonec jsem se rozhodl, že pojedu. A jsem velmi rád, že jsem jel.
Měli jsme perfektní výklad o celé elektrárně a dostali jsme se i do míst, kam se normální návštěvníci nedostanou. Holt skvělá paní učitelka (naše třídní), která to vše domluvila! ;-)
Nahur
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alexx 6. 5. 2008 07:24

Tak jsem se shodou okolností dostal do toho infocentra v Temelíně, a všem, kteří to mají jenom trochu při cestě, doporučuju se tam jet podívat, určitě to stojí za hodinovou zastávku, expozice jsou udělané hodně moderním způsobem, a filmeček ve stylu IMAX taky potěšil. Zajímavostí je určitě takový stroj na zviditelnění alfa a beta záření. Když to shrnu kolem a kolem, tak bych vlastně radši bral za barákem jadernou elektrárnu radši než uhelnou - všechno tam (aspoň teda přes plot) vypadalo krásně čisté, všude tráva, příroda... věřte že to mám s čím srovnávat.

Povinné pro studenty/učitele jaderné fyziky a příbuzných oborů, aspoň nasbíráte nějaké materiály :-).
I cesta může být cíl.
Alexx
Návštěvník

Předchozí stránka