Expedice Černobyl 2007

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 21. 7. 2007 21:50

pekne fotky, diky.

imho pekny clanek http://www.ikoktejl.cz/win/magaziny/kok ... 10415.html
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Čtenář

Odeslat příspěvekod Alexx 22. 7. 2007 15:48

Díky za kladné ohlasy na fotky.

Foťák jsme měli samozřejmě všichni čtyři, tohle jsou necenzurované fotky (fakt nebyl čas to probírat) z mého, další fotky časem určitě ještě budou.

Je to trochu off topic (ale je to tak trochu můj topic, tak si to dovolím), ale včera jsem se vrátil z shorttripu do Istanbulu a Ankary (momentálně píšu z netové kavárny v Bulharsku), a musím uznat, že turci se do evropské unie tlačí celkem oprávněně. Ač jsem dřív pro jejich vstup zrovna nebyl, tak teď, až vyřeší otázku Kypru, myslím nemají problém. Fungující služby, čistota, doprava, města i domy na předměstích vypadají líp než by si člověk mohl myslet, líp než u nás a celkově bych řekl že líp než tady v Bulharsku.

Vždycky jsem slýchával že Ankara je proti Istanbulu díra, ale je to standartní město se vším všudy, prostě město postavené na zelené louce jako Canberra nebo Brasília, nic moc památky.
I cesta může být cíl.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cruela.devil 23. 7. 2007 16:53

fotky jsem stáhla, viděla...a zas se vrátil ten zvláštní pocit, který jsem měla, když jsem loni narazila na web té Eleny a rekonstrukci ve "Vteřinách před katastrofou" ....ten článek v ikoktejlu je taky velmi hezky napsán...
Pokud bude někde nějaké pokračování, dejte vědět. Díky.
cruela.devil
Čtenář

Odeslat příspěvekod jsembuh 30. 7. 2007 14:05

Nazdar, tady jsou moje fotky: http://fpf.slu.cz/~fx221850/fotky/2007-07-10-cernobyl/
Trochu jsem to probral, ale na popisky neni momentalne cas
jsembuh
Čtenář

Odeslat příspěvekod ondrejczech 12. 8. 2007 09:46

cau nepojedete tam jeste nekdy v budoucnu?? je to muj sen uz dlouho.. :(
ondrejczech
Čtenář

Odeslat příspěvekod sairus 14. 8. 2007 11:31

Můj sen je to už taky dlouho a škoda že jsem tuhle akci propásl :(

CO takhle zrealizovat jeste jeden vylet letos?
CHtelo by to ale nekoho kdo s podobnym cestovanim na vlastni pest ma nejake zkusennosti.

PS:se mnou byc chtěla jet jeste pritelkyne, ale to neni jiste. Já osobně bych jel za každou cenu, viděl jsem o tom snad všechny dokumenty a články co kdy vznikly :)

kontakt na mě:
pozdenab zavináč gmail.com (každý den pročítám)

ICQ 252 871 964 (velice zřídka online)
sairus
Čtenář

Odeslat příspěvekod Alexx 19. 8. 2007 16:51

Všichni zájemci pište na agill@email.cz. Vím z vlastní zkušenosti že to není žádná sranda sehnat si k sobě další lidi, tak se pokusím vás dát nějak dohromady.

Btw., kdybych tam jel někdy znova, tak v zimě. Neříkám že by musel být zrovna sníh, stačilo by někdy v listopadu-březnu, kdy nemají stromy tolik listů a je toho víc vidět, není třeba se tolik prodírat tím houštím a hlavně není takové horko. My jsme si to procházeli v cca 30-32 °C, což nebylo zrovna jednoduché hlavně z toho důvodu, že je dobré mít na sobě kalhoty až po zem a dlouhé rukávy, a něco na hlavu (což v zimě nevadí), pro pocit klidu a bezpečí :-)
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexx 2. 9. 2007 14:58

Tak, konečně se mi podařilo dát dohromady takový malý deník té naší ukrajinské expedice. Kdo máte zájem si počíst, tak tady.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 3. 9. 2007 10:23

Mazec :tleskani To chtělo hoodně odvahy... Já bych do černobylu jel rád, ale to spaní vedle auta někde v přírodě není nic pro mě :)
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Alexx 3. 9. 2007 12:00

No tak spát můžeš i pod střechou. Akorát takhle to má výhodu, že můžeš jet od svítání do soumraku, nemusíš nikde nic hledat, pole jsou všude :-)

Stan se stavět nechtělo, večer bylo teplo, ráno moc ne. Měli jsme štěstí že vždycky večer bylo úplně jasno, tak jsme věřili že v noci nepřijde déšť. Ten taky nepřišel, kdyby jo tak to mohlo být zajímavé.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexx 4. 9. 2007 13:13

Tak, přidal jsem fotky, trochu jsme to zpřehlednil. Časem ještě možná přidám nějakou galerii.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexx 25. 2. 2008 10:17

Rozjíždí se jeden projekt, hledají se dva další lidi. Termín 10. května (+ nějaké dny před a po).

Tak kdyby měl někdo zájem, tak pište na icq 332-409-690 nebo na mail agill [zavařič] email [tyčka] cézet
I cesta může být cíl.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Madtom 21. 3. 2008 01:44

Alexx píše:Rozjíždí se jeden projekt, hledají se dva další lidi. Termín 10. května (+ nějaké dny před a po).

Tak kdyby měl někdo zájem, tak pište na icq 332-409-690 nebo na mail agill zavařič
Madtom
Čtenář

Odeslat příspěvekod Alexx 21. 3. 2008 08:40

Jo vaši cestu znám :-) bavil jsem se o ní s J.S. (a jsem na webu na Jarovnet uvedený v sekci "Další texty" za což děkuji).

Vím teď momentálně o jedné skupince co se tam chystá, a do konce března mají poslat průvodci do Kyjeva podklady, a asi tři dny zpátky mi psali že jim odpadli nějací lidi, takže kdyby byl eminentní zájem, tak můžu předat kontakt.

Kdybys měl zájem tak napiš soukromou zprávu nebo na icq 332-409-690. Ale tentokrát to nebude zadarmo :-), "press" akce nepořádám, a autem do zóny asi taky ne (aspoň vás nikdo nezabásne).

Jinak kdokoli kdyby měl zájem, sehnal si lidi, udělal si nějaký plán, prošel tohle fórum, tak ať mě kontaktuje - pomůžu, poradím, možná i dohodím lidi, občas mě kontaktuje nějaký "single" který nemá nikoho k sobě. Hlavní podmínky jsem tady už psal, ale pro jistotu - cena zhruba 100$/os. při čtyřech lidech (povolení+průvodce+jídlo v zóně na jeden den), nebýt těhotný, mít 18+ a platný pas, víza už nejsou pár let třeba.
I cesta může být cíl.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cumel30 22. 4. 2008 21:01

Práve keď to tam drblo,ja som sa slnil na dvore,asi preto som teraz trochu postihnutý,budem žiadať odškodné od štátu.Následok Černobyľskej havárie spred 18-tich rokov na Slovensku http://fotoalbum.biznisweb.sk/gallery/tatry-14/#imgh rádio Slobodná Európa hlásilo:Dnes 1.5.1986 v severozápadnom prúdení vzduchu,dorazil nad Tatry oblak plný nebezpečných častíc........"Kto nemal pustenú vežu,mal smolu. 8-P
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Předchozí stránka