Má smysl pracovat v zahraničí? :)

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod LS2015 25. 7. 2015 19:13

Ahoj... má to vůbec význam? Docela rád bych se podíval do světa (předci prošli celou Monarchii, pak i mnoho nástupnických států, než se k moci dostal Kléma), ale dnes to prej nemá moc velkej význam - odborná práce (elektro v mém případě) je prý problém, a uklízet na jatkách je pitomost.

Prostě, zda se dá nějak v cizině najít slušná práce v oboru, a s tím spojený rozvoj řeči. Vím o agenturách co organizují "sběr jahod", ale to je výsměch, neodborná práce, a ještě vydělají na naivkách. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti.
LS2015
Čtenář

Odeslat příspěvekod danet 29. 7. 2015 12:35

Dobrý den, záleží, co od své cesty očekáváte. Jestli zdokonalení v řeči, tak to smysl má v jakékoli práci-přece jen se budete setkávat s lidmi mluvícími jinak než vy, chodit do obchodu, poslouchat cizí rozhovory lidí na ulici:-), číst reklamní cedule, atd....zkrátka při dlouhodobějším pobytu na vás řeč dané země útočí ze všech stran a dostává se vám přirozeně pod kůži.
Pokud vám jde o výdělek, tak záleží jakou práci seženete...běžný zaměstnavatel vždy nabídne nejdřív nižší hodinovou sazbu, ale když budete šikovný, třeba dostanete přidáno. A kruh se nám uzavírá: pokud chcete odbornější práci, tak musíte mít jistou jazykovou úroveň....:-)
danet
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků