Budapešť, bezpečnost, tipy :)

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ste78 13. 6. 2012 19:26

Zdravím všechny,

chystám se jet do Budapešti na pár dní, vykoupat se v lázních a podívat se na nějaké památky..

Mám dotaz pár dotazů, zejména ohledně bezpečnosti...

Jak to tam vypadá s čórkama v metru a tak? Je to tam horší než třeba v Paříži..? (na Pařížské metro jsem slyšel hodně hrůzostrašných příběhů no a projel jsem snad všechny linky v nejrůznějších hodinách a bylo to v poho -- jen jednou jsem byl svědkem, jak se přičmoudlí pokoušeli okrást amerického turistu o jeho tašku přes ramenu). Jezdí v Budapešti v metru i turisté? Mám něco procestováno, ale chybí mi zkušenosti s velkými městy tzv. východní evropy.. Proto se ptám, jak až moc se to lidí třeba od Paříže či Londýna..:)

Co navštívit? Máte nějaké tipy, co je "must see"

co jídlo? Můžu jíst v restauracích střední třídy maďarská jídla, nebo mně potom čeká večer na záchodě v hotelu? Máte nějaké doporučený podnik???

Díky všem za případné praktické tipy..:)
ste78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 6. 2012 21:20

V Budapešti jsem byl před pár dny a musím říct, že se tam bohužel nic od mé poslední návštěvy nezlepšilo. Jen co jsem vylezl, tak mi nějaký přičmoudlej nabízel trávu. Těch je tam bohužel jak...vy víte co. Jako na Slovensku.
Bezpečnost nevím. Podle mě dobrá, ale některým místům bych se raději večer vyhnul. Poznáš je tak, že i přes den je tam hodně tma...
"Must see" tam podle mě není nic. Maďarsko je jedno z nejošklivějších a nejnudnějších zemí, co jsem kdy navštívil (byť jen na chvilku, třeba se pletu). Ucházející je jejich parlament (lze vstoupit) a z nouze i jejich "hlavní třída."
Za sebe říkám, že bez nějakého vyššího cíle (transit, lázně, obchod) to tam za návštěvu nestojí.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod X123 14. 6. 2012 23:16

Mně se v Budapešti líbilo, na pár dní zajímavý... Bezpečnost jsem neřešil, opatrnost se samozřejmě vyplatí, ale žádná divočina, jako všude v centru... Jezdili jsme jen MHD a v pohodě, jen jsou všude revizoři... Hrad, parlament, kopce nad řekou, hlavní třída, římský pozůstatky atd... Hodně zajímavý bylo muzeum teroru a židovské muzeum, byli jsme i v muzeu soch, ale cesta busem je tam na dlouho a v okolí nic už není... Do lázní jsme nešli...
S jídlem mi to přišlo slabší, přes oběd jsme moc nestíhali hotovky a pak to bylo na nás študáky drahý (200 za jídlo v normální putyce), ale v sámošce se dá normálně nakoupit..
X123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 16. 6. 2012 06:29

já tam byl v zimě, a doporučuju tam jet v zimě. Jezdil jsem všude jen autem a v pohodě.

Must see je podle mě teda ten parlament, hrad, určitě jít na hlavní tržiště a koupit si klobásky, ta hlavní třída může bejt no, nahoře jsou pěkný památníky, určitě lázně

jídlo bylo ok, ale že by tam šlo jednoduše najít prostě nějako maďarskou restauraci za normální peníze mi moc nepřišlo, spíš fast foody
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Návštěvník