Švédsko

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ally 2. 9. 2006 20:24

Byl někdo ve Švédsku? Jaké to tam bylo (lidé, příroda, architektura, zážitky, služby, moře)?
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 3. 9. 2006 06:45

Moc mě to tam láká, taky bych někdy vyrazil.

(Vidím, že sympatizuješ s Bossonem ;-) )
Život je plný nejasností...
k-o-l-m-i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 3. 9. 2006 07:47

Narazila jsem na zájezdy do Norska, Švédska a Dánska, tak sem o tom taky začala uvažovat. Ale nejdřív mám sen jet do Francie. Pak asi přijde Švédsko - Helsingborg, Sofiero + asi to Dánsko.


/on je u nás známý? Já na něho narazila při hledání informací o Švédsku a momentálně ho poslouchám
/jestli nás Švédi ale poosmé za sebou vyklepnou v hokeji, tak na ně asi zanevřu :mrgreen:
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 3. 9. 2006 10:07

Lidi fajn, na venkove te nechaj i prespat... Priroda krasna, ono asi jako vsude kde nejsi doma. je tam fajn, hlavne kdyz tady je krute horko. Ale je tam SILENE draho! Na to nadavaji i americane. Hlavne alkohol to chce koupit na letisti (nebo v pristavu jestli pojedes po vlastni ose).

Jinak jako kamkoli nedoporucuju cestovku - nejlepsi je sednout na letadlo (popr do auta) a jet sama. Ne ze te posadi do busu, tam jedes 30hod a pak jen koukas z okna... Nic pro me.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 3. 9. 2006 10:10

S cestovkou nechci, jen mě inspirovala. Nerada chodím někde jak stádo s průvodcem a nebaví mě dělat to, co mi naplánují. Kolik je tam v létě cca stupňů?
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 3. 9. 2006 14:23

neuvěřitelná pohoda, lidi s tebou komunikujou všude, když zjistí, že nerozumíš švédsky okamžitě najíždějí na angličtinu, jen abys jim rozuměl. Všude pořádek a neuvěřitelný čisto. Architektura, nevím zda toto slovo použít, je seversky "jednoduchá"; soukromé domy vesměs dřevěné, stavby ve městech jsou "normální" - nevím, jak jinak vyjádřit, že to nevypadá špatně, ale celkem žádnou architektonickou perlu tam nelze najít, příkladem může být královský palác ve Stockholmu, stavba, kterou lze bez potíží přehlídnout, když tě někdo neupozorní, že je to ono...s tím počasím je velký rozdíl v které části švédska se člověk nachází, takový to severnější léto má kolem 20, max 25 stupňů a pochopitelně jsou tam bílý noci..potraviny a hadry tam vycházejí stejně jak u nás, značkový často levněji, drahý jsou služby a ubytování a pochopitelně alkohol, kvůli prohibici; místo restaurace bych doporučoval fast food, kvůli cca polovičním cenám...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 9. 2006 20:31

Švédsko mi ve srovnání s Norskem přišlo trochu nudné. Pokud si vybíráte, určitě doporučuji Norsko.

Na AutoRevue jsem napsal pár postřehů, spíše k cestování, jsou tam ale i nějaké fotky.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 4. 9. 2006 20:58

Nádhera. Ten most na Atlantic road je famózní. Krásná příroda.


Ta dvacátá fotka z galerie Norsko je jak z pohádky. Superfotky!
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 9. 2006 22:07

Mám potom ještě jednu soukromou galerii z Norska. Část fotek je společná s galeriemi na AutoRevue, ale je tam k tomu i řada dalších.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 5. 9. 2006 08:34

Me se libi Svedsko i Norsko. Lide jsou tam prijemni, vztricni a umi anglicky :)
Stockholm je peknej, Uppsala, Hrobky kralu v Gammle Uppsale, drevena vesnicka Skeleftea, narodni park Stora Sjofallets je hezkej, ale drsnej, Kiruna, prastare kresby v kameni v Tanumu.
Mrzi me, ze jsem se nedostal do muzea te lodi, co se po vypluti hned potopila. Ted si ale nemuzu vzpomenout na jmeno...
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 5. 9. 2006 11:35

2M. - nebyla to Vasa?


2Marek L. - jste dobrý fotograf, ty fotky jsou bezvadný. Mám pocit, že jsem to viděla na vlastní oči


Asi to bude Norsko i Švédsko. Ale musím zapracovat na angličtině.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 5. 9. 2006 13:24

JJ, Vasa, tu jsem fakt videt chtel.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 6. 9. 2006 08:53

M. píše:Me se libi Svedsko i Norsko. Lide jsou tam prijemni, vztricni a umi anglicky :)
Stockholm je peknej, Uppsala, Hrobky kralu v Gammle Uppsale, drevena vesnicka Skeleftea, narodni park Stora Sjofallets je hezkej, ale drsnej, Kiruna, prastare kresby v kameni v Tanumu.
Mrzi me, ze jsem se nedostal do muzea te lodi, co se po vypluti hned potopila. Ted si ale nemuzu vzpomenout na jmeno...


jak se tam dostaneš, bež tam, stojí to za to; jen se tam nedá fotit, ne, že by se nesmělo, ale je tam na to hrozná tma... :(
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 8. 9. 2006 11:32

Lidi ve Svedsku a Norsku jsou vesmes stejni :D , mluvi i hodne podobnym, skoro stejnym jazykem. Rozdil asi jako cestina a slovenstina :D (meli napr. i spolecneho Big Brothera - tu soutez). Priroda je daleko hezci v Norsku, zejmena diky fjordum. Pokud chces navstivit velka mesta, treba kvuli architekture, jed do Svedska.
Na cestovani doporucuji si koupit u CD jizdenku Interrail a procestovat i Norsko i Svedsko. Je to jizdenka na mesic.
BTW kempovat muzes 100 metru od nejblizsiho obydli.
Doporucuju jet v cervenci. V srpnu, zejmena na severu ke konci srpna je uz dost chladno.
Adam Bernau
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 8. 9. 2006 11:41

Používají Švédi euro, nebo mají pořád SEK? V případě, že používají SEK, dá se platit i eurama?
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků