Cvičení po zlomenině

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 2. 1. 2008 23:27

I takový neskutečný lenoch jako jsem já se rozhodl zavítat sem pro pár rad :)
Po Vánocích a třech týdnech nehýbání (se sádrou to moc nejde) se cítím trošku nafoukle a z kondice. Nebýt toho, že jsem po té zlomenině, tak bych i věděl, co s tím dělat - před úrazem jsem při vhodných podmínkách chodíval běhat 3 kilometry a občas to doplnil nějakými kliky.
Požádal bych tedy o doporučení nějakých posilovacích cviků převážně na zabránění tak mohutného zadýchávání při výplazu do kopce. Nebráním se ani posilování břišních a stehenních svalů, ale předně bych potřeboval poradit cviky na prsní svalstvo - nějaký tuk se mi usadil i tam a necítím se dobře. K dispozici mám byt a dvě malé, jednoruční činky.
Díky moc za jakékoliv rady.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 3. 1. 2008 01:45

předně - nelze cíleně odstranit tuk na jednom místě jinak než liposukcí :-) tedy cviky na břicho nespálí tuk na břiše a cviky na hrudník nespálí tuk na hrudníku. když mi pošleš SZ s detaily typu výška, váha, cos měl zlomené, jak je to dlouho a co vlastně chceš (hubnout, nabrat, zesílit...), možná něco vyplodim.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 1. 2008 13:16

no právě, nikde sem se nedočetl kde máš tu zlomeninu umístěnou... :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Ertefol 3. 1. 2008 18:05

Krucinál, omlouvám se.
Zlomil jsem si palec levé nohy a celá ta noha mi celkem ztuhla a třeba běhat s tím ještě nemůžu - sundávali mi to v pátek před Vánoci.
Váhu a výšku klidně napíšu i tu, žíly mi to netrhá - 78-183. Chtěl bych spíš posílit a trochu shodit.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 1. 2008 18:55

jde to vůbec dohromady? Spíš ty tuky přeměnit na svaly ne? :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod J1RK4 3. 1. 2008 19:31

MarkFX: Tuky přeměnit ve svaly? :roll: Další odborník...
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 3. 1. 2008 19:46

snad to mark nemyslel doslova, ale hmotnostně :-)
já nevim - ten poměr mi příjde celkem v klidu. bylo by dobrý, kdybys mi třeba napsal na ICQ, tam se domluvíme spíš, pokud to má za něco stát, bylo by fajn toho vědět víc :-)
jinak běh není to hlavní, takže to žíly netrhá zase mně :-) pokud je to palec u nohy, tak myslím, že to nebude problém.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník