Povolení vidlic u horského kola

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jílke 12. 7. 2007 15:32

Zdravím přátelé

Mám problém v tom že vidlice jsou až moc tvrdý a já bych to chtěl povolit aby to víc pérovalo :) Pan prodavač mi říkal že kdybych to chtěl povolit, tak musím nějak pootočit těma čudlíkama jak vidíte na obrázku. Nějak točit mi stím nejde a kdybych si na to vzal třeba kleště tak to ukroutím ptž toje z náký gumy.. A tomu už nemůžu najít návod ke kolu :lol:
Obrázek
Nevíte jak to tedy povolit ?
Díky
Jílke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 16:03

Na to jsou speciální klíče... Dva právě leží tady vedle mě na stole :-) Ale byt tebou, moc se s tím nerýpu nebo si tam uděláš krásnou osmicu ;-)
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jílke 12. 7. 2007 16:05

A nevíš na jakou stranu to mám otočit aby se to povolilo ?
Jílke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 16:08

Normálně, proti směru hodinových ručiček. To je standartní závit (takže to zkus nevydělat uplně... :-) )
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 16:38

Ježíš sorry! Nevím proč, ale já jsem se bavil o špicách :-)) Možná únava... Vidlice povol násilím, to jít musí.
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2007 20:11

L.O.T.G. píše:Ježíš sorry! Nevím proč, ale já jsem se bavil o špicách :-)) Možná únava... Vidlice povol násilím, to jít musí. /quote]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tyjo hej ja ti moc neporadím, ja s horákama tolik zkušenosti nemám, to až v budoucnu :-P
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 20:17

Stane se i střízlivému... :nenapadne
Jinak horáka taky nemám, ale na trekovi je to to samé. Co nejde násilím . . . . . jde ještě větším násilím. :twisted:
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2007 20:28

no trošku to je rozdíl, niple a vidlica :D

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 20:36

No, malinký... :-) Já jsem nedávno vymontovával právě ty špice a teď jsem byl fakt trošku mimo. A pak z toho vyleze takováto chyba v matrixu...
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod glider 14. 7. 2007 18:58

si si isty ze sa da nastavovat tvrdost?
bo uz som videl aj taku co mala presne take vystupky a nebola nastavitelna :hm
ked tak skus pouzit hrubu silu :twisted:
.bad.decision.matters.
glider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 14. 7. 2007 19:07

To snad mosí byt nastavitelné. Ale podle mě je to celkem zbytečné. Já když jsem měl kolo nové, tak jsem si s tím hrál furt; změnu jsem nepoznal, jenom tak z principu :-) Teď už na to uplně kašlu.
Whoever wins... We lose
L.O.T.G.
Přeborník

Odeslat příspěvekod JakubCh 15. 10. 2007 19:19

Pozor !!!! ne násilím !!! Taky jsem to udělla - a urval jsem tu regulaci celou...je třeba to celé vytáhnout speciálním klíčem a povolit ručně, když se to nedá povolit - je to tzv. přetočení, jdi do servisu !! Já si tím málem odpálil vidlu
JakubCh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 16. 10. 2007 20:40

jak podotýká glider taky trochu pochybuju že se tím čudlíkem něco dá regulovat... Ta vidlice s kolem se zdají byt ty levnější (z marketu) tak nevím nevím...

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod JakubCh 17. 10. 2007 11:45

Tím se nastavuje "tuhost" vidlice, mají to skoro všecky vidle, já mám za 1300- a má to, opravdu jenom nej šunty nelze nastavit, kola mám jako velký koníček a celekm se v nich vyznám...i ty strašné Olprany už podle mě mají nastavitelní vidle..jiná věc je, že je to celkem na prd...nejlpeší je nastavit to na "střed" a nechat být, ale zase záleží na váze jezdce a vidlici..já mám Sunour (NEX 4000) a mám to na středu, vážím 88 kg a paráda...ale zase RST jsou prý měkčí - nevím nemohu posoudit...asi tak
JakubCh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 10. 2007 14:25

jsme byli v jeseníkách na chatě a pujčil sem si od kamošky nějakyho treka Author a jel sem se projet do hor.. Akurát že to bylo dámské kolo, já sem měl tu vidlicu skoro pořád zaraženou, holt to kolo je stavěný na o 40kilo mín :lol:

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod JakubCh 18. 10. 2007 21:54

Njn, to je jasné..měl jsem z té mojí vidle taky trošku strach - chtěl jsem dát víc než 1300-, kolo mám dibré - Kellys Axis - rok výroby 2004, nové mají odpruženou vidlici už přímo z výroby, ta moje třeba nemá lock-out, ale ono u treku je to stejně celkem na prd, to se fakt vypaltí hlavně u horáku, když se člověk pere v terénu s extrémním stoupáním...
JakubCh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 19. 10. 2007 19:20

jo jasny... to pomůže hodně moc :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod glider 21. 10. 2007 19:35

no, ja by som si uz nekupil vidlu bez lock-out.....
.....bo vidla bez uzamykania mi pripada taka jedno-ucelna, pustit sa dolu kopcom a dost :?
.bad.decision.matters.
glider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JakubCh 23. 10. 2007 11:39

Nevím, nemůžu posoudit, ale co znám lidi, co jezdí na crosech, tak ji nezamyká snad nikdo...a když ji zavřeš, ak na to musíš myslit, jinak si ji při sjezdu zničích - musíš ji zase otevřít...osbně mi to zatím fakt nevadí ani v kopcíh
JakubCh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 10. 2007 21:38

ty lepší mají ovládání vyvedené na řidítka takže to je žádny problém odemknout/zamknout :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Dollfi 13. 11. 2007 21:45

Já bych tu vidlici moc neřešil. Stejně je to nějakej *****, jak na to tak koukám :oboze
Ten bramborák je moc bramborovej! To kyselo je moc kyselý! A vůbec... Co si myslíš?
Dollfi
Čtenář