Prosím poraďte Crossové kolo...

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod martin_o5 9. 8. 2007 22:08

Dobrý den,
mé přes deset let staré kolo začíná dosluhovat a já se začínám pokukovat po nějakém novém. Sem tam jsem se porozhlídl po různých obchodech se sportovními potřebami a udělal jsem si asi tak představu co mohu za kolik peněz dostat. Poté jsem se podíval na internet a absolutně jsem se v tom ztratil a proto bych chtěl od někoho poradit.

Můj finanční limit je 8000Kč, což je celkem málo, ale přece jen se za ně dá něco koupit.

Vlastně jedinné mé dá se říct zvláštní požadavky jsou, aby mělo přední odpruženou vidlici a rohy na řidítkách.
Dříve jsem na kole příliš nejezdil ale poslední dva roky jezdím tak, že třeba měsíc ke kolu ani nepáchnu ale potom jsem schopný za dva týdny najezdit 700km. Většinou jezdím po cestách 30% lesní cestičky, 30% polňačky a zbytek silnice.

Díky za každou radu a doporučení

EDIT: Měřím 175cm. Jakou bych měl vybírat velikost?
Celkem se mi zalíbilo kolo Acstar Florida SX. Je to dobré kolo?
EDIT: Pokud by to bylo ku prospěchu věci, tak max. limit by byl 10000Kč. Více už ale ani korunu.
Tak tedy díky za rady
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin_o5 10. 8. 2007 15:17

Vážně nikdo nic?
martin_o5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2007 15:47

ten rozpočet je absolutně nedostačující ! ... za takové peníze dostaneš tu absolutně nejnižší sadu a ta ti prostě do dvou měsíců odejde ... věř mi - já si koupil kolo za 10,000 a byl jsem každej měsíc v servisu (a to nepřeháním) a neměl jsem to z těžkého terénu ale jen ze šlapání po silnici (2x ohnutá osička u 7mikolečka, 1x vysypanej zadní střed, 1x vysypanej střed u klik, 1x vysypaný ložiska u pedálů, 1x upadnutá klika, 2x urvaná přehazka, 1x rozpůlenej přesmykač a pořád osmička na nejlevnějších ráfcích) ...
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2007 15:57

měl jsem to kolo asi v takové výbavě - http://www.merida-bike.cz/prodej/crossway-8-sx a pořád se rozpadalo - pořád jsem platil za nový díly až jsem si tam koupil výbavu co je u tohodle kola a byl na roky klid - http://www.merida-bike.cz/prodej/crossw ... 00-v-sport ...

je lepší koupit dražší kolo s výbavou Shimano Deore a mít na 3 roky klid ... než koupit za 8,000 Kč absolutní základ s noname díly (většinou i z plastů ! ) a mít ho pořád v opravně a nakonec do něho vrazit za ty 3 roky dalších 8,000 za nový díly ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod martin_o5 10. 8. 2007 16:06

To myslíte vážně? Teda musím říct, že v kolech se absolutně neorientuju ale myslel jsem si, že něco na Shimano Alivio by mi mělo stačit. 16000kč do kola určitě dát nemohu. Max. opravdu těch 10000 s čímž bych se do Alivia měl tak tak vlízt.
Nejsem člověk co si kupuje nové kolo každé 3 roky. Navíc s tím, že bych si koupil kolo za 16k Kč a po 3letech už začalo odcházet bych se stejně těžko smiřoval.
Mám deset let horské kolo neznámé značky(EDIT: je pravda že bylo postavené na shimanu-ale takovém low-endu) které stálo 6000Kč a za tu dobu jsem na něm měnil jen pedály, brzdy, řetěz, pláště+duše a poslední věc pastorky. Až letos mi začínají odcházet náboje a osy tak jsem chtěl koupit nové.
Dejme tomu, že bych koupil kolo s výbavou Alivia...co by na něm bylo "špatné"?

EDIT: Tak dobře. Dám konkrétní příklad. Vážně se rád nechám poučit.
Co by bylo špatné konkrétně na tomto kole:
http://www.kolo-obchod.cz/index.php?section=shop&action=detail&id=910&ref=aHR0cDovL3d3dy5rb2xvLW9iY2hvZC5jei9pbmRleC5waHA/c2VjdGlvbj1zaG9wJmthdD03JnJhZGl0PWNlbmEmcj0mcGFnZT04
???

Zrovna dneska jsem si ho prohlížel v obchodě.
martin_o5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2007 16:30

no já si koupil to za 10,500 Kč a mělo vzádu (to sedmikolečko) místo kazetu na ořechu jen na 5mm osičce (ohne se a 400 Kč za nový díl + rozpletení kola + zapletení kola), středy (přední, zadní i pedálový střed) nemají průmyslová ložiska a nejsou zapouzdřené = dříve či později se vysypou, nekvalitní plastové pedály s příšernými ložisky, nekvalitní přehazovačka - láme se (aspoň mně 2x) ... nejlevnější ráfky = centrování ...

Alivko stačí jakž takž na kolo do práce. Základ (a už hodně dobrý) je Deore (mezi Alivkem a Deorem je veliký rozdíl v kvalitě ... s dalšíma řadama už roste kvalita po troškách ale mezi A. a D. je rozdíl přímo propastný ... )

Trekové kolo za 8,000 Kč je vlastně úplně to nejlevnější co se vůbec dá sehnat a je určeno na občasné vyjížďky na koupaliště a nebo do práce ... kolem těch 13-16,000 Kč už se dá sehnat kolo Deore / LX a to už zvládne časté, sportovní, delší vyjížďky - už má kvalitní díly co něco vydrží ...

nejsem žádnej odborník jenom cyklo nadšenec - kdyžtak se zeptat spíš zde :arrow: http://www.bike-forum.cz ... a tam určitě odpoví desítky lidí a doporučí konkrétní modely kol ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod martin_o5 10. 8. 2007 16:37

Už to začínám chápat. Třeba hned po tom co jsem sem napsal to Revo jsem si všimnul, že u nábojů má napsáno pouze Shimano. Naopak u řazení a přehazovačky už samozřejmě je napsán i typ/řada Deore a Alivio.
Tak letos asi kolo nebude :cry: Na dražší opravdu nemám...

EDIT: Mimochodem. Na bike-forum.cz jsem se registroval už dvakrát, ale nejde mi přihlásit ani pod IE ani pod FF, což mě včera neskutečně štvalo :?
martin_o5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2007 16:53

Při registraci na B-F.cz to automaticky vygeneruje heslo a pošle ho na e-mail ... potom se napíše přezdívka co si uživatel zvolil (dodržovat malá a velká písmena) a do 2. kolonky zkopírovat to heslo z e-mailu ... to nejde ?
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod martin_o5 10. 8. 2007 17:08

Vyřešil jsem to v Opeře. Už jsem se tam dostal. Díky...
Ale nevím nevím jestli někde seženu alespon 3k Kč navíc...
Máš pravdu, asi by to stálo za to. Na druhou stranu na kole co jsem měl se mi za tu dobu nic nepokazilo. Všechno prostě odešlo opotřebením až po čase...
To vážně neexistuje mezi koly nějaká zářící vyjímka v této ceně?
martin_o5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2007 17:12

před 10-ti lety ale byly úplně jiné ceny a kolo za 5,000 Kč bylo na úrovni dnešního kola třeba za 13,000 Kč ...

takže nejde říct že v r. 1995 jsem si koupil kolo za 5,000 Kč a vydrželo 10 let ... tak si koupím zase kolo za 5,000 Kč ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod martin_o5 10. 8. 2007 17:25

Ano ano s tím jsem do toho šel. Ale že v 95 kolo za 5k Kč je na úrovni dnešního kola za 13k Kč je HOOODNĚ přitáhnuté za vlasy.
Chci se pokusit vybrat něco okolo 10k Kč.
Dnes mi jeden velice ochotný prodavač vnucoval kolo s plnou výbavou Alivio(jiné než co jsem psal), jenže tomu ta pusa jela tak, že jsem se zalek a řekl jsem, že ještě příjdu příště, aniž bych se na něj zblízka podíval. Vypadalo ale slušně, ráfky mělo silnější než ostatní crossy. Možná to se mnou myslel celkem dobře...
martin_o5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2007 17:59

na B-F.cz se k tomu vyjádří určitě víc lidí ... když se bude hledat, tak se určitě něco kvalitního do 10,000 Kč najde ve slevě třeba model z r. 2005 ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod polda 10. 8. 2007 18:10

to já bych řek,že dnes je to málo lepší, kolo co má ségra v roce 1995 za 15 kolíků,dnes maj za 8.000 a drahá půlka si pořídila kolo v 2002 za 12.000 a teď bude taky tak max za 9.000,-
Kup si jej někdy mimo sezónu až bude nějakej výprodej,oni slevěj i 3 kolíky.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honza729 12. 8. 2007 21:09

martin o_5: Hele chlape, za malo penez chces hodne muziky, to nejde. Co si takhle zajit do prodejny, polozit na stul svejch 8 tisic jako akontaci a zbytek na splatky ? Kazda lepsi prodejna nabizi splatky Essox, Home Credit, Multiservis......Koupis si poradny kolo a ve vysledku usetris.

Odkud jsi ?
Honza729
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin_o5 12. 8. 2007 21:35

Z Olomouce. Zrovna moc toho tu není. Pokud je nějaký větší obchod s cyklo, tak prodává jednu max. dvě značky...

Jakou já psal, že chci muziku, na kterou mi nestačí peníze?
Na splátky určitě kupovat nebudu. Nemám z čeho splácet...
Zítra se opět rozjedu po prodejnách a už si opravdu začnu vybírat...
martin_o5
Návštěvník

Další stránka