10 dní za cenu 12

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ChesterBen 20. 9. 2013 17:32

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na vaše názory, zkušenosti a zároveň vás poprosit o radu.
Za týden letím pryč, zaplaceno bylo 12 dní (28.9. - 9.10.2013), ale cestovní kancelář zařídila let na Djerbu na 28.9. kolem deváté večer a odlet je 9.10. v 7 hodin ráno. Let trvá zhruba dvě hodinky, takže dohromady 4 hodiny z 24 hodinového dne. Tím nás CK "obrala" o minimálně den pobytu na ostrově, protože 28.9. tam doletíme někdy v noci a 9.10. se vracíme hned ráno. Zdá se mi to dosti nefér, vzhledem k tomu, že bylo psáno, že se jede na 12 dní a reálně tam budeme pouze 10.

Mohli byste mi poradit, jestli mám jako zákazník nějakou možnost se bránit? Takovýhle přístup se mi opravdu nezdá jako fér jednání.

EDIT: upraveno datum, spletl jsem se o den
Naposledy upravil ChesterBen dne 21. 9. 2013 07:42, celkově upraveno 1
ChesterBen
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 9. 2013 19:24

Prvně s cestovkou?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 21. 9. 2013 07:22

Když se ti tohle jednání nelíbí, tak nejezdi s cestovkou a ušetříš tak 30% celkové ceny.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod ChesterBen 21. 9. 2013 07:44

Poprvé s cestovkou ne, ale poprvé jsem se o to začal zajímat. Vždycky to zařídil někdo jiný a já jsem se jen vezl :)
Z vašich reakcí jsem tak nějak pochopil, že tohle je běžná praxe. Nechce se mi tomu věřit :) Není to ani nějak napadnutelné?
ChesterBen
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 9. 2013 08:43

Tohle je bohužel běžná praxe ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 9. 2013 11:24

První a poslední je vždycky vyhrazen přepravě. Dovolená začíná tím, co si zaplatíš, tedy v tomto případě letem (respektive odbavením) a končí příletem.
Odlet mi přijde docela v pohodě (být večer, tak půl dne taháš kufry po pláži), čeho bych se ale obával, že po příletu v noci budu ještě tvrdnout na recepci hotelu.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kniter 21. 9. 2013 15:41

Ked ides kupovat zajazd do cestovky, tak pred zaplatenim sa snad informujes na detaily dovolenky.
To ze v katalogu je napisane o 2 dni navyse, neries. To je celkovy cas zaplatenych cerpanych sluzieb. Oni nemaju sekundovu tarifikaciu, ale 24 hodinovu. V podmienkach zajazdu je napisane cierne na bielom vsetko o prijadze, odjazde a ubytovani.
Cestovne poistenie plati aj za dni ked cestujes, takze mas poistenu aj dopravu (zdravotne problemy, stratu batoziny atd.) Aj ked cestujes az vecer, platit musis poistenie za celych 24 hodin. To je normalne. V poistovni nemaju sekundovu tarifikaciu. Ale za poistnu udalost sa povazuje udalost, ktora sa stala az zacatim cerpania zaplatenych sluzieb.

Na recepcii hotela sa daju odlozit kufre. Odlozte kufre a hajdy do mora. Treba vyuzit kazdu volnu chvilu na prijeme stravenie dovolenky.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ChesterBen 23. 9. 2013 13:26

Díky za postřehy.
V předběžných informacích o odletu a příletu to bylo tak, že se odlétalo večer, ale návrat byl taky večer, takže ten jeden den, o který teď přijdeme, bychom tam strávili, pak se to změnilo tak, že přílet večer a odjezd ráno, proto mě to překvapilo a teď se cítím poněkud podveden :)
Díky za rozšíření obzorů a za rozumné připomínky, zase o něco víc chápu jejich situaci, ale stejně se mi to nelíbí :D
ChesterBen
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 9. 2013 18:47

Pokial meskalo lietadlo, tak sa da stazovat, ale u cestoviek nie, ak maju vo vseobecnych podmienkach, ze nezodpovedaju za to.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník