Výpověď HPP-> cestování+ přivýdělek

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod e.li.s 4. 3. 2019 13:17

Chtěla bych dát výpověď v práci a na začátek odjet na měsíc do Španělska. Po příjezdu zpět do ČR bych si začala hledat jinou práci/přivýdělek + po čase zase někam na nějakou dobu zmizet. Je tu někdo takový, kdo nemá stálou práci, cestuje a v ČR si vždy jen přivydělá nějaké peníze? Nemám tušení, jestli dát výpověď a přihlásit se na ÚP a pak odjet nebo jestli jen dát výpověď v práci a nikam se nehlásit? Na Úp jsem nikdy nebyla a podle toho co čtu na netu, mají teď docela striktní podmínky, asi by se úplně netvářili na můj plán..... Snad se najde někdo, kdo se podělí o své zkušenosti :)
e.li.s
Čtenář

Odeslat příspěvekod polda 7. 3. 2019 00:38

Po výpovědi na pracák! Někdo musí platit zdravotní a sociální! Tam se domluví 1. schůzka cca za měsíc. Dál se to poté takto opakuje každý měsíc po dobu nezaměstnanosti. Při nezaměstnanosti se nesmí oficiálně pracovat! Při nástupu do zaměstnání lze přijít pro další podporu při přerušení až po určité době.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2019 19:09

Pokud se nepletu, tak ta schůzka nemusí následovat za měsíc, ale může být dřív. Navíc úřednice klidně může odeslat uchazečku na XY míst, aby se tam hlásila na pohovory. Takže to zase tak jednoduché být nemusí.

Nepředpokládám, že na pracáku budou mít chuť tolerovat nějaký výlet. Prostě buď někdo chce hledat práci, nebo chce odpočívat. Ve druhém případě si sám hradí zdravotní pojištění v příslušné výši.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků