Výběr kola- po 12 letech.

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod PC 26. 9. 2007 14:09

Poslední kolo jsem si koupil před dvanácti lety. Tehdy, coby puberťák jsem just musel mít moutaina. Dopadlo to tak že mountaina jsem nebyl schopen ušlapat, a tak jsem na něm najel cca 500Km a od té doby leží ubohý mountain na půdě. Navíc mi zcela ježdění znechutilo krom naprosto špatně vybraného biku i tlačící sedlo v jistých partiich. Navíc není vyloučeno že to byla třičtvrtka protože sedačku i řiditka mám téměr na doraz- a to jsem od té doby nijak zvlášť nevyrost. Nyní vidouc zajímavé slevy jsem si řekl že bych mohl pro sebe udělat něco zdravého a pořídit si kolo odpovídající charakteru pohybu v prostředí kde hodlám jezdit - tedy město-silnice-cyklostezky. V úvahu tedy připadá trekingové kolo. Rád bych si dokoupil trenažér abych přes zimu mohl kolo používat jako rotoped, gelové sedlo atd. Cenu jsem si stanovil na 20 000Kč vč. DPH. Zatím co jsem se ptal tak mi všude řekli že kupovat cokoliv dražšího nemá cenu. Zatím se mi líbí modely od dvou značek

Author Airline
Scott Sportster P-2

Author má na rozdíl od Skota delší řiditka s rohama (vypadá to jak berany v B-52 ;) ) nášlapné pedály jinak jsou to obě moc pěkná kola. Scott je zase dost známá značka a i tenhle kus se mi moc líbí. Cenově se líši o dva tisíce ve prospěch authoru. Asi bych si tedy vybíral mezi těmito dvěma stroji. Krom toho jsem si prohlížel i kola Marlin a GT. Ty byly trochu levnější, model bohužel nevím. Rozhodně bych nechtěl nějaký aušus ale dvanáct let jsem se v tom neorientoval tak nevím co jo a ne. Poradíte ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 9. 2007 14:11

Anonymni

Odeslat příspěvekod PC 26. 9. 2007 14:30

http://www.scottusa.com/gb_en/product/1 ... ortster_p2

http://www.author.cz/kola/katalog/&cid=9&pid=765

Přiznám se že o merridě ani moongoosu jsem nikdy neslyšel.

//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžeš Obrázek
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 26. 9. 2007 14:49

podle me pokud se tomu nebudes venovat fakt dost (nebudes s nim drandit v zime, v desti a ve vedrech), tak ti staci Author za desitku asi jako mam ja, byl zlevneny asi ze 14tisic, protoze je to lonsky model, coz je videt jen na riditkach (mam ty berany, ale ne s tim tvarovanim pro palec), ale mne je to fuk, protoze stejnak to udela sluzbu jako ty "novejsi" riditka...tyhle riditka jsou fajn pro odpocinek, kdyz jede clovek do kopce...
myslim, ze kdyz si koupis Authora, tak tim nic nezkazis, navic si myslim, ze se kvalitou muze rovnat treba jinym drazsim kolum...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod PC 26. 9. 2007 15:45

Jenže to je to že byl zlevněný. Sice stál desítku ale nebyl původně za desítku. Víc než 20k za to dát nechci, ani mi to moc v obchodě nedoporučovali, prý je to více méně snobárna...
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod F3nd3r 26. 9. 2007 18:22

U kol do 20000 nemá nějak smysl vymýšlet. Scott, předpokládá se lepší geometrie rámu, osazení je s nepodstatnýma odlišnostma směs shitmana deore a lx, u autoru vypadá zajímavě hlavové složení, představec, řídítka a sedlovka(Ritchey, to je prostě držák). S vidlicí ti neporadím neboť do crossek nevidím ale řekl bych, že rozdíl mezi nimi bude taky zanedbatelný. Brzdy, jsem vyznavačem Avidů a proto bych se v tomhle přikláněl ke značce Scott, s brzdami tektro zkušenosti nemám. A třešnička na závěr je, že scott je skoro o půl kila lehčí. No nevím v jakém kontextu ti někdo řekl, že kupovat kolo za víc jak dvacet je snobárna ale u mtbikerů se kolu, začíná říkat "levnější kolo", tak okolo 35000.
F3nd3r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 9. 2007 18:38

Spíš asi mysleli že kolo na ježdění do práce nad 20,000 Kč je zbytečné ...

Jestli někdo ale říká že kolo (včeobecně) nad 20,000 Kč je snobárna, tak je to samozřejmě nesmysl :lol:
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod scater 26. 9. 2007 18:43

tak jasně, že pro ty, co jezdí závody atd. je to nesmysl kupovat levnější.Ale když to někdo využívá na popojíždění, tak carbonovej rám je mu skoro na nic.Takže bych řekl, že do 20k stačí krásně.Doporučuju značku GT.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod PC 26. 9. 2007 19:48

Nejezdím závody :) Mountaina nechci už ani vidět. Byl jsem se podívat za OD Kotva, tam je spešl prodejna na mountainy/sjezďáky a jen ten rám začínal na 40 000... Takové kolo ovšem nepotřebuju. Jinak doma mě strašně odrazujou (ukradnou ti ho, zabiješ se, spadneš azmrzačíš se,když se nezmrzačíš tak zmrzačíš někoho jiného na co kolo když máte auto ?) Popravdě-zatím ani na to kolo nemám, ale vzhledem k tomu že sportovat nějak musím mi to přijde jako nejschůdnější a nejlepší sport - vyjma plavání a jemného fitka. Přece nebudu cvičit aerobik ! Mám potíže se zády (nic vážného-na operaci to zatím není a doufám že nebude- v podstatě mě od krčních a ramenních svalů bolí občas pekelně hlava-ta bolest se dá přirovnat asi k tomu jako by vám někdo do oka vrazil kord a jeho špice vám vyjela na temenni hlavy) a kolo mi příjde jako rozumný sport a myslím že i v Praze se dá na kole docela dobře jezdit. V podstatě bych to chtěl v době kdy nebudu jezdit venku jako spiningový trenažér.

Jak tak koukám kolem sebe tak bikeřina je docela populární sport mezi chlapy a mě v podstatě kolo bavilo - jen jsem to měl zkažené výběrem špatného typu kola a nepohodlným sedlem. Bohužel předělat mountain na trekking prý nejde a to ani nevím jestli jsem z kola již nevyrostl. (kupovalo se ve čtrnácti a samozřejmě to byl - v roce 1994-velmi populární mountain bike-tehdy velice halasně propagovaný typ kola-každý musel mít mountaina - v podstatě to byla další evoluce BMX šílenství ještě za bolšánů (tak 85-87 tipuju). BMX jsem nikdy neměl z jakéhosi Velamosu Junior jsem přesedlal rovnou na mountaina - dodnes si však pamatuju že mi mnohem lépe jezdilo na obyčejném kole než na MTB. Proto bych nerad udělal podobnou chybu ale současně musím uvažovat o tom jak si šetřit záda.
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukecz 27. 9. 2007 13:32

Pokud máš problémy se zády, tak by bylo nejlepší se houpat na fullu, ale to je kategorie tak 30000+ :roll:
Myslím,že by mohlo docela pomoct se ze začátku juknout do katalogu (třeba zde ), abys získal základní orientaci, protože v téhle kategorii bude výbava +- stejná a co si budem povídat barva kola je taky důležitá :mrgreen: , jenom pozor, z nabídky z roku 2007 toho už moc nebude

Edit: Ještě se nezapomeň podívat i u dalších českých výrobců jako je Fort nebo Pells ,kteří mají docela dobrý poměr cena/výbava
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod Player. 27. 9. 2007 14:35

paneboze naco taky drahy bicykel pre 12-rocneho chalana?
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod F3nd3r 27. 9. 2007 15:05

2 player.: "výběr kola po 12 letech" znamená něco kapku jiného než "výběr kola ve 12 letech". Jinak k problému, samozřejmě, že když jezdíš po silnici sem tam polňačku, tak MTB bude asi těžko dobrá volba pro tebe. Jinak já třeba pamatuji éru celopér z kauflandu za tři a půl tisíce, což bylo naprosto směšné a funkčně k ničemu, v podstatě to byla jen taková houpačka, když člověk chtěl šlupnout do pedálu ze sedla, nedalo se, když jel po rovině z kopce, houpalo se to ani si nechci domýšlet ty vlastnosti v terénu, to by se na tom člověk musel zabít.
F3nd3r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 28. 9. 2007 10:11

Kolo jež jsem dostal v roce 1994 byl model Author Ilinois, takže co se týče značky myslím že to byla velmi dobrá volba,jak jsem se již zmínil ovšem velmi podmíněná tehdejší masivní kampaní a módou jež prosazovala za všech okolností MTB only. Paradoxně je to kolo stále nové, neb jsem na něm najel velice málo kilometrů ale nevím jestli je ještě pro mně vhodné, sice se kupovalo už jako dospělé ale již tehdy mi přišlo malé. Dnes ovšem je nemožné najít specifikace tohoto kola.
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymni 28. 9. 2007 10:15

PC píše:http://www.scottusa.com/gb_en/product/195/681/sportster_p2

http://www.author.cz/kola/katalog/&cid=9&pid=765

Přiznám se že o merridě ani moongoosu jsem nikdy neslyšel.

ei][size=75]//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžeš /size][/i] Obrázek

to zes o nich neslysel jeste neznamena ze nejsou kvalitni :lol:

taky sem neslysel o kolech Catarga a prece jsou a stojej kolem 100 tisic...
Anonymni

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 9. 2007 10:39

Player. píše:paneboze naco taky drahy bicykel pre 12-rocneho chalana?

no ty volé, u nás v dědině jezdí jeden malej kluk co je rád že už umí chodit na drsným freeridu......... :x

já to se*u, když má někdo bohatý rodiče... On to vubec nevyužije, radši kdyby mi ho dal...... Obrázek :-P
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod PC 28. 9. 2007 12:14

Bohužel, pánové už dávno nejsem dvanáctiročný chalan a spíše se už pomálu ale jistě blížím k dvojnásobku patnáctin :D
PC
Návštěvník