Švédsko

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod M. 8. 9. 2006 12:00

Obrázek

V Dansku (pokud si dobre vzpominam) Eurem platit neslo. Ve Svedsku nevim, ale zeptej se Marka Lutonskeho.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 8. 9. 2006 12:26

Někde jsem četla, že člověk musí mít sebou 700 SEK na osobu a den. To platí? Přijde mi to při kurzu cca 3,-koruny za 1 SEK hodně.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 8. 9. 2006 14:22

no jeste jsem neslysel, ze by to nekde nekdo kontroloval. BTW kdyz mas platebni kartu, tak je to stejne jedno.
Bydlim v Norsku, tak nevim jak ve Svedsku, ale tady jsem nikoho Eurem platit nevidel (mozna to bude jen tim, ze Norsko neni v EU). A pokud si pamatuju, pred 2 roky se platit Eurem dalo ve vlaku.
V Dansku jsem si letos za Euro kupoval na benzine nejaky jidlo.

EDIT: tady se dovis nejvice: http://www.sweden.se/ http://www.visitsweden.com/
Adam Bernau
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 8. 9. 2006 19:12

ally píše:Někde jsem četla, že člověk musí mít sebou 700 SEK na osobu a den. To platí? Přijde mi to při kurzu cca 3,-koruny za 1 SEK hodně.S/quote]


to je tak, budou tě kontrolovat, jestliže budeš vypadat podezřele, oni si prostě tipujou; moje zkušenosti říkají, že se vyplatí být v prípadě potřeby sebevědomej a drzej a oni zařadí zpátečku...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 8. 9. 2006 19:14

Adam Bernau píše:Lidi ve Svedsku a Norsku jsou vesmes stejni :D , mluvi i hodne podobnym, skoro stejnym jazykem. Rozdil asi jako cestina a slovenstina :D (meli napr. i spolecneho Big Brothera - tu soutez). Priroda je daleko hezci v Norsku, zejmena diky fjordum. Pokud chces navstivit velka mesta, treba kvuli architekture, jed do Svedska.
Na cestovani doporucuji si koupit u CD jizdenku Interrail a procestovat i Norsko i Svedsko. Je to jizdenka na mesic.
BTW kempovat muzes 100 metru od nejblizsiho obydli.
Doporucuju jet v cervenci. V srpnu, zejmena na severu ke konci srpna je uz dost chladno.


ale neříkej to švédům, nory nemá ráda celá skandinávie :D ...ona nejen u nás je závist mocným činitelem...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 8. 9. 2006 19:39

no oni se Norove se Svedy nemusi tak naoko, vypraveji vtipy jedni o druhych, jsou schopni se i pomluvit, ale pak zjistis, ze se maji radi. Taky maji hodne pribuznych v te druhe zemi.
BTW napr. kdyz byla olympiada, tak jsem ziral, jakou uprimnou radost meli v norske TV z vitezstvi kazdeho Sveda. To jsem vubec necekal, porad s nimi byly rozhovory, fakt super.
Adam Bernau
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 8. 9. 2006 20:04

Adam Bernau píše:no oni se Norove se Svedy nemusi tak naoko, vypraveji vtipy jedni o druhych, jsou schopni se i pomluvit, ale pak zjistis, ze se maji radi. Taky maji hodne pribuznych v te druhe zemi.
BTW napr. kdyz byla olympiada, tak jsem ziral, jakou uprimnou radost meli v norske TV z vitezstvi kazdeho Sveda. To jsem vubec necekal, porad s nimi byly rozhovory, fakt super.


přeci jenom jsou všichni skandinávci, tím se cítí být odlišní hned po národnosti...je mi to sympatické, musím říct...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 8. 9. 2006 20:43

S tema 700SEk to bude jako s Nemeckem a rakouskem. Tam taky musis mit nejakou minimalni castku s sebou. Ale nekontrolujou to, max pri tom mistrovstvi delali problemy. Ale mela by stacit ta kreditka.
Nevim to jiste, ale v eurech by melo jit platit ve velkych obchodech (stejne jako u nas), ale jinak se plati normalne SEK. BTW: Dolary me taky vzit nechteli :-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filki 22. 10. 2006 12:01

Já jsem během letošních prázdnin s kamarádem projel kus Švédska, naše postřehy z cesty http:\\svedsko2006.wz.cz
Bylo to strašně fajn, příjemní lidé, příjemné prostředí, určitě se tam ještě někdy chceme vrátit...
Filki
Čtenář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků