Řízení mopedu v Řecku na řidičák B

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gekoncik 14. 8. 2008 15:00

Ahoj,

plánuju jed to Řecka na Korfu a chtěl bych si ho projezdit na mopedu. Hledal jsem na netu a našel jsem citaci z vyhlášky:

Kód: Vybrat vše
Od 1. července 2006 budou všichni držitelé řidičského oprávnění skupiny B, tedy i ti stávající, přímo ze zákona oprávněni k řízení mopedů a malých motocyklů s nejvyšší povolenou rychlostí max. 45 km/h. Zatímco doposud (od 1. ledna 2001) bylo nutné mít samostatné řidičské oprávnění skupiny AM, nyní již nebude potřeba, neboť skupina B ho v sobě plně zahrne. Nebude tudíž nutné, aby řidiči mopedů, kteří jsou držiteli oprávnění skupiny B, byli vedle současně držiteli oprávnění skupiny AM. Důležitou informací také je, že tuto novinku nebude nutné žádným způsobem zapisovat ani do starých, ani do nově vydávaných řidičských průkazů. Změna rozsahu oprávnění totiž vyplývá přímo ze zákona, obsah zápisu do řidičského průkazu se nijak nemění.

Když to shrnu technická rychlost: 45 km/h na řizení mopedu při B

Ale toto je česká vyhláška nevíte prosím jesti toto platí i v Řecku? Potřebuju na řízení těchto motorek nějaký kurz co kde mačkat, abych se nikde nezmáz :) Je mi jasné že tyto mopedy mají automatickou převodovku a přidává se pouze plyn, nemuže se třebas stát že přidám moc plyn a shodit mě do zadu?

Dále mám průvodce na Korfu z roku 2002, kde je napsáno že půjčují motorky a auto od 23 let. Mě je tedy 20, máte zkušenost jestli se vám někdy ptaly na váš věk při půjčování. Je mi jasné že Řekové, kteří jezdí na motorkách není 23, ale na půjčení motorových vozidel můžou platit jiná pravidla..

Přiznám se nikdy jsem motorku neřídil, ale na kole se mi šlapat nechce :)
Ne-ne-ne
gekoncik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 14. 8. 2008 16:46

Zkus se taky zeptat v garáži tam ti spíš poradí.
:arrow: Život řidiče
...
Michal P
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků