Paříž a Mont st. Michel

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ESoN22 2. 5. 2012 23:18

Francie je světoznámé pro svou gastronomii, historii a nádhernou rozmanitou přírodu. Pokud se rozhodnete pro převoz do Francie trajektem, pak je to pro vás to pravé. Každoročně využívají levné lístky na trajekty stále více a více lidí a to hlavně kvůli výbornému poměru cena - kvalita, jejich pohodlí a rychlosti. Tato země nabízí množství nádherných a zajímavých míst, které se při návštěvě Francie určitě vyplatí navštívit. Jsou to například Paříž, Disneyland, Champs Elysees, Eiffelova věž, muzeum Louvre, Bordeaux, Monaco, pohoří Mont Blanc, Štrasburská katedrála a mnoho jiného. Můžete také navštívit nádherné přírodní atrakce a krásná místa na strávení volného času. Ve Francii se dokonce nachází šest světoznámých národních parků jako například Cevennes, Port-Cros, Les Ecrins a také zde můžete obdivovat více než 100 tématických parků.

Paříž

Paříž má pravděpodobně více atrakcí a turistických lákadel, jako kterákoliv jiná evropská metropole. Ti, kteří přijdou do Paříže poprvé, často nevědí, kam se pustit nejdříve. Chtěli by se vyfotit při Eiffelově věži, prozkoumat všechny známé módní butiky, ochutnat křupavé francouzské pečivo lahodně vonící po ulicích, navštívit všechny známé památky a muzea, prohlédnout si v nich slavné obrazy a sochy a mnoho jiného. Je prakticky nemožné prozkoumat všechno, co vám Francie a hlavně Paříž nabízejí. Nachází se tam tolik zajímavostí, že se jich v podstatě nemůžete nabažit.

Mont st. Michel

Mont st. Michel je na severu pobřeží Francie, blízko území Brittany a Normandie. To, co vytváří a definuje tento nádherný ostrov, jsou jeho zvyky. Je to velmi často vyhledávané místo na dovolenou a odpočinek obecně. Nachází se zde vše, co byste od takového místa očekávali. Najdete zde restaurace, bary, kina, disko kluby - ve zkratce vše, co potřebujete pro pestrý noční život. Na své si přijdou i ti mladší, protože jsou po ostrově rozmístěny četné videoherny a jiná zařízení určená na hry a zábavu.
Dovolenou ve Francii a výlet do zmíněných oblastí určitě neprohloupíte, protože poznáte novou kulturu, pobavíte se a budete mít možnost blíže prozkoumat mnohé ze zajímavostí této země.
ESoN22
Čtenář

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků