Ake je najkrajsie exoticke miesto na zemi?

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod niio 9. 4. 2008 22:47

Ktore je podla Vas najkrajsie miesto na zemi na exoticku dovolenku? Nieco ako Maledivy,tam sa mi paci ta priroda, piesok, more ale chyba mi tam ruch vacsieho strediska.
Existuju "Maledivy" s vlnami a atmosferou vacsieho strediska?
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 10. 4. 2008 08:02

mě naopak atmosféra většího střediska děsí...no a krásný jsou všecky severský země :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Dix_ 10. 4. 2008 12:29

Bora Bora.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DarkLady 10. 4. 2008 12:32

a v téhle zemi Ti přijde, že máme málo exotů? ;-)
+ 23.6.2007
DarkLady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 12. 4. 2008 19:30

Netvrdím že je to nezbytně nutně "nej" lokalita, ale za daných okolností kdy je dolar směšně levný a stále klesá je jedno z fajn míst na "exotickou" dovolenou Havaj, konkrétně můj favorit: ostrov Kauai, kde je fantastický Waimea Canyon (něco jako zmenšený Grand Canyon, ale zato plný zeleně), po zemi zcela nepřístupný sever ostrova (Na Pali Coast), zelené a hornaté vnitrozemí (sloužilo jako exteriéry pro natáčení filmu Jurský Park), východní pobřeží s rozsáhlými písečnými plážemi a takovou tou klasickou až kýčovitou tropickou scenérii.
Další plusy jsou zcela jistě dobrá infrastruktura, bezpečno, služby na velmi dobré úrovni, nepočítaně možností zábavy a sportu + geografická blízkost sousedních ostrovů, které jsou svým rázem každý jiný.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lukasoj 17. 4. 2008 14:37

slovensko
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod niio 21. 4. 2008 10:26

Dix_ píše:Bora Bora.

bora bora vyzera nadherne, zial to uz je mimo mojich fin. moznosti. pozeral som ale hawaii a velmi mi ucaroval, je to ten ideal, co hladam.
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis 21. 4. 2008 10:32

kamarad mi o vikendu ukazoval fotky ze seychel. vypadalo to tam moc hezky.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy

Odeslat příspěvekod Ally 21. 4. 2008 16:17

Pro mě je exotické kterékoliv místo na zemi, nepoznamenané lidskou civilizací. A je jedno jestli je v tropech nebo za polárním kruhem. Hlavně, že je přirozené a prosté masy lidí.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Alexx 21. 4. 2008 18:35

ally píše:Pro mě je exotické kterékoliv místo na zemi, nepoznamenané lidskou civilizací. A je jedno jestli je v tropech nebo za polárním kruhem. Hlavně, že je přirozené a prosté masy lidí.

:idea: Slovník cizích slov definuje exotický jako: cizokrajný; neobvyklý, a proto nápadný

Pripjať :hmm:

- sice poznamenané lidskou civilizací, ale přirozené (ve smyslu že příroda nad lidskou civilizací poněkud vyhrává), každopádně však prosté masy lidí (alespoň zatím), rozhodně myslím splňuje výše uvedenou definici.

Ovšem tedy uznávám, že to není ani bora bora, maledivy ani seychely :-), a až místo samotné exotické (alespoň svým způsobem) je, tak na exotickou dovolenku ve smyslu původní definice niio tam chybí ruch většího střediska a písek :-)
I cesta může být cíl.
Alexx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 4. 2008 20:04

Magistr Kelly píše:Netvrdím že je to nezbytně nutně "nej" lokalita, ale za daných okolností kdy je dolar směšně levný a stále klesá je jedno z fajn míst na "exotickou" dovolenou Havaj, konkrétně můj favorit: ostrov Kauai, kde je fantastický Waimea Canyon (něco jako zmenšený Grand Canyon, ale zato plný zeleně), po zemi zcela nepřístupný sever ostrova (Na Pali Coast), zelené a hornaté vnitrozemí (sloužilo jako exteriéry pro natáčení filmu Jurský Park), východní pobřeží s rozsáhlými písečnými plážemi a takovou tou klasickou až kýčovitou tropickou scenérii.
Další plusy jsou zcela jistě dobrá infrastruktura, bezpečno, služby na velmi dobré úrovni, nepočítaně možností zábavy a sportu + geografická blízkost sousedních ostrovů, které jsou svým rázem každý jiný.

Něco takového je pro mě taky the best, nádherné hory, lepší než nějaké pláže..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 22. 4. 2008 13:21

MarkFX píše:
Magistr Kelly píše:Netvrdím že je to nezbytně nutně "nej" lokalita, ale za daných okolností kdy je dolar směšně levný a stále klesá je jedno z fajn míst na "exotickou" dovolenou Havaj, konkrétně můj favorit: ostrov Kauai, kde je fantastický Waimea Canyon (něco jako zmenšený Grand Canyon, ale zato plný zeleně), po zemi zcela nepřístupný sever ostrova (Na Pali Coast), zelené a hornaté vnitrozemí (sloužilo jako exteriéry pro natáčení filmu Jurský Park), východní pobřeží s rozsáhlými písečnými plážemi a takovou tou klasickou až kýčovitou tropickou scenérii.

Něco takového je pro mě taky the best, nádherné hory, lepší než nějaké pláže..

Pro ilustraci promo video jedné z mnoha společností, která dělá vyhlídkové lety helikoptérou nad ostrovem :

:arrow: http://www.helicopters-kauai.com/media/jharter_wmv_large.html

Mimochodem, tahle 60 minut trvající sranda vyjde na nějakých 220-240 USD/osobu, což při stávající ceně dolaru je cca. 3.600,- Kč a opravdu to stojí za to. Tím spíš, že nikde jinde asi hodinový let vrtulníkem za tak směšné peníze asi neseženete...
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 4. 2008 14:27

tyvoe, to je nádhera povídam, no prostě to je paráda... :tleskani :tleskani jsem uplně naměkko :-[ O:-)

Sice jsem moc nesledoval, ale hodně se mi taky líbila příroda v tom seriálu Ztraceni, ale nevím kde se to natáčelo... Po těch horách bych nejvíc chodil tyjo, no mazec :love:

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 22. 4. 2008 14:38

MarkFX píše:tyvoe, to je nádhera povídam, no prostě to je paráda... :tleskani :tleskani jsem uplně naměkko :-[ O:-)

Sice jsem moc nesledoval, ale hodně se mi taky líbila příroda v tom seriálu Ztraceni, ale nevím kde se to natáčelo... Po těch horách bych nejvíc chodil tyjo, no mazec :love:

Tomu seriálu jsem z nějakého důvodu moc na chuť nepřišel, ale podle všeho se natáčel na Oahu:

http://community.livejournal.com/_we_are_lost/780944.html
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 4. 2008 15:03

no ja sem se viděl jenom pár dílů, ale ta příroda mi učarovala...

Oahu je taky na Hawaii?? Pak se teda nedivím že havaj je tak oblíbená... :-)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Další stránka