Par dni v Nemecku - na co si dat pozor?

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 23. 3. 2013 10:45

Ahoj,

v lete se chystam na pracovni dovolenou do Nemecka, jelikoz jsem Nemeckem zatim vzdy jen projizdel, mam par dotazu:

Vystaci mi na jidlo a piti nejakych 20 EUR/den, nebo je lepsi pritlacit? Nemam v planu se stravovat v restauravich, rad bych to resil nakupy nekde v Lidlu, apod.. A bylo by fajn, kdyby mi nejake to euro zbylo treba na zmrzku nebo nejakou tu zabavu :D

Jake jsou zvlastnosti a na co si dat pozor? Vim, ze byva nekdy problem s akceptaci platebnich karet (mam embossovanou Visu Classic), proto si asi vezmu vsechny penize cash. A taky vim, ze se tam uzkostlive hlida nocni klid.

Kolik tak v Nemecku stoji krabicka cigaret, je lepsi si udelat zasoby v CR?

Plus jestli mate nejake tipy, uvitam je.

Diky :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 3. 2013 11:10

hlavne si daj pozor nato,ked sa budes vracat do Ceskej republiky :D
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod rocksta.r 24. 3. 2013 23:24

Dej si pozor na hitlerjugend a NDSAP. Ucili jsme se o tom v dejepisu a nejsem si jisty jak to tam ted je. Proc chces vubec do Rise?
rocksta.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 3. 2013 23:52

Znalec rocksta.r promluvil... :roll:
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 3. 2013 07:17

tak ok - poradim ti ja.Povodne ked som isiel do zahranicia som rozmyslal ako ty - ze budem hladovat a ako tam prezijem a ci si mam spravit zasoby.Za 50e som tam v lidli nakupil plny kufor (auta),chleba (rok 2008) tam stal 30centov (u nas 1euro),nafta 80centov (u nas 1,5e) cize co dodat.
Ked mi nemci povedali ze na Slovensku sa mate super - nafta po 8Sk - ??? coze? kde??? na ukrajine??? uz ani tam nie.Ked som im povedal,ze na Slovensku je raz tak draho ako u nas neverili mi.

Jedine co bolo u nas lacnejsie bolo pivo v krcme (u nas 50centov a tam 4e) a nehnutelnosti.Prenajmy su v takych cenach pomer prenajom-prijem ako u nas.Ale stravovanie myslim ze pohoda
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 25. 3. 2013 07:51

Pokud budeš fakt jíst jenom jídlo ze supermarketů, tak ti stačí i 10E/den. Za 20 budeš mít i jedno levnější teplé jídlo denně (číňan, arabáš). O platební karty bych se nebál, brát všecko v hotovosti mi přijde jako zbytečný hazard. Navíc vybrat v bankomatu můžeš vždycky. Co se týče těch cigaret, tak doporučuju nekouřit :) Jestli to ale není pro tebe možnost, tak bych si asi nějakou zásobu udělal.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 3. 2013 11:37

Tak mě osobně o cigarety nejde, jen jsem si vzpomněl, jak spolužák teď trpěl v Itálii a strašně se těšil na nákupy do Livigna :D

Jinak s těmi cenami jste mi udělali radost, díky :)
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod X123 25. 3. 2013 21:16

Cash je ideál... Někdy skutečně berou jen jejich EC karty, třebas v Netto... Pokud budeš v nějakým větším městě, tak cca. 5-8 EUR dáš za oběd někde u stánku, stačí si jen najít nějaký místně vyhlášený, říkají tam tomu imbiss... Mám rád kebab a přes net jsem si v berlíně našel top 10 a obešel jsem jich 7... :-) Jinak je toho všude mraky (ve městech) - pizza, číňan, kebab atd... Na vesnicích horší... McD to kdyžtak jistí - ceny jako u nás (u těch levnejch burgerů)...
Jídlo v obchodě srovnatelný s náma - něco levnější, něco dražší... Pití v obchodech stejně nebo levnější...
X123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 3. 2013 21:19

Tak budu v Konstanz, takže když bude nejhůř, McD to jistí. Díky za info ;)
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
hobitt
Přeborník